Hotel Orphey 4*, Банско, Бугарија

View on map
Not Rated from 0 review
0/5
100% guests recommend

Description

Print Friendly, PDF & Email

Хотелот се наоѓа непосредно до градскиот парк во самиот центар на Банско на 5мин пешачење. Во него ве чекаат тишината и волшебната харизма на планината Пирин и духот на старото преродбенско Банско.

 

Хотелот располага со: ресторан, меана, спа: внатрешен базен, фитнес, џакузи, сауна, био сауна, релакс зона, интернет, детски клуб, паркинг.

http://www.orphey.com/eng/index.html

 

ЦЕНИ ИЗРАЗЕНИ ПО СОБА НА ДЕН НА БАЗА ПОЛУПАНСИОН

ЦЕНИ ИЗРАЗЕНИ ВО ЕУР, ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРСКА ПРОТИВВРЕДНОСТ ОД 61.8 МКД

-20% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ И ЦЕЛОСНО УПЛАТЕНИ ДО 30.09.2019

-15% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ И ЦЕЛОСНО УПЛАТЕНИ ДО 31.10.2019

-10% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ И ЦЕЛОСНО УПЛАТЕНИ ДО 30.11.2019

ПРОМОЦИИ 14=12 И 7=6 ВАЖЕЧКИ ЗА ПРЕСТОЈ ДО 20.12.2019, И ПОСЛЕ 11.01.2020

 

 

Генерални податоци:

-Во цените е вклучено: базен, финска сауна, био сауна, парна бања, џакузи, арома сауна, Wi-fi, паркинг, трансфер до гондолата, детски клуб

 

-Полупансионот не се служи на 31.12. гостите имаат ручек.

-Новогодишна вечера -72еур возрасен, 38еур дете од 5-12,99год

-Божиќна вечера – незадолжителна.

-Бебешко креветче – бесплатно на барање.

-Сеф во соба – со доплата од 3еур на ден на лице место.

 

-Задолжителна туристичка такса по лице на ден од 1еур

-Дете од 0-1,99год не плаќа такси

Hotel Facilities

Air Conditioning
Conference toom
Fitness Center
Flat Tv
Heater
Internet – Wifi
Parking
Pool
Restaurant
Sauna
Smoking Room
Spa & Sauna
Washer & Dryer
Show All

Hotel Theme

Банско

Rules

Check In 12:00 pm
Check Out 12:00 pm

Rooms

avg 0 /night

Owner

Aries Travel

Member Since 2019