Hotel Pamporovo 5*, Пампорово, Бугарија

View on map
Not Rated from 0 review
0/5
100% guests recommend

Description

Print Friendly, PDF & Email

Хотелот се наоѓа во Помпорово, располага со ресторан Орфеј, ресторан Прелик, лоби бар, ирски бар, виски бар, куглана со бар, ноќен клуб, Спа центар, базен, парна бања, џакузи, сауна, турска бања, разни типови на масажи со доплата и арома терапии.

Хотелот располага со студиа, суите, делукс соби, опремени со тоалет со када, сателитска тв, телефон, мини бар, сеф.

 

Цените се изразени по СОБА на ДЕН, на база НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК  / ПОЛУПАНСИОН.
Цените се изразени во еур, плаќање исклучиво во денарска противвредност од 61,8мкд.

 

-25% Попуст за резервации направени до 30.09.2019, со целосна уплата до 07.10.2019
-20% Попуст за резервации направени до 31.10.2019, со целосна уплата до 10.11.2019

-10% Попуст за резервации направени до 30.11.2019, со целосна уплата до 10.12.2019

ПРОМОЦИИ 7=6 за период на престој до 19.12.2019, од 03.01-16.01.2020 и после 23.02.2020

 

PAMPOROVO 5*
Ноќевање со појадок или Полупансион 08.12-19.12.2019
01.03-31.03.2020
20.12-27.12.2019
17.01-22.02.2020
28.12-02.01.2020 03.01-16.01.2020
23.02-29.02.2020
DBL STANDARD / цена по соба на ден на база ноќевање со појадок
1 Возрасно лице 34.6 61.3 116.6 44.5
1 Возр+1 Дете (4-11.99) 34.6 61.3 116.6 44.5
1 Возр+2 Деца(4-11.99) 46.2 68.2 116.6 59.4
2 Возрасни лица 46.2 68.2 116.6 59.4
2 Возр+1 Дете (4-11.99) 46.2 68.2 116.6 59.4
3 Возрасни лица 64.6 95.4 163.2 83.1
DBL STANDARD / цени по соба на ден на база Полупансион
1 Возрасно лице 44.5 73.2 129.8 54.4
1 Возр+1 Дете (4-11.99) 44.5 73.2 129.8 54.4
1 Возр+2 Деца(4-11.99) 59.4 81.4 129.8 72.6
2 Возрасни лица 59.4 81.4 129.8 72.6
2 Возр+1 Дете (4-11.99) 59.4 81.4 129.8 72.6
3 Возрасни лица 83.1 113.9 181.7 101.6
DBL NO BALCONY / цени по соба на ден на база ноќевање со појадок
1 Возрасно лице 31.3 57.4 112.2 41.2
1 Возр+1 Дете (4-11.99) 31.3 57.4 112.2 41.2
1 Возр+2 Деца(4-11.99) 41.8 63.8 112.2 55
2 Возрасни лица 41.8 63.8 112.2 55
2 Возр+1 Дете (4-11.99) 41.8 63.8 112.2 55
3 Возрасни лица 58.5 89.3 157 77
DBL NO BALCONY / цени по соба на ден на база Полупансион
1 Возрасно лице 41.2 69.3 125.4 51.1
1 Возр+1 Дете (4-11.99) 41.2 69.3 125.4 51.1
1 Возр+2 Деца(4-11.99) 55 77 125.4 68.2
2 Возрасни лица 55 77 125.4 68.2
2 Возр+1 Дете (4-11.99) 55 77 125.4 68.2
3 Возрасни лица 77 107.8 175.5 95.4
STUDIO / цени по соба на ден на база ноќевање со појадок
1 Возрасно лице 68.2 90.2 138.6 81.4
1Возр+1Дете(4-11.99) 68.2 90.2 138.6 81.4
1 Возр+2 Деца(4-11.99) 68.2 90.2 138.6 81.4
1 Возр+3 Деца(4-11.99) 85.25 112.7 173.2 101.7
2 Возрасни лица 68.2 90.2 138.6 81.4
2 Возр+1 Дете (4-11.99) 68.2 90.2 138.6 81.4
2 Возр+2 Деца(4-11.99) 85.2 112.7 173.2 101.7
3 Возрасни лица 95.4 126.2 194 113.9
STUDIO / цени по соба на ден на база Полупансион
1 Возрасно лице 81.4 103.4 151.8 94.6
1Возр+1Дете(4-11.99) 81.4 103.4 151.8 94.6
1 Возр+2 Деца(4-11.99) 81.4 103.4 151.8 94.6
1 Возр+3 Деца(4-11.99) 101.7 129.2 189.7 118.2
2 Возрасни лица 81.4 103.4 151.8 94.6
2 Возр+1 Дете (4-11.99) 81.4 103.4 151.8 94.6
2 Возр+2 Деца(4-11.99) 101.7 129.2 189.7 118.2
3 Возрасни лица 113.9 144.7 212.5 132.4
ONE BEDROOM APARTMENT / цени по соба на ден на база Ноќевање со појадок
1 Возр+3 Деца(4-11.99) 99 126.5 187 115.5
2 Возр+1 Дете (4-11.99) 99 126.5 187 115.5
2 Возр+2 Деца(4-11.99) 99 126.5 187 115.5
3 Возрасни лица 110.8 141.6 209.4 129.3
3 Возр+1Дете (4-11.99) 110.8 141.6 209.4 129.3
ONE BEDROOM APARTMENT / цени по соба на ден на база Полупансион
1 Возр+3 Деца(4-11.99) 115.5 143 203.5 132
2 Возр+1 Дете (4-11.99) 115.5 143 203.5 132
2 Возр+2 Деца(4-11.99) 115.5 143 203.5 132
3 Возрасни лица 129.3 160.1 227.9 147.8
3 Возр+1Дете (4-11.99) 129.3 160.1 227.9 147.8
ONE BEDROOM APARTMENT DELUXE / Цени по соба на ден на база Ноќевање со појадок
1Возр+1Дете(4-11.99) 101.2 123.2 171.6 114.4
2 Возрасни лица 101.2 123.2 171.6 114.4
ONE BEDROOM APARTMENT DELUXE / Цени по соба на ден на база Полупансион
1Возр+1Дете(4-11.99) 114.4 136.4 184.8 127.6
2 Возрасни лица 114.4 136.4 184.8 127.6
Release periods: 3 дена 5 дена 20 дена 3 дена
Политика на отказ до: 3 дена 7 дена 20 дена 3 дена
Пенали: 1 ноќевање 1 ноќевање 100% пенали 1 ноќевање
NO SHOW пенали: 2 ноќевања 2 ноќевања 100% пенали 2 ноќевања
Минимум престој 2 2 3 2

 

Во цените е вклучено: употреба на базен, фитнес, сауна, џакузи, парна бања, wi-fi во лоби и соба, детско катче, ски гардероба, паркинг, превоз до гондолата.

 

На дата 24.12 и 25.12.2019 Полупансионот вклучува тематска свечена вечера.

Бебешко креветче бесплатно
Дете од 0-3,99год – за новогодишна вечера не плаќаат а добиваат детско мени.

Сеф со доплата – 7лева или 3,5еур на ден

 

Доплати:

-Задолжителна туристичка такса по лице на ден 1еур

-Новогодишна вечера во ресторан Орфеј- задолжителна – 85еур возрасен, 35еур дете од 4-11,99год

-Новогодишна вечера во ресторан Прелик- задолжителна – 875еур возрасен, 35еур дете од 4-11,99год

Hotel Facilities

Air Conditioning
Fitness Center
Flat Tv
Heater
Internet – Wifi
Parking
Pool
Restaurant
Sauna
Spa & Sauna
Washer & Dryer
Show All

Hotel Theme

Luxury
Пампорово

Rules

Check In 12:00 pm
Check Out 12:00 pm

Rooms

avg 0 /night

Owner

Aries Travel

Member Since 2019