Hotel Perelik 4* – Пампорово, Бугарија

View on map
Not Rated from 0 review
0/5
100% guests recommend

Description

Print Friendly, PDF & Email

Hotel Prelik 4* се наоѓа на 50м од центарот и 1,5км до гондолата.

Хотелот располага со комплетно реновиран спа центар, со базен, фитнес, сауна кој се на располагање на гостите. Хотелот располага со ресторан, Италијански ресторан, таверна, бар, диско, кафе бар, лоби бар, ноќен клуб.

 

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ПО СОБА НА ДЕН НА БАЗА ПОЛУПАНСИОН
ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ВО ЕУР ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРСКА ПРОТИВВРЕДНОСТ ОД 61,8МКД

 

-15% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ ДО 30.10.2019, СО ЦЕЛОСНА УПЛАТА ДО 10.11.2019

-10% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ ДО 30.11.2019, СО ЦЕЛОСНА УПЛАТА ДО 05.12.2019

 

PRELIK HOTEL 5* PAMPOROVO
ПОЛУПАНСИОН A
01.12.2019
20.12.2019
B
21.12.2019
27.12.2019
C
28.12.2019
03.01.2020
B
04.01.2020
17.01.2020
D
18.01.2020
21.02.2020
B
22.02.2020
06.03.2020
A
07.03.2020
20.04.2020
JUNIOR SUITE ЈУНИОР СВИТ
ЦЕНИ ПО СОБА НА ДЕН НА БАЗА ПОЛУПАНСИОН
1 Возрасно лице 59.4 64.9 154 64.9 72.6 64.9 59.4
2 Возрасни лица 81.4 92.4 154 92.4 107.8 92.4 81.4
3 Возрасни лица 111.9 127 211.7 127 148.2 127 111.9
1 Возр +1 Дете (0-4,99) 59.4 64.9 154 64.9 72.6 64.9 59.4
2 Возр +1 Дете (0-4,99) 81.4 92.4 154 92.4 107.8 92.4 81.4
2 Возр +1 Дете (5-11,99) 101.7 115.5 192.5 115.5 134.7 115.5 101.7
2 Возр +2 Деца (0-4,99) (0-4,99) 81.4 92.4 154 92.4 107.8 92.4 81.4
2 Возр +2 Деца (0-4,99) (5-11,99) 101.7 115.5 192.5 115.5 134.7 115.5 101.7
2 Возр +2 Деца (5-11,99) (5-11,99) 122.1 138.6 231 138.6 161.7 138.6 122.1
MAISONETTE МЕЗОНЕТ
ЦЕНИ ПО СОБА НА ДЕН НА БАЗА ПОЛУПАНСИОН
2 Возрасни лица 103.4 114.4 176 114.4 129.8 114.4 103.4
3 Возрасни лица 142.1 157.3 242 157.3 178.4 157.3 142.1
2 Возр +1 Дете (0-4,99) 103.4 114.4 176 114.4 129.8 114.4 103.4
2 Возр +1 Дете (5-11,99) 129.25 143 220 143 162.2 143 129.2
2 Возр +2 Деца (0-4,99) (0-4,99) 103.4 114.4 176 114.4 129.8 114.4 103.4
2 Возр +2 Деца (0-4,99) (5-11,99) 129.2 143 220 143 162.25 143 129.25
2 Возр +2 Деца (5-11,99) (5-11,99) 155.1 171.6 264 171.6 194.7 171.6 155.1
3 Возр +1 Дете (0-4,99) 142.1 157.3 242 157.3 178.4 157.3 142.1
3 Возр +1 Дете (5-11,99) 168.025 185.9 286 185.9 210.925 185.9 168.025
RELEASE DAYS 5//7 5//7 18//18 – 10.12.2019 5//7 5//7 5//7 5//7

 

Во цените е вклучено: употреба на внатрешен базен, фитнес, сауна, интернет, превоз до гондолата на два ски области Пампорово и Мечкин Чал, ски гардероба.

 

Во цената не е вклучено: 
Новогодишната вечера е задолжителна – 55еур возрасен , 35еур дете од 2-11,99год
Божиќна вечера – незадолжителна – 20еур возрасен, 10еур дете од 2-11,99год.
Бебешко кревече – бесплатно – на барање

 

Задолжителни Доплати: 
Туристичка такса по лице на ден од 1еур

 

Политика на отказ на резервација: 
Доцен отказ: Сезона А – 1 ноќевање пенали, Сезона Б – 100% пенали од тотал цената
Не појавување во хотел: Сезона А – 1 ноќевање пенали, Сезона Б – 100% пенали од тотал цената

Hotel Facilities

Air Conditioning
Conference toom
Fitness Center
Flat Tv
Heater
Internet – Wifi
Parking
Pool
Restaurant
Sauna
Spa & Sauna
Washer & Dryer
Show All

Hotel Theme

Luxury
Пампорово

Rules

Check In 12:00 pm
Check Out 12:00 pm

Rooms

avg 0 /night

Owner

Aries Travel

Member Since 2019