Hotel Philipion 2*, Лутраки, Грција

View on map
Not Rated from 0 review
0/5
100% guests recommend

Description

Print Friendly, PDF & Email

Hotel Philipion 2*, Лутраки, Грција

Лутраки е мало туристичко место со околу 2000 жители и се наоѓа на само 130 км од граничниот премин Богородица/Меџитлија. Местото со своите минерални лековити извори е познато уште од времето на Александар Македонски. Од 1992 год. туризмот значително се развива и денес има голем број хотели и апартмани кои ги задоволуваат потребите на гостите. Освен тоа, местото изобилува со ресторани, продавници и кафетерии.

Овде посетителот може да ги комбинира минералната топла вода во базените со планинарењето, посетата на уникатната по својот вид пештера или скијање на планината Ворас (Кајмакчалан).Областа е планинска. Течењето на топлите и ладни води заедно со богатството флора му дава на овој регион уникатна убавина уште од далечната 1920 год кога за прв пат е прогласен за “природна бања“. Температурата на водата е од 37 – 38 Целзиусови степени. Водите се лековити и се препорачуваат за болни од реума, ишијас, бронхит, нервоза, дерматолошки и гинеколошки проблеми, како и циркулативни и респираторни нарушувања.

 

Хотел Филипион – Лутраки
Период 20.12.2019-06.01.2020
За минимум две ноќевања со појадок, цена по соба на ден
Double 61.6
Triple 78.4
За минимум три ноќевања со појадок, цена по соба на ден
Double 56
Triple 72.8
Период 01.11-20.12.2019 и 07.01-30.03.2020
цени од Недела до Четврток
За минимум две ноќевања со појадок, цена по соба на ден
Double 44.8
Triple 61.6
цени од Петок до Недела
цена по соба на ден со појадок
Double 50.4
Triple 67.2

 

Цените се изразени по соба на ден, на база Ноќевање со континетален појадок.

Соби со камин и џакузи од 20/10 до 30/4 доплата на ден за соба 15 €

Цените се изразени за минимум 2 ноќевања.

Задолжителна доплата за туристичка такса по соба на ден од 0,5еур на ден.

Hotel Facilities

Air Conditioning
Flat Tv
Heater
Internet – Wifi
Parking
Restaurant
Washer & Dryer
Show All

Hotel Theme

Лутраки

Rules

Check In 12:00 pm
Check Out 12:00 pm

Rooms

avg 0 /night

Owner

Aries Travel

Member Since 2019