Hotel Putnik 4* Kopaonik

View on map
Not Rated from 0 review
0/5
100% guests recommend

Description

Print Friendly, PDF & Email

15% попист за уплата до 31.10.2023 (минимум 7 ноќи)
10% попуст за уплата до 31.10.2022 (минимум 5 ноќи)

Цена по лице на ден на база Појадок и Вечера

Период

Standart Room

Family Room

Apartment

Superior Room

Family Superior Room

Тип на соба

1/1

1/2
1/3

1/3
1/4

Мин.4 лица

1/1

1/2

1/3

1/4

01.12-06.12

98

65

72

72

117

78

07.12-16.12

120

80

88

88

144

96

17.12-23.12

105

70

77

77

126

84

24.12-27.12

143

95

105

105

171

114

28.12-02.01

248

165

182

182

297

198

03.01-20.01

165

110

121

121

198

132

21.01-10.02

150

100

110

110

180

120

11.02-17.02

180

120

132

132

216

144

18.02-09.03

165

110

121

121

198

132

10.03-16.03

143

95

105

105

171

114

17.03-06.04

105

70

77

77

126

84

Напомена:
Уплата на депозит 50% веднаш при правење на резервација, oстаток на 21 дена пред Chek In

Цена по лице на ден на база Појадок и Вечера

Период

Standart Room

Family Room

Apartment

Superior Room

Family Superior Room

Тип на соба

1/1

1/2
1/3

1/3
1/4

Мин.4 лица

1/1

1/2

1/3

1/4

01.12-06.12

98

65

72

72

117

78

07.12-16.12

120

80

88

88

144

96

17.12-23.12

105

70

77

77

126

84

24.12-27.12

143

95

105

105

171

114

28.12-02.01

248

165

182

182

297

198

03.01-20.01

165

110

121

121

198

132

21.01-10.02

150

100

110

110

180

120

11.02-17.02

180

120

132

132

216

144

18.02-09.03

165

110

121

121

198

132

10.03-16.03

143

95

105

105

171

114

17.03-06.04

105

70

77

77

126

84

Напомена:
Уплата на депозит 50% веднаш при правење на резервација, oстаток на 21 дена пред Chek In

Напомена:
Уплата на депозит 50% веднаш при правење на резервација, oстаток на 14 дена пред Chek In

Во цената е вклучено:
– Појадок и Вечера
– Користење на Wellness&Spa (затворен базен за возрасни, затворен базен за деца, џакузи, финска сауна, руска сауна, инфрацрвена сауна, турска бања,тапидариум)
– Фитнес Центар
-Трансфер на релација хотел – центар-хотел (распоред истакнат на рецепција)
– Свечена новогодишна вечера на 31.12.2022
– Свечена божиќна вечера на 25.12 / 07.01

Во цената не е вклучено:
– Користење на Хамам
– Игротека за деца
– Game Room за деца
– Туристичка такса: 1€ по лице на ден за возрасни; 0,60€ по лице на ден за деца 7-15 години; Деца до 7 години не плаќат такса (доплата за туристичка такса се врши во агенција при резервација)
– Хотелско осигурување 0,20€ по лице на ден за сите гости (доплата се врши во агенција при резервација)

Услови за деца:
– Деца до 2,99 години се сместуваат ГРАТИС
– Деца од 3-11,99 години во присуство на две полноплатежни лица имаат 30% попуст од цената во табелата доколку користат сопствено легло или 50% од цената во табелата доколку делат легло.

Услови за откажување и промена на термин:
– Секој гостин е должен во писмена форма да ја откаже или промени својата резервација.

Пенали

– Рокови за откажување на резервација:

– До 45 дена пред почеток на аранжманoт БЕЗ ПЕНАЛИ
– 30% ако се откаже 45-15 дена пред почетокот на аранжманот

– 100% пенали ако се откаже 14-0 дена пред почетокот на аранжманот

Hotel Theme

ЗИМА 2021/22
Копаоник

Rules

Check In 12:00 pm
Check Out 12:00 pm

Rooms

avg 0 /night

Owner

Aries Travel

Member Since 2019