from €0,00
Check Availability

Hotel Putnik 4* – Копаоник, Србија

View on map
Not Rated from 0 review
0/5
100% of guests recommend

Description

Print Friendly, PDF & Email

Hotel Putnik е лоциран во најубавиот дел на Копаоник, Сончева Долина, на  1.650 m/надморска висина. Комплетно е реновиран и на своите гости им ги овозможува сите оние услови кои би го направиле вашиот одмор незаборавен. Располага со 116 сместувачки капацитети, односно 270 легла, од кои 83 модерни стандардни соби,
13 фамилијарни соби и  6 луксузно опремени апартмани какои Супериор Вила Путник која е склоп во хотелот и располга со 6 фамилијарни и 8 стандардни соби. Бесплатно користење на SPA & WELLNESS центарот, во склоп на хотелот лоби бар, детско катче, фитнес центар, конгресна сала и сала за состаноци, ски остава во склоп на хотелот, спортски терени, паркинг, банкомат и продавница за сувенири. Секој ден хотелот организира трансфер со мини бус до центарот на ски центарот, според фиксно определена саатница.

 

Хотел Путник 4* Копаоник SUPERIOR VILLA PUTNIK KOPAONIK 4*
-10% попуст за уплата до 30.10.2019
Период Мин.Престој Услуга 1/2 1/3 1/4 1/1 Миниум 4 лица 1/2 1/3 1/4 1/1
Стандарна и Фамилијарна Стандард Апартман Стандардна / Фамилијарна Стандард
01.12 – 28.12.19 7 HB 79 119 87 103 155
29.12.19-01.01.20 7 99 149 109 129 194
02.01-05.04.2020 7 79 119 87 103 155

 

 • Цените се изразени во евра по лице од ноќевање. За престој помал од наведениот број на ноќи, цената се зголемува за 20% по лице од ден
 • Доплата за еднокреветна соба изнесува 50% од дадената цена
 • Свечена новогодишна вечер на 31.12.2019 е вклучена во цената како и Божиќна вечер 25.12.2020 и 07.09.2020

 

Услови за деца:

 • Деца  0 – 2,99 год имаат бесплатен престој
 • Деца од 3 – 12 год. со две полноплатежни суми плаќаат 70% од цената доколку користат посебно легло или 50% од цената ако користат заедничко легло

 

Детска недела од 19.01 – 02.02.2020 и 15.03 – 04.04.2020

 • Деца до 12 год со две полноплатежни суми се сместуваат Бесплатно на посебно и заедничко легло. Со едно возрасно лице, само едно дете остварува гратис престој
 • 20% попуст за наем на ски опрема за деца и возрасни
 • 20% попуст за групна ски школа за деца и возрасни
 • Доколку се користи групна ски школа и наем на опрема се одобруа попуст од 30% на двете услуги

 

 

Во цената е вклучено:
* Ноќевање на база полупансион (појадок и вечера) на база шведска маса
* Неограничено користење на содржините SPA & Wellness
* Затворен базен за возрасни; затворен базен за деца;

*Џакузи, Финска сауна, инфрацрвена сауна, Руска сауна, Турско купатило, Тепидариум, Фитнес центар, Паркинг

Check inn 14.00h

Check out 10.00h

Во цена не е вклучено:

 • Mасажа и хамам (потребна е претходна резервација)
 • Туристичка такса – по лице од ден
  – Возрасни 1€;  Деца 7-15 год. 0,50€; 0-7 год. не плаќаат туристичка такса
 • Хотелско осигурување
  –  0,25€ по лице од ден (задолжително плаќаат сите гости)
 • Игротека за деца
Период Попуст
01.12-21.12.2019 10%
22.12-28.12.2019 5%
29.12-01.01.2020 /
02.01-29.02.2020 10%
01.03-04.03.2020 5%
05.03-14.03.2020 10%
15.03-05.04.2020 15%

 

Дополнителен попуст:

*Попустите се комбинираат помеѓу себе

View More

Facilities

Air Conditioning
Fitness Center
Flat Tv
Heater
Internet – Wifi
Parking
Pool
Restaurant
Sauna
Spa & Sauna
Washer & Dryer
Show All

Rules

Check In 12:00 pm
Check Out 12:00 pm

Rooms

Reviews

Review score

0/5
Not Rated
Based on 0 review

Traveler rating

Excellent
0
Very Good
0
Average
0
Poor
0
Terrible
0

Summary

Sleep
0 /5
Location
0 /5
Service
0 /5
Clearness
0 /5
Rooms
0 /5
0 review on this Hotel - Showing 1 to 0

Write a review

Created with Sketch.
avg €0,00 /night

Owner

Aries Travel

Member Since 2019

Hotel Nearby

Get Updates & More

Thoughtful thoughts to your inbox