Хотел Радика 5* – Маврово

View on map
Not Rated from 0 review
0/5
100% guests recommend

Description

Print Friendly, PDF & Email

ХОТЕЛ РАДИКА 5* – МАВРОВО

 

Хотел Радика е првокласен планински комплекс лоциран во Националниот парк “Маврово”, Западна Македонија…

Хoтел Радика е првокласен планински комплекс лоциран во Националниот Парк “Маврово”, Западна Македонија, на одлична издигната позиција над Мавровското Езеро, која е опкружена со автентична шума. Локацијата е инспиративна во текот на целата година и е на оддалеченост од само 90 километри од аеродромот во Скопје.

Хотелот е целосно реновиран во 2008 година и претставува изненадување за сите кои за прв пат го посетуваат. Одличната локација и опкружување (1400м надморска висина), просторните соби, стилскиот дизајн како и големиот СПА центар, ќе придонесат Вашиот престој во Хотел Радика да биде незаборавен.

Со чаша македонско вино можете да се опуштите и да уживате во посебната атмосфера и да се уверите во познатата македонска гостопримливост. Хотел Радика е идеално место за бегство од градскиот метеж и регенерирање на потребната енергија. Ние ги нудиме најлуксузните и најпространи хотелски соби во Македонија. Собите се со современ, елегантен и удобен мебел, изградени во барок и модерен стил. Располагаме со 5 видови хотелски единици, приспособени за сечии потреби. Хотелските соби имаат поглед кон Мавровското Езеро и дел кон планински пејзаж. Хотелот располага и со внатрешен и надворешен базен, фински сауни, парни бањи, масажи, турски амам, џакузи со солена вода, спортски терени, забавно рекреативен центар, ски лифт, ски опрема, моторни санки за возрасни и деца, велосипеди како и многу други подобности кои ќе го направат Вашиот престој во Радика исполнет и интересен. Нашата мисија е на локално ниво да достигнеме врвен хотелски стандард, да ги надминеме очекувањата на регионалните посетители и да станеме прв избор, за нашите потенцијални корпоративни и приватни клиенти. Како добри домаќини, со природна насмевка и ненаметлива љубезност, со задоволство Ви стоиме на располагање 24 часа во денот, 365 дена во годината.

 

Ценовник валиден до 01 Декември 2020
 • Деца од 0-4год сместени со родителите – бесплатно
 • Деца од 4-11,99год сместени со родители – 930мкд по дете по ноќевање
 • Трето возрасно лице во соба – 1550мкд по лице по ноќевање

Во цената е вклучено:

 • Туристичка такса, осигурување и ДДВ
 • СПА Центар: Внатрешен базен, Цакузи, сауни, парни бањи, приватна кабина со солена вода, фитнес центар
 • Спорт бар: 500 спортски канали, билјард и пикадо
 • Пинг понг, фудбалче, внатрешна детска игрална
 • Интернет ИП/ТВ

Дополнително се доплаќа:

 • Ручек: 930мкд по оброк по лице
 • Вечера: 930мкд по оброк по лице

 

Ценoвник валиден од 28 Декември – 24 Јануари 2021
Ценовник валиден од 28.12.2020-24.01.2021
Тип на соба Еднокреветна Двокреветна
Супериор 5518мкд 4278мкд
Џуниор свит 6138мкд 4898мкд
Апартман и Дуплекс Апартман 6758мкд 5518мкд
Прецедателски апартман 17980мкд 8990мкд
 • Деца од 0-4год сместени со родителите – бесплатно
 • Деца од 4-11,99год сместени со родители – 1860мкд по дете по ноќевање
 • Трето возрасно лице во соба – 2728мкд по лице по ноќевање

Во цената е вклучено:

 • Туристичка такса, осигурување и ДДВ
 • СПА Центар: Внатрешен базен, Цакузи, сауни, парни бањи, приватна кабина со солена вода, фитнес центар
 • Спорт бар: 500 спортски канали, билјард и пикадо
 • Пинг понг, фудбалче, внатрешна детска игрална
 • Интернет ИП/ТВ

Дополнително се доплаќа:

 • Ручек: 1178мкд по оброк по лице
 • Вечера: 1178мкд по оброк по лице
Ценовник валиден во период од 01.12.2020 до 01.04.2020
*освен во периодот 28.12-24.01.2021*
Тип на соба Еднокреветна Двокреветна
Супериор 4278мкд 3038мкд
Џуниор свит 4898мкд 3658мкд
Апартманот и Дуплекс апартман 5518мкд 4278мкд
Прецедателски апартман 13578мкд 7998мкд
 • Деца од 0-4год сместени со родителите – бесплатно
 • Деца од 4-11,99год сместени со родители – 1240мкд по дете по ноќевање
 • Трето возрасно лице во соба – 2170мкд по лице по ноќевање

Во цената е вклучено:

 • Туристичка такса, осигурување и ДДВ
 • СПА Центар: Внатрешен базен, Цакузи, сауни, парни бањи, приватна кабина со солена вода, фитнес центар
 • Спорт бар: 500 спортски канали, билјард и пикадо
 • Пинг понг, фудбалче, внатрешна детска игрална
 • Интернет ИП/ТВ

Дополнително се доплаќа:

 • Ручек: 930мкд по оброк по лице
 • Вечера: 930мкд по оброк по лице

 

Политика на отказ:

До 7 дена до пристигање – без пенали

До 5 дена пред пристигање – 30% пенали

Од 2 до 0 дена пред пристигање – 50% пенали

Не појавување во хотел – 100% пенали

No show – 100% of the accommodation charge

Hotel Facilities

Air Conditioning
Conference toom
Fitness Center
Flat Tv
Heater
Internet – Wifi
Parking
Pool
Restaurant
Sauna
Smoking Room
Spa & Sauna
Spa & welness hoteli
Washer & Dryer
Yard
Show All

Hotel Theme

Маврово
Маврово - зима 2020
Македонија
Македонија - зима

Rules

Check In 14:00
Check Out 09:00

Rooms

avg 0 /night

Owner

Aries Travel

Member Since 2019