from €0,00
Check Availability

Hotel Samokov 4* – Боровец, Бугарија

View on map
Not Rated from 0 review
0/5
100% of guests recommend

Description

Print Friendly, PDF & Email

Хотелот Самоков се наоѓа на 180м од ски лифтот и 90м од центарот. Располага со 250 соби. Спа центарот се состои од фитнес сала, внатрешен базен, масажа, солариум, сауна и парна бања.

 

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ПО СОБА НА ДЕН НА БАЗА НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК И ПОЛУПАНСИОН

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ВО ЕУР, ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРСКА ПРОТИВВРЕДНОСТ ОД 61,8МКД

 

-15% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ ДО 30.09.2019, СО ЦЕЛОСНА УПЛАТА ДО 15.10.2019

-10% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ ДО 10.11.2019, СО ЦЕЛОСНА УПЛАТА ДО 15.11.2019

 

ценовник објавен на 12.07.2019

SAMOKOV 4* BOROVEC
НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК A
21.12.2019
27.12.2019
B
28.12.2019
03.01.2020
C
04.01.2020
17.01.2020
D
18.01.2020
31.01.2020
C
01.02.2020
21.02.2020
D
22.02.2020
28.02.2020
A
29.02.2020
31.03.2020
STANDART ЦЕНА ПО СОБА НА ДЕН НА БАЗА НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК
СТАНДАРД ДВОКРЕВЕТНА СОБА
2 Возрасни лица 57.2 103.4 77 66 77 66 57.2
3 Возрасни лица 81.5 147.3 109.7 94 109.7 94 81.5
1 Возрасно лице 47.3 70.4 57.2 51.7 57.2 51.7 47.3
1 Возр +1 Дете (0-4,99) 47.3 70.4 57.2 51.7 57.2 51.7 47.3
1 Возр +1 Возр (5-11,99) 42.9 77.5 57.7 49.5 57.7 49.5 42.9
1 Возр +2 Деца (0-4,99) (5-11,99) 42.9 77.5 57.7 49.5 57.7 49.5 42.9
1 Возр +2 Деца (5-11,99) (5-11,99) 57.2 103.4 77 66 77 66 57.2
2 Возр +1 Дете (0-4,99) 57.2 103.4 77 66 77 66 57.2
2 Возр +1 Дете (5-11,99) 71.5 129.2 96.2 82.5 96.2 82.5 71.5
ПОЛУПАНСИОН A
21.12.2019
27.12.2019
B
28.12.2019
03.01.2020
C
04.01.2020
17.01.2020
D
18.01.2020
31.01.2020
C
01.02.2020
21.02.2020
D
22.02.2020
28.02.2020
A
29.02.2020
31.03.2020
STANDART ЦЕНА ПО СОБА НА ДЕН НА БАЗА ПОЛУПАНСИОН
СТАНДАРД ДВОКРЕВЕТНА СОБА
2 Возрасни лица 66 114.4 88 77 88 77 66
3 Возрасни лица 94 163 125.4 109.7 125.4 109.7 94
1 Возрасно лице 51.7 75.9 62.7 57.2 62.7 57.2 51.7
1 Возр +1 Дете (0-4,99) 51.7 75.9 62.7 57.2 62.7 57.2 51.7
1 Возр +1 Возр (5-11,99) 49.5 85.8 66 57.7 66 57.7 49.5
1 Возр +2 Деца (0-4,99) (5-11,99) 49.5 85.8 66 57.7 66 57.7 49.5
1 Возр +2 Деца (5-11,99) (5-11,99) 66 114.4 88 77 88 77 66
2 Возр +1 Дете (0-4,99) 66 114.4 88 77 88 77 66
2 Возр +1 Дете (5-11,99) 82.5 143 110 96.25 110 96.25 82.5
RELEASE DAYS 5//3 21//15 10//5 10//5 10//5 10//5 5//3
Период на продажба Период на сместување Промоции
November 11, 2019 January 22, 2020 January 4, 2020 January 22, 2020 5=4, 6=5, 7=6, 8=7, 9=8, 10=9, 11=10, 12=11, 13=12
November 11, 2019 March 31, 2020 March 7, 2020 March 31, 2020 5=4, 6=5, 7=6, 8=7, 9=8, 10=9, 11=10, 12=11, 13=12

 

Во цената е вклучено: ноќевање со појадок или полупансион (појадок и вечера) и употреба на базен, паркинг доколку има расположливи места

Бебешко креветче – бесплатно

 

Попустите и промоциите НЕ можат да се комбинираат.

 

ДОПЛАТИ:

-Новогодишна вечера – задолжителна – 45еур возрасен, 30еур дете од 2-11,99год

-Божиќна вечера – незадолжителна – 35еур возрасен, 20еур дете од 2-11,99год

-Задолжителна туристичка такса по лице на ден од 1еур

Минимум престој од 5 ноќевања во период од 28.12-03.01.2020, останатиот период 3 ноќевања.

 

Политика за откажување на резервации

-Отказ без задршка на средства: A – 3 дена / B – 15 дена / C and D – 5 дена.

-Влегувајќи во release периодот доцните откази се наплатуваат: 3 ноќевања во периодот “B”, 2 ноќевања во периодот “C” и “D” и 1 ноќевање во другите периоди

-No shows: пенали од 100% од сумата за период “B” и 50% од сумата за останатите периоди.

View More

Facilities

Air Conditioning
Fitness Center
Flat Tv
Heater
Internet – Wifi
Parking
Pool
Restaurant
Sauna
Smoking Room
Spa & Sauna
Washer & Dryer
Show All

Rules

Check In 12:00 pm
Check Out 12:00 pm

Rooms

Reviews

Review score

0/5
Not Rated
Based on 0 review

Traveler rating

Excellent
0
Very Good
0
Average
0
Poor
0
Terrible
0

Summary

Sleep
0 /5
Location
0 /5
Service
0 /5
Clearness
0 /5
Rooms
0 /5
0 review on this Hotel - Showing 1 to 0

Write a review

Created with Sketch.
avg €0,00 /night

Owner

Aries Travel

Member Since 2019

Hotel Nearby

Hotel Breza 3* – Боровец, Бугарија

0/5 Not Rated0 review
avg €0,00/night

Hotel Yanakiev 4* – Боровец, Бугарија

0/5 Not Rated0 review
avg €64,00/night

Hotel Flora 4* – Боровец, Бугарија

0/5 Not Rated0 review
avg €0,00/night

Get Updates & More

Thoughtful thoughts to your inbox