Хотел Слатина 4* – Врњачка бања

View on map
Not Rated from 0 review
0/5
100% guests recommend

Description

Print Friendly, PDF & Email

Хoтел Слатина 4*- Врњачка бања

 

Врњачка бања е една од најпопуларните дестинации на спа туризмот во Србија, а во едно и доста активен рекреативен центар. Се наоѓа во централна Србија на 200км јужно од Белград

Хотелот „Слатина“ се наоѓа на стотина метри од истоимената извор. Исто така, има уште еден извор во близина – „Jezезеро“, кој е оддалечен околу пет минути пеш. Главната улица Шеталиште, е 500 метри од хотелот.

Тип на соба                                                                                                    Ноќевање со доручек           Ноќевање со доручек и вечера

Тип на соба 1/1 1/2 1/1 1/2
Стандард 65 86 69 94
Супериор 70 92 74 100
Апартман 74 106 78 114
Лукс Соба 77 122 81 130
Детски апартман 94 130 98 138

 

 

Во цената е вклучено користењето на спа центарот и детскиот центар.

Цените се дадени по соба на ден во евра

Доплати и попусти:

  • – Доплата за дополнително легло за возрасен 23 евра на ден на база на ноќевање со појадок,27 евра на база на полупансион.
  • – Доплатата за деца 7-11.99 е 16 евра на ден на база на ноќевање со појадок,19 евра на база на полупансион.
  • – Деца до 6,99 г. се сместуваат бесплатно
  • – Доплата за вечера за возрасен 6 евр. Деца 7-11,99 3 евра на ден.
  • – Туристичката такса не е вклучена во цената и истат изнесува 1 евро по лице на ден – исклучок деца до 6,99 не плаќаат.
  • – Доколку во една соба се сместат 1 возрасно лице и 1 дете до 6,99, ќе биде наплатено како еднокреветна соба.

 

Hotel Facilities

Air Conditioning
Fitness Center
Flat Tv
Internet – Wifi
Parking
Pool
Restaurant
Sauna
Spa & Sauna
Spa & welness hoteli
Yard
Show All

Hotel Theme

Spa i wellnes hoteli
Бањи
Врњачка Бања
Србија
Србија бањи

Rules

Check In 12:00 pm
Check Out 12:00 pm

Rooms

avg 0 /night

Owner

Aries Travel

Member Since 2019