Hotel Katarino Spa 4* – Разлог, Бугарија

View on map
Not Rated from 0 review
0/5
100% guests recommend

Description

Print Friendly, PDF & Email

Комплетно реновираниот Хотел Катарино Спа 4*, кој се наоѓа во Разлог, на 10км од Банско, е едно сосема поинакво доживување, за оние кој сакаат да избегаат од гужвите и да се релаксираат во прекрасниот хотел кој нуди Спа активности со поглед према планината, и да уживаат во природата и зеленилото кој го опкружува.

Хотелот располага со 196 соби и апартмани, сите реновирани, опремени со тв, мини бар, телефон, сеф, тоалет со туш или када, интернет, пешкири, крпи и козметика, фен.

 

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ПО СОБА НА ДЕН НА БАЗА ПОЛУПАНСИОН

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ВО ЕУР, ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРСКА ПРОТИВВРЕДНОСТ ОД 61,8МКД

-15% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ ДО 31.10.2019, СО ЦЕЛОСНА УПЛАТА ДО 05.11.2019

-10% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ ДО 30.11.2019, СО ЦЕЛОСНА УПЛАТА ДО 05.12.2019

Цените се изразени за престој преку недела, т.е од Недела – Четрврток и Викенд цени од Петок до Сабота

 

KATARINO SPA 4*
ПОЛУПАНСИОН 01.12-20.12
03.01-30.01
21.12-27.12 28.12-02.01 31.01-07.03 08.03-16.04
Нед-Четв Пет-Саб Пон-Недела Пон-Недела Нед-Четв Пет-Саб Нед-Четв Пет-Саб
ДВОКРЕВЕТНА СОБА БЕЗ БАЛКОН / ЦЕНИ ПО СОБА НА ДЕН БАЗА ПОЛУПАНСИОН
1 Возрасно лице 82.5 99 113.3 150.7 102.3 123.2 75.9 90.2
1Возр+1Дете (7-13.99) 77.6 93.5 106.5 143 97.24 115.9 71 86
1Возр+2Деца (7-13.99) 100.4 121 137.9 185.1 125.8 150 91.9 111.3
2 Возрасни лица 91.3 110 125.4 168.3 114.4 136.4 83.6 101.2
2Возр+1Дете (7-13.99) 114.1 137.5 156.7 210.3 143 170.5 104.5 126.5
ДВОКРЕВЕТНА СОБА СО БАЛКОН / ЦЕНИ ПО СОБА НА ДЕН НА БАЗА ПОЛУПАНСИОН
1 Возрасно лице 103.4 123.2 140.8 189.2 128.7 154 94.6 113.3
1Возр+1Дете (7-13.99) 97.24 116.8 133.7 178.5 121.5 144.9 88.8 106.5
1Возр+2Деца (7-13.99) 125.84 151.25 173.03 231.11 157.3 187.55 114.95 137.9
2 Возрасни лица 114.4 137.5 157.3 210.1 143 170.5 104.5 125.4
2Возр+1Дете (7-13.99) 143 171.8 196.6 262.6 178.7 213.1 130.6 156.7
ЈУНИОР СВИТ / ЦЕНИ ПО СОБА НА ДЕН НА БАЗА ПОЛУПАНСИОН
1Возр+1Дете (7-13.99) 132 158.4 180.4 240.9 163.9 196.9 121 145.2
1Возр+2Деца (7-13.99) 165 198 225.5 301.1 204.8 246.1 151.2 181.5
1Возр+3Деца (7-13.99) 165 198 225.5 301.1 204.8 246.1 151.2 181.5
2 Возрасни лица 132 158.4 180.4 240.9 163.9 196.9 121 145.2
2Возр+1Дете (7-13.99) 165 198 225.5 301.1 204.8 246.1 151.2 181.5
2Возр+2Деца (7-13.99) 165 198 225.5 301.1 204.8 246.1 151.2 181.5
3 Возрасни лица 178.2 213.8 243.5 325.2 221.2 265.8 163.3 196
3Возр+1Дете (7-13.99) 211.2 253.4 288.6 385.44 262.24 315 193.6 232.3
АПАРТМАН СО ЕДНА СПАЛНА / ЦЕНИ ПО СОБА НА ДЕН НА БАЗА ПОЛУПАНСИОН
1Возр+1Дете (7-13.99) 151.8 181.5 207.9 277.2 188.1 226.6 138.6 166.1
1Возр+2Деца (7-13.99) 189.7 226.8 259.8 346.5 235.1 283.2 173.2 207.6
1Возр+3Деца (7-13.99) 189.7 226.8 259.8 346.5 235.1 283.2 173.2 207.6
2 Возрасни лица 151.8 181.5 207.9 277.2 188.1 226.6 138.6 166.1
2Возр+1Дете (7-13.99) 189.7 226.8 259.8 346.5 235.1 283.2 173.2 207.6
2Возр+2Деца (7-13.99) 189.7 226.8 259.8 346.5 235.1 283.2 173.2 207.6
3 Возрасни лица 204.9 245 280.6 374.2 253.9 305.9 187.1 224.2
3Возр+1Дете (7-13.99) 242.8 290.4 332.6 443.5 300.9 362.5 221.7 265.7
Release periods 7 дена 14 дена 30 дена 14 дена 7 дена
Период на отказ 7 дена 14 дена 30 дена 14 дена 7 дена
Пенали 1во ноќ. 1во ноќ. 50% пенали 50% пенали 50% пенали 50% пенали 1во ноќ. 1во ноќ.
NO SHOW пенали 100% пенали 100% пенали 100% пенали 100% пенали 100% пенали 100% пенали 100% пенали 100% пенали
Минимум престој 3 ноќевања 3 ноќевања

 

 

Во цените е вклучено: појадок и вечера, употреба на термалната Спа зона, составена од внатрешен и надворешен базен, киви сауна, финска сауна, парна бања, соба за релаксација со поглед на планина, џакузи во пештера, солена соба, строма парна бања.

 

Во цената не е вклучено: масажи и туристичките такси.

Минимум престој од 3 ноќевања во висока сезона

 

Доплати:

-Доплата за Новогодишна вечера која е задолжителна – 140еур возрасен, 70еур дете од 7-13,99год

-Задолжителна туристичка такса по лице на ден од 1еур

-Задолжителна ресортска такса по лице на ден од 0,56еур

-Дете од 0-1,99год – не плаќа такси

 

ПОЛИТИКА НА ОТКАЗ: Доцен отказ:

Сезона А – 1 ноќевање пенали,  Сезона Б -50% пенали, Сезона Ц и Д – 100% пенали,

Не појавување во хотел – 100% пенали

Hotel Facilities

Air Conditioning
Fitness Center
Flat Tv
Heater
Internet – Wifi
Parking
Pool
Restaurant
Sauna
Smoking Room
Spa & Sauna
Washer & Dryer
Show All

Hotel Theme

Разлог

Rules

Check In 12:00 pm
Check Out 12:00 pm

Rooms

avg 0 /night

Owner

Aries Travel

Member Since 2019