fbpx
from 58 €
Check Availability

Hotel Strazhite 4*, Банско, Бугарија

View on map
Нема оценки from 0 review
0/5
100% of guests recommend

Description

Print Friendly, PDF & Email

Хотел Стражите 4* се наоѓа на 200м од гондолата и 1км до центарот на Банско. Составен од 3 спрата со 79 соби.

Хотелот располага со: СПА, базен, фитнес, сауна, амам, ресторан, лоби, конференциска сала, wi-fi, продавница, сеф на рецепција, бар, лоби бар, пикадо, пинг понг, билјард, куглана, паркинг, ски гардероба, менувачница.

Собите располагаат со: балкон, тоалет, клима, мини бар, телевизор, телефон, фен.

 

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ПО СОБА НА ДЕН НА БАЗА ПОЛУПАНСИОН

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ВО ЕУР, ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРСКА ПРОТИВВРЕДНОСТ ОД 61,8МКД

-15% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ ДО 31.10.2019, СО ЦЕЛОСНА УПЛАТА ДО 05.11.2019

-10% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА НАПРАВЕНИ ДО 30.11.2019, СО ЦЕЛОСНА УПЛАТА ДО 03.12.2019

 

Ценовник објавен на 21.08.2019

STRAZHITE 4*
STRAZHITE 4* 28.12-03.01.2019 04.01-10.01.2020 25.01-21.02.2020 14.12-27.12.2019
11.01-24.01.2020
22.02-06.03.2020
01.12-14.12.2019 07.03-03.04.2020
DBL STANDART / ЦЕНИ ПО СОБА НА ДЕН НА БАЗА ПОЛУПАНСИОН
1 Возрасно лице 87.8 85.6 80.6 69.6 66.3
1Возр+1Дете(2-11,99) 104.7 101.4 94 77.55 72.6
1Возр+2Деца(2-11,99) 139.7 135.3 125.4 103.4 96.8
2 Возрасни лица 139.7 135.3 125.4 103.4 96.8
2Возр+1Дете 139.7 135.3 125.4 103.4 96.8
3 Возрасни лица 195.5 189.4 175.5 144. 135.5
SUITE / ЦЕНИ ПО СОБА НА ДЕН НА БАЗА ПОЛУПАНСИОН
1 Возрасно лице 163.6 159.2 149.3 127.3 120.7
1Возр+1Дете(2-11,99) 163.6 159.2 149.3 127.3 120.7
1Возр+2Деца(2-11,99) 163.6 159.2 149.3 127.3 120.7
1Возр+3Деца(2-11.99) 163.6 159.2 149.3 127.3 120.7
2 Возрасни лица 163.6 159.2 149.3 127.3 120.7
2Возр+1Дете(2-11.99) 163.6 159.2 149.3 127.3 120.7
2Возр+2Деца(2-11.99) 163.6 159.2 149.3 127.3 120.7
3 Возрасни лица 217.1 211 197.1 166.3 157.1
MEZONET / ЦЕНИ ПО СОБА НА ДЕН НА БАЗА ПОЛУПАНСИОН
1 Возрасно лице 163.6 159.2 149.3 127.3 120.7
1Возр+1Дете(2-11,99) 163.6 159.2 149.3 127.3 120.7
1Возр+2Деца(2-11,99) 163.6 159.2 149.3 127.3 120.7
1Возр+3Деца(2-11.99) 163.6 159.2 149.3 127.3 120.7
2 Возрасни лица 163.6 159.2 149.3 127.3 120.7
2Возр+1Дете(2-11.99) 163.6 159.2 149.3 127.3 120.7
2Возр+2Деца(2-11.99) 163.6 159.2 149.3 127.3 120.7
3 Возрасни лица 217.1 211 197.1 166.3 157.1
Release periods December 1, 2019 7 дена 7 дена 7 дена 7 дена
Период на отказ December 1, 2019 7 дена 7 дена 7 дена 7 дена
Пенали 100% пенали 1 ноќевање 1 ноќевање 1 ноќевање 1 ноќевање
NO SHOW пенали 100% пенали 2 ноќевања 2 ноќевања 2 ноќевања 2 ноќевања
Минимум престој
Хотелска такса – по лице за цел престој 5еур 5еур 5еур 5еур 5еур

 

 

Во цените е вклучено: употреба на Спа, базен, сауна, парна бања, фитнес, ски остава, интернет низ целиот хотел и собите, и трансфер до гондолата.

Бебешко креветче-бесплатно и на барање.

 

 

ДОПЛАТИ:

-Задолжителна Новогодишна вечера – 70еур возрасен, 35еур дете од 2-11,99год

-Задолжителна Божиќна вечера – 30еур возрасен, 15еур дете од 2-11,99год

-Задолжителна ресортска такса од 5еур по лице за цел престој

-Задолжителна туристичка такса по лице на ден од 1еур

-Дете од 0-1,99год – не плаќа такси

Прочитај Повеќе

Hotel Facilities

Air Conditioning
Conference toom
Fitness Center
Flat Tv
Heater
Internet – Wifi
Parking
Pool
Restaurant
Sauna
Smoking Room
Spa & Sauna
Washer & Dryer
Show All

Hotel Theme

Банско

Rules

Check In 12:00 pm
Check Out 12:00 pm

Rooms

Reviews

Review score

0/5
Нема оценки
Based on 0 review

Traveler rating

Excellent
0
Very Good
0
Average
0
Poor
0
Terrible
0

Summary

Sleep
0 /5
Location
0 /5
Service
0 /5
Clearness
0 /5
Rooms
0 /5
0 review on this Hotel - Showing 1 to 0

Write a review

avg 58 € /night

Owner

Aries Travel

Member Since 2019