Хотел СУ 4* – Охрид

View on map
Not Rated from 0 review
0/5
100% guests recommend

Description

Print Friendly, PDF & Email

ХОТЕЛ СУ 4* – ОХРИД

Доживејте го Охрид преку неверојатната глетка од ресторанот која го одзема здивот, чувствувајте се како дома во една од нашите уникатно дизајнирани соби или уживајте во релаксирано попладне во барот со вкусно кафе испечено во нашата сопствена кафе-пржилница.

Сместени на идеална локација на самиот брег од Охридското езеро, нашите соби се дизајнирани за да ви обезбедат најголема удобност и уживање во престојот. Доживејте еден поинаков начин на патување и истражете го „Балканскиот Бисер“ преку уникатното искуство кое ќе го добиете во нашиот хотел. Сите наши соби нудат неверојатен поглед на историскиот стар дел од градот Охрид и на бескрајните синила на водите од Охридското езеро, едно од најбистрите езера во светот.

ЦЕНОВНИК ЗА ТРИДНЕВЕН АРАНЖМАН 01.06.2020-28.12.2020

Тип на соба Тип на услуга ноќевање со појадок/
Стандардна Двокреветна (по лице)

2.055 денари

Двокреветна Superior (по лице)

2.330 денари

Смарт Делукс Двокреветна ( по лице)

2.195 денари

Апартман Двокреветен (по лице)

3.080 денари

Трето легло во Апартман или Супериор соба 2.055 денари
 • Доплата за оброк : 490 денари по лице
 • Туристичка такса и ДДВ се вклучени во цената
 • За деца од 03-09 години се плаќа 50 % од цената
 • Начин на плаќање: Фактура, Готовина, Кредитна Картичка (Visa, Master)

 

ЦЕНОВНИК ЗА ПЕТДНЕВЕН АРАНЖМАН 01.06.2020-28.12.2020

Тип на соба Тип на услуга ноќевање со појадок
Стандардна Двокреветна (по лице)

1.915 денари

Двокреветна Superior (по лице)

2.120 денари

Смарт Делукс Двокреветна ( по лице)

2.055 денари

Апартман Двокреветен (по лице)

3.080 денари

Трето легло во Апартман или Супериор соба 2.055 денари
 • Доплата за оброк : 490 денари по лице
 • Туристичка такса и ДДВ се вклучени во цената
 • За деца од 03-09 години се плаќа 50 % од цената
 • Начин на плаќање: Фактура, Готовина, Кредитна Картичка (Visa, Master)

 

ЦЕНОВНИК ЗА СЕДУМДНЕВЕН АРАНЖМАН 01.06.2020-28.12.2020

Тип на соба Тип на услуга ноќевање со појадок
Стандардна Двокреветна (по лице)

1.780 денари

Двокреветна Superior (по лице)

1.980 денари

Смарт Делукс Двокреветна ( по лице)

1.915 денари

Апартман Двокреветен (по лице)

3.080 денари

Трето легло во Апартман или Супериор соба 2.055 денари
 • Доплата за оброк : 490 денари по лице
 • Туристичка такса и ДДВ се вклучени во цената
 • За деца од 03-09 години се плаќа 50 % од цената
 • Начин на плаќање: Фактура, Готовина, Кредитна Картичка (Visa, Master)

 

ЦЕНОВНИК ЗА ДЕСЕТДНЕВЕН АРАНЖМАН 01.06.2020-28.12.2020

Тип на соба Тип на услуга ноќевање со појадок
Стандардна Двокреветна (по лице)

1.715 денари

Двокреветна Superior (по лице)

1.915 денари

Смарт Делукс Двокреветна ( по лице)

1.850 денари

Апартман Двокреветен (по лице)

3.080 денари

Трето легло во Апартман или Супериор соба 2.055 денари
 • Доплата за оброк : 490 денари по лице
 • Туристичка такса и ДДВ се вклучени во цената
 • За деца од 03-09 години се плаќа 50 % од цената
 • Начин на плаќање: Фактура, Готовина, Кредитна Картичка (Visa, Master)

Hotel Facilities

Air Conditioning
Conference toom
Flat Tv
Heater
Internet – Wifi
Parking
Restaurant
Yard
Show All

Hotel Theme

Best value
Македонија
Македонија - зима
Охрид
Охрид - зима

Rules

Check In 14:00
Check Out 09:00

Rooms

avg 0 /night

Owner

Aries Travel

Member Since 2019