Хотел Врњачке Терме – Врњачка Бања

View on map
Not Rated from 0 review
0/5
100% guests recommend

Description

Print Friendly, PDF & Email

Хотел Врњачке Терме

ХОТЕЛ И АКВА ПАРК ВРЊАЧКЕ ТЕРМЕ
Во срцето на Врњачка Бања, во близина на добро познатата јапонска градина, се наоѓа комплексот на водството на Врњачка – „Врњачка Терме“. Поставени 8 базени и 4 лизгалки во целиот комплекс, создадено за сите љубители на водни активности.

На крајот од напорниот ден, опуштете се во базените со термално-минерална вода со температура од 32 ℃ до 36 ℃. Хотелот располага со 5 затворени базени (за рекреација, пливање, со масажери, лизгалки, детски), 3 надворешни (слајд, релаксација, пливање). Хотелот Врњачки Терме располага со 85 сместувачки единици – 69 супериорни соби и 16 луксузни апартмани.

Супериорните соби се совршено опремени за парови или пријатели.

Ако се одлучите за супериорна, двокреветна соба, можете да изберете помеѓу два единечни кревети или еден брачен. Супериорната соба има тераса со прекрасен поглед на градскиот парк и посебна бања каде што имате: влечки, крпи, фен за коса, тоалети, бесплатна козметика, туш.

Супериорните соби содржат ТВ со голем број кабелски канали, сеф, мини бар, гардероба, телефон, биро, интернет, електронски систем за заклучување.

Детали
Максимален број гости: 3
Опремена со: гардероба, интернет, мини бар, биро, електронски систем за заклучување, телефон, ТВ со голем број кабелски канали
Поглед: Тераса со прекрасен поглед на градскиот парк, Површина: 27м², Тип на кревет: Двоен кревет или двокреветни кревети, софа кревет

Делукс апартманите се одличен избор за релаксирачки семеен одмор со деца или групи пријатели. Тие се дизајнирани со отворена дневна соба, тие се многу светли и пространи. Секој луксузен апартман е опремен со брачен кревет и аголна гарнитура. Станот има тераса со прекрасен поглед на градскиот парк и посебна бања каде што имате: влечки, крпи, фен за коса, тоалети, бесплатна козметика, туш. Делукс апартманите содржат ТВ со голем број кабелски канали, сеф, мини бар, гардероба, телефон, биро, интернет, електронски систем за заклучување.

Детали
Максимален број гости: 4
Објекти: гардероба, интернет, мини бар, биро, електронски систем за заклучување, телефон, ТВ со голем број кабелски канали
Поглед: Тераса со прекрасен поглед на градскиот парк, Површина: 35м², Тип на кревет: Двоен кревет, аголен тросед

Цените се валидни од 01.10.2021

Цени по соба на ден на база ноќевање со појадок
Тип на соба Услуга Нед-Четврток Петок-Сабота
Супериор 1/1 56 60
Апартман делукс 1/1 68 77
Супериор 1/2 68 85
Апартман делукс 1/2 103 119
Супериор 1/3 94 119
Апартман делукс 1/3 153 179

 

Hotel Facilities

Conference toom
Fitness Center
Flat Tv
Heater
Internet – Wifi
Parking

Hotel Theme

Spa i wellnes hoteli
Бањи
Врњачка Бања
Србија
Србија бањи

Rules

Check In 12:00 pm
Check Out 12:00 pm

Rooms

avg 0 /night

Owner

Aries Travel

Member Since 2019