Hotel Terra Complex 4* – Разлог, Бугарија

View on map
Нема оценка од 0 оценка
0/5
100% guests recommend

Description

Print Friendly, PDF & Email

Комплексот Тера се наоѓа во Разлог, истиот располага со ресторан, бар, лоби, летна градина, конференциска сала, дестски содржини, детско катче, паркинг, интернет, превоз до гондолата за време на зимската сезона и соба со забавни содржини.

Комплексот се состои од четири посебни објекти, Пирин- главен објект, Рила, Родопи и Балкан. Помеѓу нив не постои топла врска.

Спа центарот е опремен со 3 базени (еден внатрешен и два надворешни од кои едниот е за деца), џакузи, термална зона (финска бања, турска бања и сауна), повеќе типови на масажи и спа третмани.

Собите располагаат со мини бар, тв, кабловска тв, интернет, фен за коса, централно греење.

Апартманите располагаат дневни соби и комплетно опремени кујни.

https://www.terracomplex.com

 

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ПО СОБА НА ДЕН НА БАЗА НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ВО ЕУР, ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРСКА ПРОТИВВРЕДНОСТ ОД 61,8МКД

-20% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ ДО 04.10.2019, СО ЦЕЛОСНА УПЛАТА ДО 20.10.2019

-15% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ ДО 05.11.2019, СО ЦЕЛОСНА УПЛАТА ДО 20.11.2019

-10% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ ДО 05.12.2019, СО ЦЕЛОСНА УПЛАТА ДО 07.12.2019

-ПОПУСТОТ НЕ Е ВАЛИДЕН ЗА НОВОГОДИШНИОТ ПЕРИОД ОД 29.12-02.01.2020

(ПРОМОЦИJA 7=6 И 14=12 – СЕ ОДНЕСУВА НА ПЕРИОД НА ПРЕСТОЈ ОД 01.12-15.12, 08.01-25.01 & 24.02-25.03.2020)

 

Ценовник објавен на 20.08.2019

TERRA COMPLEX 4*
НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК 01.12-20.12
01.03-31.03
21.12-27.12
03.01-11.01
28.12-02.01 12.01-29.02
ГЛАВНА ЗГРАДА / ЦЕНИ ПО СОБА НА ДЕН НА БАЗА НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК
ДВОКРЕВЕТНА ДЕЛУКС СОБА
1 Возрасно лице 35.2 45.1 90.2 39.6
1 Возр+1Дете ( 2-11,99) 36.3 64.3 67.6 42.9
2 Возрасни лица 48.4 85.8 90.2 57.2
АПАРТМАН СО ЕДНА СПАЛНА ДЕЛУКС
1 Возр+1Дете ( 2-11,99) 42.9 59.4 84.15 51.15
1 Возр+2Деца(2-11.99) 57.2 79.2 112.2 68.2
1 Возр+3(2-11.99) 57.2 79.2 112.2 68.2
2 Возрасни лица 57.2 79.2 112.2 68.2
2 Возр+1Дете (2-11.99) 57.2 79.2 112.2 68.2
2 Возр+2Деца(2-11.99) 57.2 79.2 112.2 68.2
3 Возрасни лица 71.5 99 140.2 85.2
ФАМИЛИЈАРЕН СВИТ ДЕЛУКС
2 Возр+2Деца(2-11.99) 92.4 127.6 180.4 114.4
2 Возрасни лица 92.4 127.6 180.4 114.4
3 Возр+1Дете(2-11.99) 92.4 127.6 180.4 114.4
3 Возр +2 Деца (2-11.99) 92.4 127.6 180.4 114.4
4 Возрасни лица 92.4 127.6 180.4 114.4
4 Возр+1Дете (2-11.99) 92.4 127.6 180.4 114.4
4 Возр +2 Деца (2-11.99) 92.4 127.6 180.4 114.4
5 Возрасни лица 103.9 143.5 202.9 128.7
АПАРТМАН СО ДВЕ СПАЛНИ ДЕЛУКС
2 Возр + 2 Деца (2-11.99) 105.6 143 202.4 125.4
3 Возрасни лица 105.6 143 202.4 125.4
3 Возр+1Дете(2-11.99) 105.6 143 202.4 125.4
3 Возр+2Деца (2-11.99) 105.6 143 202.4 125.4
4 Возрасни лица 105.6 143 202.4 125.4
4 Возр+1Дете (2-11.99) 105.6 143 202.4 125.4
4 Возр+2Деца (2-11.99) 105.6 143 202.4 125.4
5 Возрасни лица 118.8 160.8 227.7 141
АПАРТМАН СО ТРИ СПАЛНИ ДЕЛУКС
4 Возр+2Деца (2-11.99) 155.1 206.8 297 183.7
5 Возрасни лица 155.1 206.8 297 183.7
5 Возр+1Дете 155.1 206.8 297 183.7
6 Возрасни лица 155.1 206.8 297 183.7
6 Возр +1Дете (2-11.99) 155.1 206.8 297 183.7
6 Возр +2 Деца (2-11.99) 155.1 206.8 297 183.7
7 Возрасни лица 168 224 321.7 199
Release periods: February 11, 1900 February 12, 1900 February 12, 1900 20 дена
Политика на отказ на резервација: 7 дена 28 дена 28 дена 14 дена
Пенали: 30% 30% 1 ноќевање 30%
Период на отказ на резервација: 3 дена 3 дена 3 дена 3 дена
Пенали: 50% 50% 1 ноќевање 50%
Не појавување во хотел – пенали: 100% 100% 100% 100%
Минимум престој: 3 ноќевања 3 ноќевања 3 ноќевања 3 ноќевања

 

 

Во цената е вклучено:

Употреба на базен, парна бања, џакузи, сауна, интернет низ хотел и во соба, детско игралиште, превоз до гондолата и паркинг.

 

Доплата за Полупансион по лице на ден: 11еур за возрасен, 6еур за дете од 6-11,99год

Доплатата за Полупансион не е валидна за периодот на Божиќната вечера (25.12.2019) која е задолжителна и чини 19еур за возрасен а 10еур за дете од 6-11,99год

Новогодишна вечера- задолжителна: 98еур за Возрасен и 49еур за дете од 6-11,9год

Внатрешен паркинг – 5еур на ден – на лице место.

Бебешко креветче – бесплатно – на барање.

 

Политика на отказ:

Доцен отказ во сезона А, Б и Д – 1 ноќевање пенали, сезона Ц – 100% пенали.

 

-Задолжителна туристичка такса по лице на ден од 1еур

-Дете од 0-1,99год – не плаќа такси

Hotel Facilities

Air Conditioning
Conference toom
Fitness Center
Flat Tv
Heater
Internet – Wifi
Parking
Pool
Restaurant
Sauna
Smoking Room
Spa & Sauna
Washer & Dryer
Show All

Hotel Theme

Разлог

Rules

Check In 12:00 pm
Check Out 12:00 pm

Rooms

avg 0 /night

Owner

Aries Travel

Member Since 2019