Хотел Тино 4* – Охрид

View on map
Нема оценка од 0 оценка
0/5
100% guests recommend

Description

Print Friendly, PDF & Email

ХОТЕЛ ТИНО 4* (центар) – ОХРИД

 

Хотелот Тино лоциран на прва линија на брегот на Охридското езеро, нуди удобно сместување со бесплатен паркинг и WiFI. Употребата на Спа центарот е бесплатна. Таа Се состои од топла када, сауна и термална бања.

Хотелот располага со 50 соби (еднокреветни, двокреветни и трокреветни), сите опремени со клима уред, телефон, интернет врска, кабловска ТВ и мини бар. Собите се реновирани во 2020 година.

Повеќето од собите се со поглед кон стариот град, црквата Св.Канео и Охридското Езеро

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ВО ЕУР, ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРСКА ПРОТИВВРЕДНОСТ ОД 61,8МКД

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ПО СОБА НА ДЕН, НА БАЗА ПОЛУПАНСИОН

Нова промотивна понуда која важи од 07.12-20.12.2020:
20 евра по лице , услуга ноќевање со појадок и вечера!
Вклучено е и користење на спа центар (џакузи,сауна,парна бања), интернет и
паркинг.

Гостите потребно е да престојуваат минимум две ноќевања.

Понудата не важи за викенди петок до недела, односно за викенд ќе важи претходната понуда
25 евра по лице, service HB – цена за дводневен аранжман,
21,5 евра по лице, service HB – цена за тродневен/четиридневен аранжман…

Туристичка такса се доплаќа на рецепција – 40 денари по лице.


Цени за месец Октомври, Ноември и Декември 2020, валидни од 15.10.2020:

*Пакет аранжмани по лице:

Дводневен аранжман – 50евра по лице услуга ноќевање со појадок и вечера

Тродневен аранжман – 64,5 евра по лице услуга ноќевање со појадок и вечера,

Четиридневен аранжман – 86 евра по лице услуга ноќевање со појадок и вечера,

Петдневен аранжман – 107,5 евра по лице услуга ноќевање со појадок и вечера

Доплата за поглед према езеро – 5еур
Вклучено е и користење на Спа Центар (џакузи,сауна,парна бања), Интернет и
паркинг.

Туристичка такса НЕ е вклучена во цената,  доплата од 40 денари по лице на рецепција.

Hotel Facilities

Air Conditioning
Conference toom
Fitness Center
Flat Tv
Internet – Wifi
Parking
Pool
Restaurant
Spa & Sauna
Yard
Show All

Hotel Theme

Македонија
Македонија - зима
Охрид
Охрид - зима

Rules

Check In 14:00
Check Out 09:00

Rooms

avg 0 /night

Owner

Aries Travel

Member Since 2019