Хотел Тино 4* – Св. Стефан, Охрид

View on map
Not Rated from 0 review
0/5
100% guests recommend

Description

Print Friendly, PDF & Email

ХОТЕЛ ТИНО 4* – СВЕТИ СТЕФАН, ОХРИД

 

Сместен на брегот на Охридското Езеро, хотелот Тино Свети Стефан нуди бесплатен wi-fi, бесплатна климатизација, 24 часновна рецепција, велнес центар и ресторан, бесплатен паркинг за гостите (со претходна резервација), конференциска сала.

Хотелот располага и со внатрешен базен, надворешен базен и излез на брегот на Охридското Езеро. Вкусен појадок се служи секое утро во хотелот, а за вечера може да се ужива во ресторанот во куќата. Исто така, достапна е и услуга во собата.

Велнес областа на хотелот се состои од затворен и отворен базен, сауна, амам и фитнес центар. Масажата се доплаќа и истата е на барање. Во самиот хотел има и посебна просторија за оставање на багажот.

Античкиот театар на Охрид се наога на 4км од хотелот, а аеродромот се наоѓа на 12км.

 

Сместување:

Хотелското сместување располага со двокреветни соби, апартмани со поглед кон море, трокреветни соби, економи двокреветна соба. Секоја соба е удобно опремена со балкон, ТВ со рамен екран и мини бар, сопствен тоалет.

Дополнителни информации: Агенциска провизија на цените е 7% Цените се со вклучен ДДВ. Во цената не е вклучена туристичка такса. Во апартманите е потребно минимум 3 full paying лица (ако има 4 возрасни лицa важи 4 full paying) Деца до 5,99 год–гратис (без дополнително легло и без вечера; доплата за вечера 3 евра по дете) Деца од 6 – 11,99 год – 10 евра од ноќ (вклучено дополнително легло и вечера) Полу пансион – вечера предјадење, главно јадење и десерт Услуги вклучени во цените: користење на внатрешен базен, детски базен, спа центар со џакузи, сауна и парна бања, детско игралиште, пинг понг маса, конференциски сали (за настани), Wi-Fi Услуги со доплата: соба за забава (билјард, фудбалче, пикадо); масажи, третмани и солариум. Собите во хотелот се реновирани во 2020 год.

 

Цени по лице од ноќ 01/04-30/04/2021

Полу пансион

Во двокреветна соба

32 евра – кон езеро

30 еврa – кон шума

Во апартман

33 евра – кон езеро

 

30/04-31/05/21

Полу пансион

Во двокреветна соба

37 евра – кон езеро

35 еврa – кон шума

Во апартман

38 евра – кон езеро

 

Јуни-Јули-Август 2021

01/06-31/08/2021

Полу пансион

EARLY BOOKING (за резервации направени до 01.05.2021)

Во двокреветна соба

42 евра – кон езеро

40 еврa – кон шума

37 евра – кон езеро

35 еврa – кон шума

Во апартман

43 евра – кон езеро

38 евра – кон езеро

 

Дополнителни информации:

Цените се со вклучен ДДВ.

Во цената не е вклучена туристичка такса.

Во апартманите е потребно минимум 3 full paying лица (ако има 4 возрасни лицa важи 4 full paying)

Деца до 5,99 год–гратис (без дополнително легло и без вечера; доплата за вечера 3 евра по дете)

Деца од 6 – 11,99 год – 10 евра од ноќ (вклучено дополнително легло и вечера)

Полу пансион – вечера предјадење, главно јадење и десерт

Услуги вклучени во цените: користење на внатрешен базен, детски базен, спа центар со џакузи, сауна и парна бања, детско игралиште, пинг понг маса, конференциски сали (за настани), Wi-Fi

Услуги со доплата: соба за забава (билјард, фудбалче, пикадо); масажи, третмани и солариум.

Собите во хотелот се реновирани во 2020 год.

Hotel Facilities

Air Conditioning
Conference toom
Fitness Center
Flat Tv
Internet – Wifi
Parking
Pool
Restaurant
Sauna
Smoking Room
Spa & Sauna
Yard
Show All

Hotel Theme

Македонија
Македонија - зима
Охрид
Охрид - зима

Rules

Check In 12:00
Check Out 12:00

Rooms

avg 0 /night

Owner

Aries Travel

Member Since 2019