ХОТЕЛ ТОНАНТИ- ВРЊАЧКА БАЊА

View on map
Not Rated from 0 review
0/5
100% guests recommend
Print Friendly, PDF & Email

Хотел Тонанти е еден од најбараните и најлуксузните хотели на овие простори. Се наоѓа во самиот центар на Врњачка Бања, во непосредна близина на паркот. Одличен избор е и за релаксација и за бизнис патувања, за љубители на природата и за оние кои бараат авантура.

Хотелот располага со 146 единици за сместување, сала за конференции, ресторан, спа центар и многу повеќе.

ЦЕНОВНИК


ОКТОМВРИ-ДЕКЕМВРИ  2022

ЦЕНАТА ВКЛУЧУВА:

НОЌЕВАЊЕ ПОЛУПАНСИОН (Појадокот СЕ СЛУЖУВА ОД 07:30 ДО 10:30 часот; ВЕЧЕРАТА СЕ ПОСЛУЖУВА ОД 18:30 ДО 21:30 часот)

НЕОГРАНИЧЕНО КОРИСТЕЊЕ НА ВЕЛНЕС И СПА ЦЕНТАРОТ ОД 08:00 ДО 23:00 часот (Затворен БАЗЕН, ЗАВРШНА САУНА, БИО САУНА, ИНФРА ЦРВЕНА САУНА, СОЛЕНА СОБА, СОБА ЗА РЕЛАКСАЦИЈА СО ТЕПИДАРИУМ И ХАМАМ). ВО ЦЕНАТА Е ВКЛУЧЕН СПА СЕТ. (ВО СОБАТА СЕ БАРАНИЦА И ПАПИЧИ, НА РЕЦЕПЦИЈА СПА СЕ ДОСТАПНИ КРПИ).

БЕСПЛАТНО КОРИСТЕЊЕ НА ДВЕ ИГРАЛИШКИ ЗА ДЕЦА ОД 0 ДО 3 И 4 ДО 8 ГОДИНИ, БРОЈНИ ЕДУКАТИВНИ И КРЕАТИВНИ

СОДРЖИНИ, КАКО И ОБЕЗБЕДЕНА УСЛУГА ЗА ЧУВАЊЕ бебиња ВО ИГРАТИКАТА 1800

БЕСПЛАТНО КОРИСТЕЊЕ НА ФИТНЕС-ЦЕНТАРОТ ОД 08:00 ДО 22:00 часот.

БЕСПЛАТНО ПАРКИНГ МЕСТО

ЦЕНАТА НЕ ВКЛУЧУВА:

ТАКСА ЗА ЖИВЕНИЕ ВО ИЗНОС ОД 140 динари за ВОЗРАСНИ И 70 динари за ДЕЦА ОД 7 ДО 15 ГОДИНИ
ОСИГУРУВАЊЕ ВО ИЗНОС ОД 30 ДЕНАРИ ПО ЛИЦЕ НА ДЕН

ДОПОЛНИТЕЛНИ УСЛУГИ:

ЛА КАРТ РЕСТОРАН СО СПЕЦИЈАЛНОСТИ НА ДОМАШНА И МЕЃУНАРОДНА КУЈНА – ОД 11 ДО 12 ЧАСОТ
МАСАЖИ И ТРЕТМАНИ НА ЛИЦЕ И ТЕЛО ВО СПА и ВЕЛНЕС ЦЕНТАРОТ – ОД 8 ДО 22 ЧАСОТ
ФРИЗИРСКИ САЛОН УНИКТ ОД 10 ДО 22 ЧАСОТ
ХИПЕРБАРИЧНА КОМОРА (ВО ПОДГОТОВКА)

ОПШТИ УСЛОВИ  ЗА ВЛЕЗ:

ВЛЕЗОТ ВО СОБИТЕ Е ОД 14:00 ЧАСОТ НА ДЕНОТ НА ПРИСТИГНУВАЊЕ.
ОДГЛЕДУВАЊЕ ОД ХОТЕЛОТ ДО 11:00 ЧАСОТ НА ДЕНОТ НА ПОАЃАЊЕ.
ОДГЛЕДУВАЊЕ ДО ДОЦНА ДО 17 ЧАСОТ СЕ НАПЛАЌА 17 € ПО ЛИЦЕ (САМО ЗА ВОЗРАСНИ)
ОДГЛЕДУВАЊЕ ДО ДОЦНА ОД 20 ЧАСОТ СЕ НАПЛАЌА 26 € ПО ЛИЦЕ (ВО ЦЕНАТА ВКЛУЧЕНА ВЕЧЕРА)
СПОРЕД ОПШТИТЕ УСЛОВИ ЗА ДЕЛОВЕН, ДЕЦАТА НА 12 ГОДИНИ И ПОВЕЌЕ СЕ СМЕТАТ ЗА ВОЗРАСНИ И СЕ НАПЛАЌААТ ЦЕЛАТА ЦЕНА.
ДОКОЛКУ САКАТЕ ДА ЈА ПРОМЕНИТЕ ИЛИ ОТКАЖИТЕ РЕЗЕРВАЦИЈАТА КОЈА СЕ НАПРАВИВТЕ, МОЖЕТЕ ДА ГИ НАПРАВИТЕ И ОНЛАЈН ПРОМЕНИ, ВО СОГЛАСНОСТ СО УСЛОВИТЕ ЗА ОТКАЖУВАЊЕ НА РЕЗЕРВАЦИЈАТА.

ХОТЕЛОТ ГО РЕЗЕРВИРА ПРАВОТО ДА ЈА ОДБИЕ, ОТКАЖИ ИЛИ ПРОМЕНИ РЕЗЕРВАЦИЈАТА АКО ИМА ЗЛОУПОТРЕБА НА СИСТЕМОТ ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА ИЛИ ТОА Е НАПРАВЕНА ОД ОЧИГЛЕДНА ГРЕШКА НА КОРИСНИК.
УСЛОВИ ЗА ПОНИШТУВАЊЕ НА РЕЗЕРВАЦИЈА:

РЕЗЕРВАЦИЈАТА ЈА ЗАДРЖУВАМЕ ДО 12:00 ЧАСОТ НА ДЕНОТ НА ПРИСТИГНУВАЊЕ.

ДОКОЛКУ НЕ СТИГНЕ ГОСТИНОТ, ЌЕ СЕ НАПЛАТИ 100% ОД РЕЗЕРВАЦИЈАТА

Hotel Theme

Бањи
Врњачка Бања
Србија
Check In 12:00 pm
Check Out 12:00 pm

Rooms

Owner

Aries Travel

Member Since 2019