Hotel Yanakiev 4* – Боровец, Бугарија

View on map
Нема оценка од 0 оценка
0/5
100% guests recommend

Description

Print Friendly, PDF & Email

Хотелот излага веднаш на една ски стаза, до ски лифтот е одалечен на само 50м, и на 200м од центарот на Боровец.

Хотелот располага со: конференциска сала, бизнис центар, затворен базен, ноќен клуб, лоби бар, ресторан, фитнес сала, сауна, масажа, ски гардероба, сеф. Собите се опремени со: мини бар, балкон, телефон, САТ ТВ

 

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ПО СОБА НА ДЕН, НА БАЗА НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК ИЛИ ПОЛУПАНСИОН.

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ВО €, ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРСКА ПРОТИВВРЕДНОСТ ОД 62 MКД.

-15% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ ДО 15.10.2020, СО ЦЕЛОСНА УПЛАТА ДО 20.10.2020

-10% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ ДО 30.11.2020, СО ЦЕЛОСНА УПЛАТА ДО 05.12.2020

 

 

YANAKIEV / 4* / BOROVETS
НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК 01.12.2020
18.12.2020
19.12.2020
25.12.2020
26.12.2020
01.01.2021
02.01.2021
08.01.2021
09.01.2021
12.02.2021
13.02.2021
19.02.2021
20.02.2021
31.03.2021
STANDARD
ЦЕНИ ПО СОБА НА ДЕН НА БАЗА НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК
2 Возрасни лица 114.4 151.8 215.6 182.6 151.8 182.6 114.4
3 Возрасни лица 154.44 204.93 291.06 246.51 204.93 246.51 154.44
1 Возрасно лице 95.7 125.4 176 149.6 125.4 149.6 95.7
1Возр+1Дете (0-5,99) 95.7 125.4 176 149.6 125.4 149.6 95.7
1Возр+1Дете (6-12,99) 95.7 125.4 176 149.6 125.4 149.6 95.7
1Возр+2Деца (2-12,99) (2-12,99) 114.4 151.8 215.6 182.6 151.8 182.6 114.4
2Возр+1Дете (0-5,99) 114.4 151.8 215.6 182.6 151.8 182.6 114.4
2Возр+1Дете (6-12,99) 114.4 151.8 215.6 182.6 151.8 182.6 114.4
1 BEDROOM APARTMENT
2 Возрасни лица 179.3 195.8 290.4 234.3 195.8 234.3 179.3
3 Возрасни лица 185.9 202.4 297 240.9 202.4 240.9 185.9
4 Возрасни лица 192.5 209 303.6 247.5 209 247.5 192.5
1Возр+2Деца (6-12,99) (6-12,99) 179.3 195.8 290.4 234.3 195.8 234.3 179.3
2Возр+1Дете (0-5,99) 179.3 195.8 290.4 234.3 195.8 234.3 179.3
2Возр+1Дете (6-12,99) 182.6 199.1 293.7 237.6 199.1 237.6 182.6
2Возр+2Деца (0-5,99) (6-12,99) 182.6 199.1 293.7 237.6 199.1 237.6 182.6
2Возр+2 Деца (6-12,99) (6-12,99) 185.9 202.4 297 240.9 202.4 240.9 185.9
ПОЛУПАНСИОН 01.12.2020
18.12.2020
19.12.2020
25.12.2020
26.12.2020
01.01.2021
02.01.2021
08.01.2021
09.01.2021
12.02.2021
13.02.2021
19.02.2021
20.02.2021
31.03.2021
STANDARD
ЦЕНИ ИЗРАЗЕНИ ПО СОБА НА ДЕН НА БАЗА ПОЛУПАНСИОН
2 Возрасни лица 127.6 165 228.8 195.8 165 195.8 127.6
3 Возрасни лица 172.26 222.75 308.88 264.33 222.75 264.33 172.26
1 Возрасно лице 102.3 132 182.6 156.2 132 156.2 102.3
1Возр+1Дете (0-5,99) 102.3 132 182.6 156.2 132 156.2 102.3
1Возр+1Дете (6-12,99) 102.3 132 182.6 156.2 132 156.2 102.3
1Возр+2Деца (2-12,99) (2-12,99) 127.6 165 228.8 195.8 165 195.8 127.6
2Возр+1Дете (0-5,99) 127.6 165 228.8 195.8 165 195.8 127.6
2Возр+1Дете (6-12,99) 147.4 184.8 248.6 215.6 184.8 215.6 147.4
1 BEDROOM APARTMENT
2 Возрасни лица 192.5 209 303.6 247.5 209 247.5 192.5
3 Возрасни лица 212.3 228.8 323.4 267.3 228.8 267.3 212.3
4 Возрасни лица 232.1 248.6 343.2 287.1 248.6 287.1 232.1
1Возр+2Деца (6-12,99) (6-12,99) 202.4 218.9 313.5 257.4 218.9 257.4 202.4
2Возр+1Дете (0-5,99) 192.5 209 303.6 247.5 209 247.5 192.5
2Возр+1Дете (6-12,99) 202.4 218.9 313.5 257.4 218.9 257.4 202.4
2Возр+2Деца (0-5,99) (6-12,99) 202.4 218.9 313.5 257.4 218.9 257.4 202.4
2Возр+2 Деца (6-12,99) (6-12,99) 212.3 228.8 323.4 267.3 228.8 267.3 212.3
RELEASE DAYS 3 7 28 14 7 14 7

 

Цените вклучуваат: употреба на внатрешен базен, надворешен паркинг, (LAN итернет во соба, Wi-Fi во лоби).

Внатрешен паркинг – 30лева на ден, на лице место

Хотелот располага со мал број на соби кој имаат капацитет за 3 возрасни лица

Бебешко креветче – бесплатно

Минимум престој од 4 ноќевања преку цела сезона.

Новост за Зима 2020/2021: сауна, парна бања и лакониум (вклучени во цената за лица од 14год па нагоре) во период од 15:00часот до 19:00часот.

 

Доплати:

-Доплата за соба со поглед на терен – 4еур по лице на ден, за возрасни и деца од 2-11,99год вклучително.

-Задолжителна туристичка такса по лице на ден од 1еур

-Дете од 0-1,99год – не плаќа такси

-Новогодишна вечера – 85еур возрасен , 45еур дете од 2-11,99год

-Божиќна вечера – 50еур возрасен, 30еур дете од 2-11,99год

 

Политика на отказ:

Во период од 26.12-03.01.2021 – до 28дена пред пристигање без пенали, по овој период 3 ноќевања пенали

Во период од 03.01-08.01.2021 – до 14дена пред пристигање без пенали, по овој период 2 ноќевања пенали

Во останатиот период до 7 дена пред пристигање без пенали, после ова 1 ноќевање пенали.

 

ОСТАНАТИ УСЛОВИ И ПОПУСТИ

Во соба е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет
Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата),
Важат Општите услови на СКТМ и ТА “АРИЕС“.

Hotel Facilities

Air Conditioning
Fitness Center
Flat Tv
Heater
Internet – Wifi
Parking
Pool
Restaurant
Sauna
Smoking Room
Spa & Sauna
Washer & Dryer
Show All

Hotel Theme

Боровец

Rules

Check In 12:00 pm
Check Out 12:00 pm

Rooms

avg 64 /night

Owner

Aries Travel

Member Since 2019