Хотел Цептер – Врњачка Бања

View on map
Нема оценка од 0 оценка
0/5
100% guests recommend

Description

Print Friendly, PDF & Email

На местото на некогашниот хотел Звезда, во централниот дел на шеталиштето на Шеталиштето и со површина од 11.445 м2, денес се наоѓа прекрасниот хотел Цептер, еден од најголемите и највпечатливите хотели во Врњачка Бања. Хотелот е уникатна комбинација на старо и ново. Стариот дел, од 1920 година, е изграден директно на Шеталиштето, главната пешачка улица на Врњачка Бања, покрај Врњачка река, а неговата надворешна архитектура е заштитена со закон како историски споменик, додека новиот, поголем дел од хотелот гледа улицата паралелна со Шеталиштето, која на хотелот му дава совршена локација и добар пристап од сите страни.

Хотелот Цептер располага со 96 лукс соби, 18 делукс соби и 4 делукс апартмани. На своите гости им нуди разновидни содржини: два ресторани (ресторан Zepter SmartLife и Crystal Hall), Zepresso Aperitif bar, Летна тераса со поглед на Шеталиштето во рамките на ресторанот Zepter SmartLife, кардио-интерна медицина и стоматолошка ординација, Zepter Garden Block, отворен простор каде што гостите можат да уживаат во широк спектар на храна и пијалоци.

Од спортските објекти најатрактивен е затворениот базен (комплетно реновиран) со термоминерална вода. Гостите можат да го користат и џакузито, како и сопствената градина со аперитив бар, отворен во лето, како и комплетно нова и модерно опремена теретана и сауна.

Хотелот Цептер е познат по конгресните капацитети – Сала за конференции и Цептер сала за состаноци, со капацитет до 1.400 седишта, со можност за работа во пленум и во секции во дури пет помали сали.

Базенот во хотел Цептер е целосно реновиран внатрешен базен со термална минерална вода. По капењето и релаксирањето во базенот, можете да уживате во џакузи и сауна, а во лето во дворот на хотелот со аперитив бар. Водата во базенот се загрева и има постојана температура од 27-30°C. Големината на базенот е 17 m x 8 m, а длабочината е од 1,3 m до 1,7 m. Просторот околу базенот е опремен со лежалки за релаксација и одмор. На корисниците на базенот им се достапни соблекувални со гардероби, тушеви и тоалети. Работното време е од 10 до 21 часот во сите денови (освен понеделник и среда, кога се од 10 до 20 часот).

ВИД НА СОБА

    Цена на вечер со појадок

         (петок-сабота)

   Цена на вечер со појадок

     (понеделник-петок)

ЕДНОКРЕВЕТНА ЛУКС

53 Еур

46 Еур

ДВОКРЕВЕТНА СОБА ЛУКС

38 Еур

33 Еур

СТУДИО ЛУКС

42 Еур

35 Еур

ДВОКРЕВЕТНА ДЕЛУКС СОБА

45 Еур

38 Еур

Цени за престој 7 дена

ЕДНОКРЕВЕТНА ЛУКС

320 Еур

ДВОКРЕВЕТНА СОБА ЛУКС

229 Еур

 

СТУДИО ЛУКС

251 Еур

 

ДВОКРЕВЕТНА ДЕЛУКС СОБА

272 Еур

 

НАПОМЕНА: Дополнителен трошок е такса за престој (140 динари) и хотелско осигурување (15 RSD) по лице/ноќевање.
Наведените цени не важат за периодот од 29.12.2022 – 09.01.2023 – Нова Година и Божиќ.
Пакет аранжман што сами го креирате
Во цената е вклучено:
• Сместување на база ноќевање со појадок
• Пријавување од 14 часот, одјавување до 11 часот
• Бесплатно користење на објектите на СПА и велнес центар: внатрешен базен со минерална вода,
џакузи, фитнес и фитнес центар, сауна (2-3 часа дневно – според почит препорачани мерки поврзани со ограничен број луѓе во затворен простор)
• Бесплатен Wi-Fi
• 10% попуст на услугите на Beauty Center Cristina и Studio Fenix ​​GG
Општи забелешки:
• Цената на сместување на 1 ноќевање се зголемува за 20%
• Доплата за вечера на пансион / класична услуга е 1.500 динари по лице / по оброк за
возрасни, или 1.000 динари за деца
• Ручекот се служи во хотелскиот ресторан „À la carte“ (според менито).
• Време на сервирање на оброк:
• појадок од 07:00 до 10:00 часот
• Хотелот има ограничен број паркинг места во хотелската гаража и не гарантира паркирање
место во случај на висока исполнетост.
Попусти за деца (до 15 години):
• едно дете до 7 години во придружба на двајца возрасни се сместува бесплатно
• едно дете до 7 години во придружба на двајца возрасни се сместува бесплатно, додека друго дете е бесплатно
до 15 години добива 50% попуст
• едно дете на возраст од 7 до 15 години во придружба на возрасен добива 30% попуст
• две деца на возраст од 7 до 15 години придружени од еден или двајца возрасни, и двете деца
50% попуст

Hotel Facilities

Air Conditioning
Airport Transport
Fitness Center
Flat Tv
Heater
Internet – Wifi
Kitchen
Show All

Hotel Theme

Best value
Spa i wellnes hoteli
Бањи
Врњачка Бања
Србија
Србија бањи

Rules

Check In 12:00 pm
Check Out 12:00 pm

Rooms

avg 0 /night

Owner

Aries Travel

Member Since 2019