fbpx
from 0 €
Check Availability

Хотел Нова Ривиера 4* – Охрид

View on map
Нема оценки from 0 review
0/5
100% of guests recommend

Description

Print Friendly, PDF & Email

ХОТЕЛ НОВА РИВИЕРА 4* – ОХРИД

На самиот Кеј на Охридско Езеро, во срцето на древниот град на светлината-Охрид.Оддалеченост – 5 минути возење од централната автобуска станица, 10 км. од Охридскиот интернационален аеродром.

Капацитет. Хотелот располага со 33 двокреветни соби и 6 апартмани,ресторан со 300 седишта,аперитив бар,хотелска тераса со 80 седишта,сали за семинари и сопствен паркинг обезбеден со сигурносни камери.

Стандарди. Секоја соба е опремена со ТВ приемник,кабловска програма,интернет конекција,директна телефонска врска,автоматски клима уред,купатила целосно опремени со тоалетна галантерија,туш кабини во купатилата 24 часа рецепција со целосна опрема .

Услуги. Основната услуга е на база на ноќевање со појадок за едно возрасно лице. Појадокот е бифе маса со интернационална храна. Собен сервис возможен додека работи ресторанот 06.оо-23.оо ч. Сервис перење-пеглање ист ден

 

Хотел Нова Ривиера – Охрид
Цените се изразени по лице на ден
Тип на соба Ноќевање со појадок Полупансион
Single 35 49
Double-twin 25 30
Туристичката такса е вклучена во цената
Деца од 0-5.99год – бесплатно / Деца од 6-11.99год – 30% попуст / над 12 год – полна цена
Доплата за ручек – 7еур по лице на ден

 

Политика на отказ на резервација:

до 15 дена пред пристигање– без пенали; 10-5 – 30% пенали; 5-1 – 50% пенали; 1 – 100% пенали

Прочитај Повеќе

Hotel Facilities

Air Conditioning
Conference toom
Flat Tv
Internet – Wifi
Parking
Restaurant

Hotel Theme

Македонија
Охрид

Rules

Check In 12:00
Check Out 12:00

Rooms

avg 0 € /night

Owner

Aries Travel

Member Since 2019