Idila hotel and spa 4*- Златибор

View on map
Not Rated from 0 review
0/5
100% guests recommend
Print Friendly, PDF & Email

Idila hotel and spa 4*- Златибор

За хотелот:
Хотел и Спа „Идила“ се наоѓа во центарот на Златибор, на само неколку минути пешачење од автобуската станица, трговскиот центар и централниот плоштад. Се вбројува во еден од најубавите хотели на Златибор, доколку се земе предвид модерниот ентериер, услуга на највисоко можно ниво и содржините кои ги нуди.

Спа центар:
Хотелот располага со современ спа центар и фитнес сала. Во склоп на истите се наоѓа: внатрешен базен со џакузи када, сауна, парна бања. Фитнес салата е опремена со најсовремена опрема за тренинг.

Двокреветна соба и Спа

2

40 eur

Апартман и Спа

2

 

56 eur

Апартман Лукс и Спа

2

 

56 eur

 

Цените се изразени по лице на ден

Во цената е вклучено :

  • Ноќевање со појадок ( шведска маса)
  • Доплата за вечера е 6 евра по лице, додека доплата за ручек е 8 евра по лице.
  • Користење на спа центар ( базен, џакузи, сауна, парна бања, теретана )
  • Во цената не е вклучено
  • Туристичка такса и осигурување кое изнесува 1 евро по лице на ден
  • Деца до 15 год плаќаат 0,5 евра туристичка такса и осигурување
  • Деца до 7 години- бесплатно
  • Деца од 7-12 години плаќаат 50% доколку го користат лежајот на родителите
  • Деца од 7-12 години плаќаат 70% од цената доколку користат сопствен лежај
  • За резервација за едно лице се доплаќа 30% од вкупната сума

 

Hotel Facilities

Air Conditioning
Flat Tv
Heater
Internet – Wifi
Parking
Pool
Restaurant
Sauna
Spa & Sauna
Spa & welness hoteli
Washer & Dryer
Show All

Hotel Theme

Бањи
Златибор
Србија
Check In 12:00 pm
Check Out 12:00 pm

Rooms

Owner

Aries Travel

Member Since 2019