from 0 €
Check Availability

Interhotel 4*, Сандански, Бугарија

Interhotel - Sandanski, ul. Yane Sandanski, 2800 Sandanski, Bulgaria View on map
Нема оценки from 0 review
0/5
100% of guests recommend

Description

Print Friendly, PDF & Email

Interhotel 4*

Интерхотел **** Сандански е најголемиот СПА комплекс во Југозападна Бугарија.
Лоциран во центарот на Сандански во близина на главната пешачка улица и паркот на градот.
На само 40 км од Македонската граница.
Овај регион има најтопла клима во Бугарија и најмногу сончеви денови во годината.
Во областа се наоѓаат над 80 минерални извори со температура од 33°С до 83°С со ниска минерализација и успешно се користат за третмани на најразлични болести….

Цените се по СОБА на ДЕН за услуга, заклучно со 08/01/2022: ноќевање со појадок

SGL /еднокреветна соба/

капацитет во соба недела-четврток петок и сабота 10+ ноќевања
1adl 58 € 70 € 54 €
1adl +1chd /4-11,99/ 58 € 70 € 54 €

 

DBL /двокреветна соба/

капацитет во соба недела-четврток петок и сабота 10+ ноќевања
2adl 73 € 89 € 70 €
2adl +1chd /4-11,99/ 84 € 102 € 80 €
2adl +2chd /0-3,99 и 4-11,99/ 84 € 102 € 80 €
2adl +1chd /12-15,99/ 98 € 118 € 94 €
2adl +2chd /0-3,99 и 12-15,99/ 98 € 118 € 94 €

 

SUP /супериор соба/

капацитет во соба недела-четврток петок и сабота 10+ ноќевања
2adl 88 € 107 € 84 €
2adl +2chd /0-3,99 и 4-11,99/ 88 € 107 € 84 €
2adl +1chd /12-15,99/ 113 € 136 € 108 €
3adl 113 € 136 € 108 €

 

STD /студио/

капацитет во соба недела-четврток петок и сабота 10+ ноќевања
2adl 107 € 128 € 102 €
2adl +1chd /4-11,99/ 107 € 128 € 102 €
2adl +2chd /0-3,99 и 4-11,99/ 107 € 128 € 102 €
2adl +2chd /4-11,99/ 107 € 128 € 102 €
2adl +1chd /12-15,99/ 131 € 158 € 125 €
2adl +2chd /0-3,99 и 12-15,99/ 131 € 158 € 125 €
3adl 131 € 158 € 125 €
3adl +1chd /4-11,99/ 131 € 158 € 125 €
3adl +2chd /0-3,99 и 4-11,99/ 131 € 158 € 125 €

 

APP /апартман/

капацитет во соба недела-четврток петок и сабота 10+ ноќевања
2 adl 120 € 145 € 114 €
2 adl+1chd (4-11,99) 120 € 145 € 114 €
2 adl+2chd (0-3,99/4-11,99) 120 € 145 € 114 €
2 adl+1chd (12-15,99) 145 € 174 € 138 €
2 adl+2chd (0-3,99 /12-15,99 ) 145 € 174 € 138 €
3 adl 145 € 174 € 138 €

APP FAMILY/апартман фамилијарен/

капацитет во соба недела-четврток петок и сабота 10+ ноќевања
3 adl 164 € 198 € 156 €
3 adl+1chd (4-11,99) 164 € 198 € 156 €
3 adl+2chd (0-3,99/4-11,99) 164 € 198 € 156 €
3 adl+1chd (12-15,99) 190 € 228 € 180 €
4 adl 190 € 228 € 180 €

Цени 09.01-31.03.2022

 

Цените се за 1 ноќевање за 2 лица во двокреветна соба студио/апартман или за 1 лице во еднокреветна соба

Ценовник валиден за период од 09.01-31.03.2022год.

Цените се по СОБА на ДЕН за услуга: ноќевање со појадок

SGL /еднокреветна соба/

капацитет во соба недела-четврток петок и сабота
1adl 64 € 77 €
1adl +1chd /4-11,99/ 64 € 77 €

DBL /двокреветна соба/

капацитет во соба недела-четврток петок и сабота
2adl 82 € 100 €
2adl+1chd /0-3,99/ 82 € 100 €
2adl +1chd /4-11,99/ 94 € 115 €
2adl +2chd /0-3,99 и 4-11,99/ 94 € 115 €
2adl +1chd /12-15,99/ 110 € 133 €
2adl +2chd /0-3,99 и 12-15,99/ 110 € 133 €

SUP /супериор соба/

капацитет во соба недела-четврток петок и сабота
2adl 100 € 120 €
2adl+1chd /0-3,99/ 100 € 120 €
2adl +1chd /4-11,99/ 100 € 120 €
2adl+2chd /0-3,99 и 4-11,99/ 100 € 120 €
2adl +2chd /4-11,99/ 100 € 120 €
2adl+1chd /12-15,99/ 127 € 153 €
3adl 127 € 153 €
3adl+1chd /0-3,99/ 127 € 153 €
3adl +1chd /4-11,99/ 127 € 153 €
3adl+2chd /0-3,99 и 4-11,99/ 127 € 153 €

STD /студио/

капацитет во соба недела-четврток петок и сабота
2adl 120 € 144 €
2adl+1chd /0-3,99/ 120 € 144 €
2adl +1chd /4-11,99/ 120 € 144 €
2adl +2chd /0-3,99 и 4-11,99/ 120 € 144 €
2adl +2chd /4-11,99/ 120 € 144 €
2adl +1chd /12-15,99/ 147 € 177 €
2adl +2chd /0-3,99 и 12-15,99/ 147 € 177 €
3adl 147 € 177 €
3adl +1chd /4-11,99/ 147 € 177 €
3adl +2chd /0-3,99 и 4-11,99/ 147 € 177 €

APP /апартман/

капацитет во соба недела-четврток петок и сабота
2 adl 134 € 162 €
2 adl+1chd (4-11,99) 134 € 162 €
2 adl+2chd (0-3,99/4-11,99) 134 € 162 €
2 adl+1chd (12-15,99) 161 € 195 €
2 adl+2chd (0-3,99 /12-15,99 ) 161 € 195 €
3 adl 161 € 195 €

APP FAMILY/апартман фамилијарен/

капацитет во соба недела-четврток петок и сабота
3 adl 184 € 221 €
3 adl+1chd (4-11,99) 184 € 221 €
3 adl+2chd (0-3,99/4-11,99) 184 € 221 €
3 adl+1chd (12-15,99) 211 € 254 €
4 adl 211 € 254 €

 

Цените се во €, плаќање во денарска противвредност 1€ = 62,00 мкд
Доплата: вечера 12€ – возрасен и дете 12-15,99 г, 7€ – дете 4-12
Легенда:   adl – возрасен,    chd – дете

Во цената Е вклучено:
Ноќевање со појадок
Користење на сауна, парна бања, фитнес центар
Користење затворен базен со минерална вода од 33⁰С (полуолимписки размери)
Користење на отворен базен со минерална вода од 33⁰С,
Користење на отворен термален базен со минерална вода 38⁰С
Лежалка и пешкир покрај базените
Безжичен интернет во целиот хотел
Паркинг
Сеф на рецепција
Детско катче со аниматор
Туристичка такса

Во цената НЕ Е вклучено:
Превоз
Патничко осигурување
Личен трошок на патникот
Неспомнати услуги

Напомена !
Сместување по 14:00 ч. (локално време)
Напуштање до 12:00 ч. (локално време)
Доколку сакате да користите услуги во хотелот (собна сметка) гостите мора да ги наведат деталите за својата кредитната картичка
Цените НЕ ВАЖАТ за национални и верски празници, семинари, конгреси…

 

 

Интерхотел Сандански нуди сместување во 262 пространи соби, 17 апартмани и 6 студија.
Сите имаат модерна, пространа и пријатна внатрешност.

Големината еднокреветни и двокреветни соби  25м2.

Спецификација на соби:
17    АПП лукс – спална соба, дневна соба со софа на развлекување.
06   Студио – една спална соба и дневна соба со тросед на развлекување. (нема врата измеѓу)
262   Двокреветни соби Лукс со брачен кревет или два разделени кревети.

Во собите:
кабловска телевизија, безжичен интернет, телефон, минибар (со доплата), бањите се со специјална тоалетна козметика, балкун со поглед на градот, планината, базенот, паркингот или паркот.

Сместување и напуштање на собите :
Сместување во собите по 14:00 ч. (локално време)
Напуштање на собите до 12:00 ч. (локално време)

*можност за connect соби (две DBL соби поврзани со врата) во зависност од расположливоста во моментот

DBL – двокреветна лукс
Брачен кревет или два единечни, софа на спуштање и можност за бебешко креветче
Максимален капацитет: 2 возрасни + 1 дете до 11,99 + 1 дете до 3,99

SUP – супериор соба
Спална со еден брачен кревет, (без врата) дневна со кауч на спуштање и можност за бебешко креветче
во спалната соба нема прозор
Максимален капацитет: 3 возрасни + 1 дете до 11,99 год + 1 дете до 3,99 год
или
Максимален капацитет: 2 возрасни + 2 деца до 11,99 год + 1 дете до 3,99 год

STD – студио стандард
Спална со еден брачен кревет, (без врата) дневна со кауч на спуштање и можност за бебешко креветче
Максимален капацитет: 3 возрасни + 1 дете до 11,99 год + 1 дете до 3,99 год
или
Максимален капацитет: 2 возрасни + 2 деца до 11,99 год + 1 дете до 3,99 год

APP – апартман лукс
Спална со еден брачен кревет, физички одделена дневна со кауч на спуштање и можност за бебешко креветче, две купатила
Максимален капацитет: 3 возрасни + 1 дете до 11,99 год + 1 дете до 3,99 год.
или
Максимален капацитет: 2 возрасни + 2 деца до 11,99 год + 1 дете до 3,99 год

Сместување минимум максимум
Двокреветна соба (француско легло) 1 возрасен 2 возрасни + 1 дете до 11.99г. + 1 дете до 3.99г.
Двокреветна соба (разделени легла) 1 возрасен 2 возрасни + 1 дете до 3.99г.
Студио 1 возрасен 3 возрасни + 1 дете до 11.99г. + 1 дете до 3.99г
Апартман Лукс 1 возрасен 3 возрасни + 1 дете до 11.99г. + 1 дете до 3.99г
Апартман Фемили 1 возрасен 3 возрасни + 1 дете до 15.99г. + 1 дете до 3.99г

Политика за деца:
Дете под 3,99 години се сместува – бесплатно.
Дете на возраст од 4 – 11,99 год. користи попуст.
Лице кое има навршени 12 год. во времето на пријавување, се смета како возрасна особа.
Возрасен или дете на дополнително легло користи попуст.
Дете од 4-11.99 год. на редовно легло користи попуст.

 

Прочитај Повеќе

Hotel Facilities

Air Conditioning
Conference toom
Fitness Center
Flat Tv
Heater
Internet – Wifi
Parking
Pool
Restaurant
Sauna
Smoking Room
Spa & Sauna
Spa & welness hoteli
Show All

Hotel Theme

Spa i wellnes hoteli
Бањи
Бугарија зима 2022/23
Сандански
Сандански

Rules

Check In 14:00
Check Out 11:00 am

Rooms

Reviews

Review score

0/5
Нема оценки
Based on 0 review

Traveler rating

Excellent
0
Very Good
0
Average
0
Poor
0
Terrible
0

Summary

Sleep
0 /5
Location
0 /5
Service
0 /5
Clearness
0 /5
Rooms
0 /5
0 review on this Hotel - Showing 1 to 0

Write a review

avg 0 € /night

Owner

Aries Travel

Member Since 2019