fbpx
from 54 €
Check Availability

Kamelia Apart Hotel 4* – Пампорово, Бугарија

View on map
Нема оценки from 0 review
0/5
100% of guests recommend

Description

Print Friendly, PDF & Email
ЦЕНИ ИЗРАЗЕНИ ПО СОБА НА ДЕН, САМО ЗА НАЕМ
ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ВО ЕУР, ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРСКА ПРОТИВВРЕДНОСТ ОД 61,8МКД
-10% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ ДО 30.10.2019, ЗА ПЕРИОД НА ПРЕСТОЈ ОД 01.12-26.12.2019 И 03.01-15.04.2020, СО ЦЕЛОСНА УПЛАТА ДО 10.11.2019
KAMELIA APART HOTEL 4* PAMPOROVO
ROOM ONLY / EUR A
01.12.2019
18.12.2019
B
19.12.2019
26.12.2019
C
27.12.2019
02.01.2020
B
03.01.2020
12.01.2020
D
13.01.2020
19.01.2020
E
20.01.2020
04.03.2020
A
05.03.2020
15.04.2020
STUDIO СТУДИО
ЦЕНИ ЗА НАЕМ НА СОБА НА ДЕН v
1 Возрасно лице 48.4 77 110 77 55 68.2 48.4
2 Возрасно лице 48.4 77 110 77 55 68.2 48.4
1 Возр +1 Дете (0-5,99) 48.4 77 110 77 55 68.2 48.4
1-BED ROOM APARTAMENT АПАРТМАН СО ЕДНА СПАЛНА
ЦЕНИ ЗА НАЕМ НА СОБА НА ДЕН
2 Возрасно лице 52.8 81.4 118.8 81.4 59.4 74.8 52.8
3 Возрасни лица 73.9 113.9 166.3 113.9 83.1 104.7 73.9
2 Возр +1 Дете (0-5,99) 52.8 81.4 118.8 81.4 59.4 74.8 52.8
2 Возр +1 Дете (6-11,99) 63.3 97.6 142.5 97.6 71.2 89.7 63.3
2 Возр +2 Деца (0-5,99) (0-5,99) 52.8 81.4 118.8 81.4 59.4 74.8 52.8
2 Возр +2 Деца (0-5,99) (6-11,99) 63.3 97.6 142.5 97.6 71.2 89.7 63.3
2 Возр +2 Деца (6-11,99) (6-11,99) 73.9 113.9 166.3 113.9 83.1 104.7 73.9
2-BED ROOM APARTMENT АПАРТМАН СО ДВЕ СПАЛНИ
ЦЕНИ ЗА НАЕМ НА СОБА НА ДЕН
4 Возрасни лица 88 132 206.8 132 96.8 123.2 88
5 Возрасни лица 105.6 158.4 248.1 158.4 116.16 147.8 105.6
4 Возр +1 Дете (0-5,99) 88 132 206.8 132 96.8 123.2 88
4 Возр +1 Дете (6-11,99) 96.8 145.2 227.48 145.2 106.48 135.5 96.8
4 Возр +2 Деца (0-5,99) (0-5,99) 88 132 206.8 132 96.8 123.2 88
4 Возр +2 Деца (0-5,99) (6-11,99) 96.8 145.2 227.4 145.2 106.4 135.5 96.8
4 Возр +2 Деца (6-11,99) (6-11,99) 105.6 158.4 248.1 158.4 116.1 147.8 105.6
3-BED ROOM APP АПАРТМАН СО ТРИ СПАЛНИ
ЦЕНИ ЗА НАЕМ НА СОБА НА ДЕН
6 Возрасни лица 118.8 191.4 290.4 191.4 132 171.6 118.8
7 Возрасни лица 134.6 216.9 329.1 216.9 149.6 194.4 134.6
6 Возр +1 Дете (0-5,99) 118.8 191.4 290.4 191.4 132 171.6 118.8
6 Возр +1 Дете (6-11,99) 126.7 204.1 309.7 204.1 140.8 183 126.7
6 Возр +2 Деца (0-5,99) (0-5,99) 118.8 191.4 290.4 191.4 132 171.6 118.8
6 Возр +2 Деца (0-5,99) (6-11,99) 126.7 204.1 309.7 204.1 140.8 183 126.7
6 Возр +2 Деца (6-11,99) (6-11,99) 134.6 216.9 329.1 216.9 149.6 194.4 134.6
RELEASE DAYS 7//14 7//14 26//26 – 01.12.2019 7//14 7//14 7//14 7//14
Доплата за Појадок Возр. Лице 6еур Дете од 6-11.99год 4еур
Доплата за Полупансион Возр. Лице 16еур Дете од 6-11.99год 9еур

Во цената е вклучено: користење на внатрешен базен, теретана, остава за зимска опрема, интернет (кабелски во соба, безжичен во заедничките простории),паркинг, аниматори за деца.

 

-Сите апартмани се опремени со чајна кујна со софа за седење / спиење и трпезариска маса, ТВ, интернет, телефон, камин, купатило со туш. Чајната кујна е опремена со фрижидер, микробранова, решо, автомат за вода, кафе мат, тостер.

-Сите студиа се без балкон и се наоѓаат на низок спрат

-Ски школа за деца инволвира почетнички курс по скијање, игри на снег и внатрешни активности.

-Попустот за рано букирање е валиден за концептите: појадок и вечера. Новогодишната и Божиќната вечера не подлежат на попусти.

-Новогодишната и Божиќната вечера се задолжителни во самиот хотел,

-Новогодижна вечера – 90еур возрасен, 45еур дете од 3-11,99год

-Божиќна вечера – 40еур возрасен, 20еур дете од 6-11,99год

 

-Задолжителна туристичка такса по лице од 1€ на ден

 

Политика за отказ
Откази кои не подлежат на казнени пенали:
Сезони A, D, E – 2 дена, сезона B – 3 дена, сезона C – 21 ден
Подоцни откази: казнени пенали од 1 ноќевање, за сезона C – 100 % од вкупната сума
No Show: казнени пенали од 2 ноќевања, сезона C – 100 % од вкупната сума.

Прочитај Повеќе

Hotel Facilities

Air Conditioning
Fitness Center
Flat Tv
Heater
Internet – Wifi
Parking
Pool
Restaurant
Sauna
Smoking Room
Spa & Sauna
Washer & Dryer
Show All

Hotel Theme

Standard
Пампорово

Rules

Check In 12:00 pm
Check Out 12:00 pm

Rooms

Hotel DBL room


25m2


x3


x1


x2

Reviews

Review score

0/5
Нема оценки
Based on 0 review

Traveler rating

Excellent
0
Very Good
0
Average
0
Poor
0
Terrible
0

Summary

Sleep
0 /5
Location
0 /5
Service
0 /5
Clearness
0 /5
Rooms
0 /5
0 review on this Hotel - Showing 1 to 0

Write a review

avg 54 € /night

Owner

Aries Travel

Member Since 2019