Maxi Park Spa 5* – Велинград Бугарија

View on map
Not Rated from 0 review
0/5
100% guests recommend

Description

Print Friendly, PDF & Email

Maxi Park Spa 5* – Велинград Бугарија

 

Цени за период 02.01-30.06.2024  недела – четврток
(овие цени не важат за деновите петок и сабота)

MAXI Park Hotel & Spа

 

сместување 2 BB 2 HB 3 BB 3 HB 4 BB 4 HB 5 BB 5 HB
Стандард студио /2+1/ 235 280 340 408 440 525 523 625
Стандард студио /1+1/ 180 207 260 300 335 388 400 460
Делукс студио /2+1/ 277 323 400 468 517 603 615 718
Премиум студио /2+2/ 290 346 420 502 542 646 646 770
Jуниoр суит /2+2/ 304 360 440 522 568 670 677 800

Цените се во €, се плаќа во денари 1€ = 62 денари

Деца до 11,99 се сместуваат бесплатно.
BB – Ноќевање со појадок
HB – Полупансион (појадок и вечера)

 

MAXI SUITES

сместување 2 BB 2 HB 3 BB 3 HB 4 BB 4 HB 5 BB 5 HB
Апартман со 1 спална /2+2/ 230 286 334 414 430 534 512 635
Дете над 12 г или возрасен допл. 50 82 77 123 102 164 128 205

Цените се во €, се плаќа во денари 1€ = 62 денари

Деца до 11,99 се сместуваат бесплатно.
BB – Ноќевање со појадок
HB – Полупансион (појадок и вечера)

Еден возрасен и дете до 11,99 г., на редовно легло се смета како еднокреветна соба
Доплата за трето возрасно лице на дополнително легло: (BB) – 29 € / (HB) – 47 €

Цените се по СОБА и вклучуваат:
Број ноќевања со појадок или појадок и вечера – по избор
Внатрешен минерален базен,
Базен со сол од Мртво Море,
Надворешен минерален базен и џакузи,
3 минерални топи,
Финска сауна,
Руска сауна,
Кедар сауна,
Парна бања,
Тепидариум,
Солена соба,
Солена сауна,
Соба за релаксација,
Фитнес,
Еко-патека,
Безжичен интернет,
Паркинг,
Туристичка такса,

Во цената НЕ Е вклучено:
Превоз
Патничко осигурување
Неспоманати услуги

Напомена !
Неделен пакет – сместување недела – четврток
Резервации со 30% аконтација.
Понудата важи за сместување во работни денови / недела – четврток / во периодот 01.01 – 30.06.2024 година, со исклучок на државните и официјалните празници и специјалните пакети.

 

MAXI Park Hotel & SPA

Сместување Недела-Четврток Недела-Четврток Петок и Сабота Петок и Сабота
услуга појадок појадок и вечера појадок појадок и вечера
Стандард студио /2+1/ 128 152 148 172
Стандард студио /1+1/ 98 112 118 132
Делукс студио /2+1 / 150 175 175 200
Делукс студио /1+1/ 110 125 130 145
Премиум студио /2+2/ 158 188 188 218
Премиум студио /1+2/ 120 135 138 152
Јуниор суит /2+2/ 165 195 200 230
Јуниор суит /1+2 / 130 145 150 165

 MAXI SUITE

Апартман со 1 спална /2+2/ 125 140 152 170
Апартман со 1 спална /1+2/ 90 105 105 120

 

Цените се во €, се плаќа во денари 1€ = 62 денари

Деца до 11,99 г. се сместуваат бесплатно со 2 возрасни во соба
Еден возрасен и дете до 11,99 г., на редовно легло се смета како еднокреветна соба
Доплата за трето возрасно лице на дополнително легло: (BB) – 29 € / (HB) – 47 €

Цените се по соба во евра за ноќ и вклучуваат:
Појадок или појадок и вечера,
Внатрешен минерален базен,
Базен со сол од Мртво Море
Надворешен минерален базен и џакузи,
3 минерални топи,
Финска сауна,
Руска сауна,
Кедар сауна,
Парна бања,
Тепидариум,
Солена соба,
Солена сауна,
Соба за релаксација,
Фитнес,
Еко-патека,
Безжичен интернет,
Паркинг,
Туристичка такса,

Во цената НЕ Е вклучено:
Превоз
Патничко осигурување
Неспоманати услуги

Услови:
Пријавувањето во хотелот после 14:00 часот, а одјавувањето до 12:00 часот.
При користење соба од 12:00 до 17:30 часот последен ден, се плаќа 50% од цената за ноќевање.
Доколку просторијата се користи после 17:30 часот последниот ден, се плаќа целосна цена.

Цените не важат за :
Национални, официјални и регионални празници.
Специјални понуди и други пакети.
Корпоративни настани.

 

 

Hotel Facilities

Air Conditioning
Conference toom
Fitness Center
Flat Tv
Heater
Internet – Wifi
Pool
Restaurant
Sauna
Spa & Sauna
Show All

Hotel Theme

Spa i wellnes hoteli

Rules

Check In 12:00 pm
Check Out 12:00 pm

Rooms

avg 0 /night

Owner

Aries Travel

Member Since 2019