Medite & Villas Spa 5*

View on map
Not Rated from 0 review
0/5
100% guests recommend

Description

Print Friendly, PDF & Email

Новиот термален спа ресорт Медите 5* е целосно реновиран во 2018 година и ви нуди сосема нови светли и пријатни простории, исполнувајќи ги сите можни желби за луксузен и модерен комплекс.
Се наоѓа во една од најубавите локации со панорамски поглед на запад на целиот град и на север кон планината. Медите 5* СПА ресорт е прв и единствен дизајниран хотел во Сандански, проектиран од италијанскиот дизајнер Рајмондо Флакомио во 2004 година а реконструиран од  Дрен Руди во 2018 година.
Комплексот располага со 86 хотелски соби и апартмани, 8 малдивски вили, конференциска сала со капацитет до 200 лица, просторен комплетно нов СПА и велнес центар, фитнес сала, затворен и отворен базен, инфинити базен, гурмански и традиционален ресторани, лоби бар.
Сето ова го прави Сандански најпосакувана дестинација за елитен начин на живот, како и за организирање на настани со меѓународно учество.
СПА центарот на Медите 5* е изграден на антички тракиски минерални бањи.
Што и да барате, ќе го најдете, и ние ќе ви помогнеме и ќе ви помогнеме со лично внимание и грижа.

Барови и ресторани
– Медите ресторан – интернационална кујна + пици, италијански тестенини, салати, десерти
– Таверна Софина – интернационална кујна и традиционални бугарски јадења
– Бар базен
– Снек бар
– МАССА клуб
– Дискотека

СПА центарот е опремен според најновите технолошки барања и нуди огромна разновидност од релаксирачки терапии, козметички третмани со рекреативен ефект и благотворно влијание врз духот и телото.
– Затворен базен со термална вода 28-30 степени (нема детски дел).
– Работно време од 09:00-21:00ч. за викендот и од 10:00-20:00ч. во работните денови.
– Отворени базени со слатка вода
– Лежалки
– Во СПА центарот можете да изберете терапии за лице и тело, масажи, водни терапии:
– Римска бања
– Турска бања,
– Џакузи,
– Тропски туш,
– Хидро масажа;
– Телесни терапии
– Маски за тело и лице со чоколада и мед,
– Аромотерапија и алое масажи;
– Анти-целулитни процедури,  таласо терапија, луксузни третмани за лице…
– Новоотворениот MASSA CLUB – 400 седишта – идеален за релаксација во модерна атмосфера.

Цените се на ДЕН за СОБА

престој недела-четврток петок и сабота
капацитет во соба НП ПП НП ПП
De luxe room (30 м2)
1 возрасен 70€ 88€ 80€ 97€
2 возрасни 86€ 106€ 93€ 116€
Premium room (35 м2)
1 возрасен 75€ 92€ 84€ 102€
2 возрасни 98€ 118€ 106€ 126€
2 возрасни + 1 дете/0-11,99 г
2 возрасни + 2 деца/0-11,99 г
3 возрасни 127€ 165€ 135€ 174€
Junior apartment (40 м2)
2 возрасни 133€ 164€ 148€ 178€
2 возрасни + 1 дете/0-11,99 г
2 возрасни + 2 деца/0-11,99 г
3 возрасни 163€ 212€ 177€ 225€
Lux apartment 2 bedroom (95 м2)
4 возрасни 172€ 212€ 185€ 232€
4 возрасни + 1 дете/0-11,99 г
4 возрасни + 2 деца/0-11,99 г
5 возрасни 202€ 261€ 215€ 280€
Medite Villas
Вила со 1 спална (цена за 2 лица)
2 возрасни + 1 дете/0-11,99 г 168€ 208€ 198€ 236€
Вила со 2 спални (цена за 4 лица)
4 возрасни + 1 дете/ 0-11,99 г 212€ 278€ 244€ 310€
Вила со 3 спални (цена за 6 лица)
6 возрасни + 1 дете/ 0-11,99 г 255€ 326€ 288€ 358€

Цените се во €, се плаќа во денари 1€ = 62 денари

Легенда: adl – возрасен,  chd – дете, НП – ноќевање со појадок, ПП – полупансион

Во цената Е вклучено:
Ноќевање со појадок/вечера, користење отворен базен (само во летен период) затворен базен со минерална топла вода, надворешно џакузи , сауна, парна бања, јодна соба, соба за релакс, фитнес, паркинг, сеф, туристички данок,

Во цената НЕ Е вклучено:
Превоз
Патничко осигурување
Личен трошок на патникот

Политика за возрасен:
Полн пансион за возрасен – 12€

Политика за деца:
Дете до 05,99 г. во De Luxe соба со 2 возрасни лица – бесплатно
Дете до 11,99 г. во Premium соба со 2 возрасни лица – бесплатно
1 возрасен и дете до 11,99 г. на редовно легло детето, цена како за SGL
Полн пансион за дете до 11,99 г – 9€

Политика на Медите СПА 5*
За откажување резервација
од 13 – 09 денови, глоба 30% од износот
од 08 – 06 денови, глоба 50% од износот
од 05 – датата на сместувањето, или непристигнување на патниците или промена на датата на престој, глобата е 100%

Овие цени не важат за верски и национални празници

 

Сместување:

Де лукс соби 30 м2
Можност за сместување на 2 возрасни лица.
Собата има брачен кревет или два разделени кревети (2 x 100/200 см),
клима, кабловска ТВ, интерактивен ТВ систем, мини бар, термоспој, сет за кафе и чај, фен, бања со туш кабина и / или када, бањарки, хотелска козметика.
Некои од собите исто така имаат балкони.

Премиум соба 35 м2
Во сите Премиум соби можат да се сместат 2 возрасни и едно дете (или еден возрасен) на софа. Собата има брачен кревет или два разделени кревети   (2 x 100/200 см), клима,  кабловска ТВ, интерактивен ТВ систем, мини бар, комплет за кафе и чај, сеф, директен телефон, безжичен интернет, фен, бања со туш и / или када, бањарки, хотелска козметика.
Некои од собите исто така имаат балкони.

Јуниор Суит 40 м2
Во сите соби Јуниор суит можат да сместат 2 возрасни и 2 деца (или еден возрасен) на софа кревет. Јуниор суит има брачен кревет или два разделени кревети (2 x 100/200 см), клима, кабловска ТВ, интерактивен ТВ систем, мини бар, термопар, комплет за кафе и чај, директна надворешна линија, безжичен интернет, фен, бања со туш и / или када, бањарки, хотелска козметика. Некои од собите исто така имаат тераси.

Апартаман Делукс 95 м2
Сите апартмани од типот на луксузен апартман имаат 2 спални, можат да се сместат 4 возрасни на редовни кревети и 2 деца (или еден возрасен) на софа кревет.
Спалната соба има брачен кревет или два разделени кревети исто и во другата соба (2 x 100/200 см), клима, кабловска ТВ, интерактивен ТВ систем, мини бар, комплет за кафе и чај, сеф, директен телефон, безжичен интернет, фен, бања со туш и / или када, бањарки, хотелска козметика. Некои соби имаат и тераси.

Hotel Theme

Spa i wellnes hoteli
Сандански

Rules

Check In 12:00 pm
Check Out 12:00 pm

Rooms

avg 0 /night

Owner

Aries Travel

Member Since 2019