fbpx
from 0 €
Check Availability

Meraki Hotel Hurghada

View on map
Нема оценки from 0 review
0/5
100% of guests recommend

Description

Print Friendly, PDF & Email
ОПШТИ ИНФОРМАЦИИ

Локација: Хотелот се наоѓа во стариот дел на Хургада на 500м од центарот и 13км од аеродромот.
Соби: Хотелот располага со 270 соби кои се специјално дизајнирани и комбинираат Бохемски стил со атмосфера за пријатен престој. Сите соби имаат модерна бања со туш, сателитска ТВ, телефон, мини фрижидер, клима уред и балкон или тераса.
Содржини: Хотелот новоотворен и е ексклузивен само за возрасни. Освен главниот ресторан, хотелот има 6 А ла карт ресторани, 6 барови со различна атмосфера, дискотека, бројни продавници и др.
Спорт и забава: Хотелот има базени, 2 тобогани, центар за нуркање, спа центар со соби за третмани и масажи.
Плажа: Хотелот има сопствена песочна плажа, која е една од најубавите во Хургада.

 

Hotel Facilities

Air Conditioning
Airport Transport
Flat Tv
Heater
Internet – Wifi
Parking
Restaurant
Sauna
Show All

Hotel Theme

Египет
Хургада

Rules

Check In 12:00 pm
Check Out 12:00 pm

Rooms

Reviews

Review score

0/5
Нема оценки
Based on 0 review

Traveler rating

Excellent
0
Very Good
0
Average
0
Poor
0
Terrible
0

Summary

Sleep
0 /5
Location
0 /5
Service
0 /5
Clearness
0 /5
Rooms
0 /5
0 review on this Hotel - Showing 1 to 0

Write a review

avg 0 € /night

Owner

Aries Travel

Member Since 2019