Miraggio Thermal Spa Resort 5* – Паљури, Касандра, Халкидики

View on map
Not Rated from 0 review
0/5
100% guests recommend

Description

Print Friendly, PDF & Email

Miraggio Thermal Spa Resort 5*

Паљури, Касандра, Халкидики

 

Хотел Miraggio Thermal Spa Resort 5* е сосема нов луксузен комплекс кој се наоѓа во близина на плажата Паљури една од најубавите плажи на првиот крак . Во близина се наоѓа градот Пефкохори кој изобилува со голем број на ресторани и продавници

Во склоп на хотелот има 300 луксузни апартмани и соби, термално лекувалиште со 7 модерни третман соби, термална вода , базени со хидромасажа, како и искусни и квалификувани терапевти, со најдобрите велнес програми за индивидуалните потреби на секој гостин , десет космополитски ресторани и барови, марина со капацитет за околу 81 брод , посебен оддел за деца ( Kids planet ) во кој се организираат различни активности за забава и дружење и модерна конференциска сала со капацитет до 450 луѓе.

 

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ПО СОБА НА ДЕН НА БАЗА НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ВО ЕУР, ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРСКА ПРОТИВВРЕДНОСТ ОД 62,00 МКД

-25% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ ДО 31.12.2020, ЗА ПЕРИОД НА ПРЕСТОЈ ОД 27.04-02.07, 07.09-25.10.2021

-20% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ ДО 31.12.2020, ЗА ПЕРИОД НА ПРЕСТОЈ ОД 03.07-06.09.2021

Miraggio Thermal Spa Resort / 5 stars (Deluxe) / Kanistro
ЦЕНИ ИЗРАЗЕНИ ПО СОБА НА ДЕН НА БАЗА НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК
КАПАЦИТЕТ 27.04.21-07.05.21 08.05.21-11.06.21 12.06.21-02.07.21 03.07.21-17.07.21 18.07.21-23.08.21 24.08.21-06.09.21 07.09.21-20.09.21 21.09.21-11.10.21 12.10.21-25.10.21
ДВОКРЕВЕТНА СОБА ПОГЛЕД ГРАДИНА / ЦЕНА ПО СОБА НА ДЕН НА БАЗА НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК
2 Возрасни лица 134.2 169.4 211.2 266.2 334.4 266.2 211.2 169.4 134.2
2Возр+1Дете(0-1) 134.2 169.4 211.2 266.2 334.4 266.2 211.2 169.4 134.2
2Возр+1Дете(2-11) 134.2 169.4 211.2 266.2 334.4 266.2 211.2 169.4 134.2
ЈУНИОР СВИТ ПОГЛЕД ГРАДИНА / ЦЕНА ПО СОБА НА ДЕН НА БАЗА НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК
2 Возрасни лица 182.6 228.8 286 358.6 451 358.6 286 228.8 182.6
3 Возрасни лица 228.8 286 357.5 448.8 564.3 448.8 357.5 286 228.8
3Возр+1Дете(0-1) 228.8 286 357.5 448.8 564.3 448.8 357.5 286 228.8
3Возр+1Дете(2-11) 228.8 286 357.5 448.8 564.3 448.8 357.5 286 228.8
2Возр+1дете(0-1) 182.6 228.8 286 358.6 451 358.6 286 228.8 182.6
2Возр+1дете(2-11) 182.6 228.8 286 358.6 451 358.6 286 228.8 182.6
2Возр+2деца(0-1) 182.6 228.8 286 358.6 451 358.6 286 228.8 182.6
2Возр+2деца(0-1)(2-11) 182.6 228.8 286 358.6 451 358.6 286 228.8 182.6
2Возр+2Деца(2-11) 182.6 228.8 286 358.6 451 358.6 286 228.8 182.6
ЈУНИОР СВИТ POOL FRONT/ SEA VIEW – ЦЕНА ПО СОБА НА ДЕН НА БАЗА НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК
2 Возрасни лица 237.6 294.8 371.8 466.4 591.8 466.4 371.8 294.8 237.6
3 Возрасни лица 297 368.5 465.3 583 740.3 583 465.3 368.5 297
3Возр+1Дете(0-1) 297 368.5 465.3 583 740.3 583 465.3 368.5 297
3Возр+1Дете(2-11) 297 368.5 465.3 583 740.3 583 465.3 368.5 297
2Возр+1дете(0-1) 237.6 294.8 371.8 466.4 591.8 466.4 371.8 294.8 237.6
2Возр+1дете(2-11) 237.6 294.8 371.8 466.4 591.8 466.4 371.8 294.8 237.6
2Возр+2деца(0-1) 237.6 294.8 371.8 466.4 591.8 466.4 371.8 294.8 237.6
2Возр+2деца(0-1)(2-11) 237.6 294.8 371.8 466.4 591.8 466.4 371.8 294.8 237.6
2Возр+2Деца(2-11) 237.6 294.8 371.8 466.4 591.8 466.4 371.8 294.8 237.6
ЈУНИОР СВИТ ПОГЛЕД МОРЕ / ЦЕНА ПО СОБА НА ДЕН НА ЗА НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК
2 Возрасни лица 209 259.6 330 411.4 517 411.4 330 259.6 209
3 Возрасни лица 261.8 324.5 412.5 514.8 646.8 514.8 412.5 324.5 261.8
3Возр+1Дете(0-1) 261.8 324.5 412.5 514.8 646.8 514.8 412.5 324.5 261.8
3Возр+1Дете(2-11) 261.8 324.5 412.5 514.8 646.8 514.8 412.5 324.5 261.8
2Возр+1дете(0-1) 209 259.6 330 411.4 517 411.4 330 259.6 209
2Возр+1дете(2-11) 209 259.6 330 411.4 517 411.4 330 259.6 209
2Возр+2деца(0-1) 209 259.6 330 411.4 517 411.4 330 259.6 209
2Возр+2деца(0-1)(2-11) 209 259.6 330 411.4 517 411.4 330 259.6 209
2Возр+2Деца(2-11) 209 259.6 330 411.4 517 411.4 330 259.6 209
ЈУНИОР СВИТ СТРАНИЧЕН ПОГЛЕД НА МОРЕ / ЦЕНА ПО СОБА НА ДЕН НА БАЗА НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК
2 Возрасни лица 195.8 246.4 305.8 385 486.2 385 305.8 246.4 195.8
3 Возрасни лица 245.3 308 382.8 481.8 608.3 481.8 382.8 308 245.3
3Возр+1Дете(0-1) 245.3 308 382.8 481.8 608.3 481.8 382.8 308 245.3
3Возр+1Дете(2-11) 245.3 308 382.8 481.8 608.3 481.8 382.8 308 245.3
2Возр+1дете(0-1) 195.8 246.4 305.8 385 486.2 385 305.8 246.4 195.8
Минимум престој 3 4 4 6 6 6 4 4 3

 

Хотелот има опција за сместување на база или Полн пансион, или Ултра се вклучено за цени и други типови а соби консултирајте се со нашите агенти.

Во цената прикажана погоре, е прикажана на база Ноќевање со појадок

 

Политика на отказ:

  • -од 21 -11 ден пред пристигнување – 25% пенали
  • -од 10-5 ден пред пристигнување – 50% пенали
  • -од 4-1 ден пред пристигнување – 70% пенали
  • -на денот на пристигање или не појавување во хотел – 100% пенали

Hotel Facilities

Air Conditioning
Conference toom
Fitness Center
Flat Tv
Heater
Internet – Wifi
Kitchen
Parking
Pool
Restaurant
Sauna
Smoking Room
Spa & Sauna
Spa & welness hoteli
Washer & Dryer
Yard
Show All

Hotel Theme

Luxury
Грција
Лето 2023
Хотели на барање

Rules

Check In 12:00
Check Out 12:00

Rooms

avg 0 /night

Owner

Aries Travel

Member Since 2019