Хотел Панорама 5* – Крушевo

View on map
Not Rated from 0 review
0/5
100% guests recommend

Description

Print Friendly, PDF & Email

Хотелот располага со 20 соби и апартмани: 12 двокреветни, 2 трокреветни и 6 апартмани. Сите се со панорамски поглед кон Крушево… Освен еден Јуниор апартман, кој е со поглед кон буковата корија. Вкупниот капацитет на хотелот е 52 гости.

За бебиња 0-2 години, во собата на Ваше барање, се поставува детско креветче.

Во зимската сезона, користењето на жичарницата и ски лифтовите се бесплатни за гостите на хотелот.

Хотелот располага со ресторан, внатрешен базен, спа центар, бесплатен интернет на цела територија на хотелот и ски соба за вашата опрема за скијање.

Големите стаклени површини на ресторанот Алто ви откриваат неверојатен поглед кон Крушево, кон боровата шума и кон облаците. Традиционалните јадења Ви ја топлат душата, а интернационалното мени ве шета низ светот. Сите јадења се приготвени по највисоките гурмански стандарди, со голем мајсторлук од нашите врвни готвачи.

 

За вистинска релаксација ве очекува спа центарот со внатрешениот базен кој има фантастична панорамска глетка кон Крушево и стаклен покрив кој ви овозможува постојано да го гледате и небото.

Опремен е со хидраулични лежалки, џакузи, топли лежалки и финска сауна.

За целосно опуштање, можете да изберете од различните видови масажи: релакс масажа, спортска, медицинска, масажа на стапала и масажа на лице.

А за нега на вашето лице и тело, почестете се со некој од повеќето третмани со врвната козметика БАБОР (третман на лице со алги, salt aroma grow третман на тело, лифт експрес третман на лице, Клеопатра третман на тело или витамински коктел за зацврстување и заштита на кожата).

 

Ценовник за есен:

  • Цена на еднокреветна соба ВВ 60 евра.
  • Цена на двокреветна соба ВВ 70 евра ( цена за две лица)
  • Цена на Супериор соба ВВ 80 евра ( цена за две лица)
  • Цена на јуниор апартман ВВ 100 евра (цена за две лица)
  • Цена на делукс апартман ВВ 120 евра (цена за две лица)

 

Ценовник за зима 20.12.2020 – 10.03.2021:

  • Цена на еднокреветна соба ВВ 80 евра.
  • Цена на двокреветна соба ВВ 90 евра ( цена за две лица)
  • Цена на Супериор соба ВВ 100 евра ( цена за две лица)
  • Цена на јуниор апартман ВВ 120 евра (цена за две лица)
  • Цена на делукс апартман ВВ 140 евра (цена за две лица)

 

 

– Трето возрасно лице во супериор, јуниор и делукс апартман 10 евра по ноќ

– Две деца, за деца до 8 години  бесплатно

– Деца над 8 години – 10 евра по дете по ноќ.

– Дополнителен оброк ручек или вечера 10 евра по лице – сет мени(предјадење, главно јадење, десерт и еден безалкохолен пијалок)

– Деца до 8 години се доплака 5 евра и добиваат пола порција

– Деца над 8 години е 10 евра по лице

 

Во цената е вклучено доручек, користење на СПА центарот, интернет, телевизија, паркинг, ДДВ, туристичка такса, осигурување, complementarity café и вода по собите 10% попуст во Lounge Bar Alto кој се наога на ски терените во Крушево.

 

• Политика на откажување:

Доколку откажете повеќе од 7 дена пред пристигнување-без пенали. Ако се откаже во рок од 3 дена пред пристигнување, 100% од првото ноќевање за откажаната соба ќе биде наплатено.

•Политика за No-Show : Во случај на не појавување(no-show) 100% од првото ноќевање ќе биде наплатено.

Hotel Facilities

Air Conditioning
Conference toom
Fitness Center
Flat Tv
Heater
Internet – Wifi
Kitchen
Parking
Pool
Restaurant
Sauna
Smoking Room
Spa & Sauna
Spa & welness hoteli
Washer & Dryer
Yard
Show All

Hotel Theme

Green
Luxury
ЗИМА 2021/22
Крушево
Крушево - зима
Македонија
Македонија - зима
Show All

Rules

Check In 14:00
Check Out 09:00

Rooms

avg 0 /night

Owner

Aries Travel

Member Since 2019