Park Hotel Gardenia 4*, Банско, Бугарија

View on map
Not Rated from 0 review
0/5
100% guests recommend

Description

Print Friendly, PDF & Email

Хотелот се наоѓа во срцето на Банско, во самиот центар, и на 800м од ски лифтот.

Во собите: два одделни кревета или еден брачен, кревет на отварање, сеф, централно греење, интернет врска, телевизор, мини бар, телефон, тоалет.

Хотел: wi-fi , конеференциска сала, затворен базен, ноќен бар, лоби бар, меана, ресторан, сауна, парна бања, фитнес центар, детски клуб, паркинг, трансфер до ски лифтот.

Хотелот работи од 2006год, и располага со 84 двокреветни соби, 4 луксузни соби, и 1 прецедателски апартман.

 

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ПО СОБА НА ДЕН, НА БАЗА ПОЛУПАНСИОН.

Цените се изразени во еур, плаќање исклучиво во денарска противвредност од 61,8мкд.

10% Попуст за резервации направени и целосно уплатени до 30.09.2019
5% Попуст за резервации направени и целосно уплатени до 30.10.2019
3% Попуст за резервации направени и целосно уплатени до 30.11.2019

ПРОМОЦИИ 14=12 И 7=6 ЗА ПЕРИОД ПОЧНУВАЈКИ ОД 03.01.2020

 

Ценовник објавен на 22.08.2019

GARDENIA PARK HOTEL 4*
ПОЛУПАНСИОН 01.12-22.12.2019 23.12-26.12.2019 27.12-29.12.2019 30.12-02.01.2020 03.01-29.02.2020 01.03-10.03.2020 11.03-31.03.2020
ЦЕНИ ПО СОБА НА ДЕН НА БАЗА ПОЛУПАНСИОН
DBL STANDARD / HB
1 Возрасно лице 42.9 52.8 49.5 77 58.3 46.2 41.8
1Возр+1Дете(0-5,99) 42.9 52.8 49.5 77 58.3 46.2 41.8
1Возр+1Дете(6-11,99) 44.8 56.1 52.3 82.2 61.7 48.6 44.8
1Возр+2Деца(0-5,99) 50.8 62.7 58.7 91.5 69.1 54.7 49.7
1Возр+2Деца(0-5,99)(6-11,99) 56.1 69.3 64.9 101.2 76.4 60.5 55
1Возр+2Дете(6-11,99) 58 72.6 67.7 106.4 79.8 62.9 58
2 Возрасни лица 52.8 66 61.6 96.8 72.6 57.2 52.8
2Возр+1Дете(0-5,99) 52.8 66 61.6 96.8 72.6 57.2 52.8
2Возр+1Дете(6-11,99) 66 82.5 77 121 90.7 71.5 66
3 Возрасни лица 71.2 89.1 83.1 130.6 98 77.2 71.2
DBL WITH BALCONY / HB
1 Возрасно лице 61.6 72.6 70.4 105.6 79.2 63.8 59.4
1Возр+1Дете(2-5,99) 61.6 72.6 70.4 105.6 79.2 63.8 59.4
1Возр+1Дете(6-11,99) 61.6 72.6 70.4 105.6 79.2 63.8 59.4
2 Возрасни лица 61.6 72.6 70.4 105.6 79.2 63.8 59.4
2Возр+1Дете(2-5,99) 61.6 72.6 70.4 105.6 79.2 63.8 59.4
2Возр+1Дете(6-11,99) 77 90.7 88 132 99 79.7 74.2
3 Возрасни лица 83.1 98 95 142.5 106.9 86.1 80.1
DBL ECONOMY / HB
1 Возрасно лице 38.5 50.6 46.2 67.1 55 40.7 38.5
1Возр+1Дете(2-5,99) 38.5 50.6 46.2 67.1 55 40.7 38.5
1Возр+1Дете(6-11,99) 41.1 54.2 48.6 71 57.9 43 41.1
2 Возрасни лица 48.4 63.8 57.2 83.6 68.2 50.6 48.4
DBL LUX / HB
1 Возрасно лице 81.4 85.8 90.2 123.2 101.2 90.2 83.6
1Возр+1Дете(2-5,99) 81.4 85.8 90.2 123.2 101.2 90.2 83.6
1Возр+1Дете(6-11,99) 81.4 85.8 90.2 123.2 101.2 90.2 83.6
1Возр+2Деца(0-5,99) 81.4 85.8 90.2 123.2 101.2 90.2 83.6
1Возр+2Деца(0-5,99)(6-11,99) 81.4 85.8 90.2 123.2 101.2 90.2 83.6
1Возр+2Деца(6-11,99) 101.7 107.2 112.7 154 126.5 112.7 104.5
2 Возрасни лица 81.4 85.8 90.2 123.2 101.2 90.2 83.6
2Возр+1Дете(2-5,99) 81.4 85.8 90.2 123.2 101.2 90.2 83.6
2Возр+1Дете(6-11,99) 101.7 107.2 112.7 154 126.5 112.7 104.5
2Возр+2Деца(2-5,99) 93.61 98.67 103.7 141.6 116.3 103.7 96.14
2Возр+2Деца(2-5,99)(6-11,99) 101. 107.2 112.7 154 126.5 112.7 104.5
2Возр+2Деца(6-11,99) 122.1 128.7 135.3 184.8 151.8 135.3 125.4
3 Возрасни лица 109.8 115.8 121.7 166.3 136.6 121.7 112.8
3Возр+1Дете(2-5,99) 109.8 115.8 121.7 166.3 136.6 121.7 112.8
3Возр+1Дете(6-11,99) 130.2 137.2 144.3 197.1 161.9 144.3 133.7
4 Возрасни лица 138.3 145.8 153.3 209.4 172 153.3 142.1
Release periods: 10 дена 18 дена 10 дена 30 дена 10 дена 10 дена 10 дена
Период на отказ: 7 дена 14 days 10 дена 20 дена 10 дена 7 дена 7 дена
Пенали: 1 ноќевање 3 ноќевања 3 ноќевања 100% пенали 3 ноќевања 2 ноќевања 1 ноќевање
Не појавување во хотел 100% пенали 100% пенали 100% пенали 100% пенали 100% пенали 100% пенали 100% пенали
Минимум престој 3 ноќевања 3 ноќевања 4 ноќевања 3 ноќевања 2 ноќевања

 

 

 Цената вклучува:

Ноќевање со појадок и вечера, бесплатно користење на базен, фитнес, сауна, џакузи, парна бања, и wi-fi, трансфер до гондолата(освен од 01.12-22.12.2019).

Попустите и промоциите НЕ можат да се комбинираат.

Цените во период од 06.12-09.12.2019 не се валидни.

 

-Задолжителна Новогодишна вечера од 90еур возрасен и 45еур дете од 2-13,99год

-Задолжителна Божиќна вечера од 25еур за возрасен и 12,5еур за дете од 2-13,99год

-Новогодишната вечера ќе се одвива во меаната на хотелот, каде што се за маса на прв спрат се плаќа: 90 евра за возрасен и 45 евра за деца 7-13 години; и за маса на втор спрат: 60 евра за возрасен и 30 евра за дете од 7-13 години

 

-Доплата за соба со тераса 8еур на ден.

-Паркинг – 3.5eur на ден, на лице место, на 150м од хотелот има и паркинг кој не се наплаќа.

-Baby cot: без доплата но на барање

-од 29.12.2019 до 02.01.2020 1возрасен+1 дете плаќаат цена за 1 DBL STD или 1 DBL EKONOMY!

 

-Задолжителна туристичка такса по лице на ден од 1еур – за престој од 4 ноќевања па нагоре

-Дете од 0-1,99год – не плаќа такси

 

ПОЛИТИКА НА ОТКАЗ:

Доцен отказ: Сезона А – 1 ноќевање пенали, Сезона Б и Ц – 3 ноќевања пенали, Сезона Д – 2 ноќевања пенали.

Не појавување во хотел 50% пенали од целиот аранжман.

Hotel Facilities

Air Conditioning
Conference toom
Fitness Center
Flat Tv
Heater
Internet – Wifi
Parking
Pool
Restaurant
Sauna
Smoking Room
Spa & Sauna
Washer & Dryer
Show All

Hotel Theme

Банско

Rules

Check In 12:00 pm
Check Out 12:00 pm

Rooms

avg 58 /night

Owner

Aries Travel

Member Since 2019