fbpx
from €0,00
Check Availability

Pirin Golf Spa 5* Razlog

View on map
Not Rated from 0 review
0/5
100% of guests recommend

Description

Print Friendly, PDF & Email

Хотел Пирин голф и кантри клуб, е со површина од 150 хектари, неверојатен затворен комплекс лоциран помеѓу Пирин, Рила и Родопи на само неколку минути од скијачкиот центар – Банско.
Дел од европските туристички дестинации и победник на ТОП 100 игралиште во континентална Европа.
Комплексот нуди единствени можности за одмор и релаксација во текот на целата година во бутик хотел со 5*и комплекс со 4*со одлични услови за скијање во зима, голф од пролет до зима, спа и релаксација.
Продава и изнајмува луксузни куќи, управува со терени за голф и области за обука на меѓународно ниво.
Комплекс со над 20 тематски ресторани, супермаркети, барови и продавници, спа област со површина од над 5.500 м2, спортски центар, 7 базени, конгресен центар и академија за голф.

Спа центар
Вдишувајќи ги аромите, ги правите првите чекори кон релаксација и спокој. Декорот на бањата е зачудувачки и е комбиниран со природни материјали за да се создаде елегантна и модерна атмосфера. Ода на софистицираност, просперитет и уметност на живеење. Спа центар со површина од 5.500 квадратни метри. разделени во 4 различни типа на термички и терапевтски зони, секоја со локален бањски прием и карактеристики.

Базени
Уживајте во вашиот престој, шест отворени базени и еден затворен, Пирин голф & кантри клуб е врвна дестинација за спа-одмор, релаксација. Заменете ги базените со плажа во планините. Во текот на зимските месеци, гостите уживаат во три отворени базени со минерална вода и температури над 38 °С.

Термална зона
Надминете го стресот и исчистете ги токсините од телото. Стимулирајте ги животните процеси и здравјето со различни хидро и термички процедури, ароми и фитотерапија. Областа се состои од различни типови простории со прогресивно зголемување на температурите, тушеви, мразови и фонтани.

Зона за процедури
Свет на меки звуци, инспиративни ароми и хармонија. Без разлика дали ќе си дадете еден час или цел ден за класични, ориентални масажи, пилинг, бањи со џакузи, смирувачка нега на лицето или релаксирачки спа-пакет – ќе уживате во луксуз, удобност и професионална нега. Бањата користи избрани производи од Натура Бисе и францускиот скапоцен камен Фитомер.

Вип СПА
ВИП-бањските области се погодни за навистина затскриено спа-доживување.
Во апартманите можете да најдете сè што ви треба, од финска сауна, бања, џакузи, простор за масажа и терапија и прекрасни тушеви.

 

Club House
Ресторанот Club House нуди мени за секој вкус и област за релаксација погодна за кафе, коктел..
Опкружен со тераса што обезбедува панорамски поглед 360 * на игралиштето и околната природа.

Бар 19-та дупка
Бар е дел од Club House, што го прави идеален за чаша пиво со вашиот партнер за голф.
Тука можете да снабдувате со пијалоци и храна пред да започне играта.

Euro Kitchen
Ресторанот нуди различни бифе за појадок и вечера, како и избрано мени на европска кујна со акцент на локални и свежи состојки. Изберете внатрешна или надворешна тераса за вашето кулинарско искуство.

Спортска зона
Од фитнес, пинг-понг … до јога, пилатес и терапевтско пливање за тонирање и истегнување.
Со своите услови, комплексот го претпочитаат аматери и професионални спортисти.
Посетете го нашиот витамин бар со огромен избор на освежителни и енергични пијалоци…..

Фитнес
Развијте ги своите можности во нашата комплетно опремена теретана со над 250 квадратни метри.
Современа опрема од ленти за трчање, елипсовидни машини за велосипеди и колони со лични ТВ монитори.
Имаме и широк избор на опрема за истегнување, тренинг со тегови и сила.
На чекор подалеку од теретаната можете да ја најдете термалната област и да се опуштите по тренингот.

Ски зона
Географската локација, надморската височина и техничките можности на зимскиот центар на Банско обезбедуваат доволно снежна покривка од декември до средината на април.

Голф
Со над 4 милиони играчи регистрирани во Европа, голфот е еден од најтрадиционалните спортови…
Во Пирин голф ќе најдете 2 од ТОП 100 курсеви во континентална Европа и европски туристички дестинации.
Само на неколку минути од светски познатиот скијачки центар Банско.
Пирин голф & кантри клуб е домаќин на над 40 турнири годишно,

Ian Woosnam
Гордост на клубот е теренот за првенство со 18 дупки дизајниран од капитенот на европскиот тим за Рајдер купот – Јан Вооснам. Исклучителниот дизајн води низ нерамен терен, што нуди предизвици и за аматерите и за професионалците.
Со над 50 бункери, планински терен и вегетација, 4 езера и река по 18 дупки.

ПОПУСТИ ЗА РАНИ РЕЗЕРВАЦИИ:

20% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ И УПЛАТЕНИ 50 % ДО 30/11

ЦЕНИ за престој во хотелот

Сместување

Макс. број на гости

01.12.2021 – 23.12.2021

01.03.2022 – 31.03.2021

04.01.2022 – 28.02.2022

Петок-Сабота

Недела-Четврток

Мин. 3 ноќи

Петок-Сабота

Недела-Четврток

Мин. 3 ноќи

BB

HB

BB

HB

BB

HB

BB

HB

BB

HB

BB

HB

Двокреветна стандардна соба

2+1

126

151

114

136

107

128

137

157

123

143

116

135

1+2

92

109

83

99

78

93

99

115

90

103

84

98

Двокреветна супериор соба

2+1

149

169

135

152

126

144

161

183

145

164

137

155

1+2

108

121

98

110

92

103

117

132

106

118

100

113

Фамилијарна соба

2+3

224

253

201

228

190

215

243

274

218

246

206

232

Јуниор Апартман

2+1

171

191

154

171

146

162

186

207

168

186

158

176

Супериор Апартман

2+1

177

197

160

177

151

167

192

213

172

192

163

180

Делукс Апартман

4+1

332

370

299

333

282

315

360

401

324

362

306

341

Посочените цени се изразени во евра ПО СОБА /Апп. на ден и вклучуваат:

Ноќевање на база ноќевање со појадок /BB/ или ноќевање, појадок и вечера /HB/, со цена во зависиност од бројот на резервираните деновиПојадокот се сервира во период од 07:30ч. до 10:00ч. Вечерата се сервира од 18:30ч. до 21:00ч.

Бесплатен трансфер до и од главната станица на кабинковиот лифт во Банско

Бесплатен интернет и сателитска телевизија во собите/апп

СПА центар: 1 внатрешен и 3 надворешни базени, Термална зона /планинска сауна, инфрацрвена сауна, .хидротерапевтска Kneipp клупа, жежок камен, ледена фонтана, топла клупа, лакониум, арома парна бања, чудни тушови  и др.

Цените не вклучуваат ТУРИСТИЧКА ТАКСА по 1 евро по лице на ден

Детска политика:

Деца до 7 год. бесплатно во собата на родителите. 

Бебешко креветче – бесплатно

Еден возрасен и едно дете до 7г. /неполни/ како еднокреветна

ЦЕНИ за престој во Апартманите

Сместување

Макс. број на гости

01.12.2021 – 23.12.2021

01.03.2022 – 31.03.2022

04.01.2022 – 28.02.2022

Петок-Сабота

Недела-Четврток

Мин. 3 ноќи

ПетокСабота

Недела-Четврток

Мин. 3 ноќи

BB

HB

BB

HB

BB

HB

BB

HB

BB

HB

BB

HB

Студио

2+1

75 €

93 €

67 €

84 €

63 €

79 €

85 €

103 €

76 €

93 €

71 €

88 €

1+2

54 €

67 €

48 €

61 €

46 €

57 €

61 €

76 €

55 €

68 €

52 €

64 €

СПА Студио

2+1

93 €

116 €

84 €

100 €

79 €

94 €

103 €

125 €

93 €

113 €

88 €

107 €

1+2

67 €

80 €

61 €

72 €

57 €

69 €

76 €

91 €

68 €

82 €

64 €

77 €

Едноспален апартман

2+2

90 €

108 €

80 €

98 €

76 €

92 €

102 €

125 €

93 €

110 €

87 €

103 €

Двоспален апартман

4+2

124 €

161 €

111 €

145 €

106 €

137 €

132 €

170 €

118 €

154 €

113 €

145 €

Троспален апартман

6+2

179 €

235 €

161 €

210 €

153 €

199 €

192 €

250 €

174 €

224 €

163 €

212 €

Посочените цени се изразени во евра ПО СОБА /Апп. на ден и вклучуваат:

Ноќевање на база ноќевање со појадок /BB/ или ноќевање, појадок и вечера /HB/, со цена во зависиност од бројот на резервираните деновиПојадокот се сервира во период од 07:30ч. до 10:00ч. Вечерата се сервира од 18:30ч. до 21:00ч.

Бесплатен трансфер до и од главната станица на кабинковиот лифт во Банско

Бесплатен интернет и сателитска телевизија во собите/апп

СПА центар: 1 внатрешен и 3 надворешни базени, Термална зона /планинска сауна, инфрацрвена сауна, .хидротерапевтска Kneipp клупа, жежок камен, ледена фонтана, топла клупа, лакониум, арома парна бања, чудни тушови  и др.

Цените не вклучуваат ТУРИСТИЧКА ТАКСА по 1 евро по лице на ден

Детска политика:

Деца до 7 год. бесплатно во собата на родителите. 

Бебешко креветче – бесплатно

Еден возрасен и едно дете до 7г. /неполни/ како еднокреветна

Деца од 7 до 14 год./неполнина редовно легло , плаќаат 50% од цената на редовно легло во избраниот вид на сместување и исхрана

View More

Hotel Theme

Spa i wellnes hoteli
Банско
Бугарија зима 2021/22
ЗИМА 2021/22
Разлог
Хотели на барање

Rules

Check In 12:00 pm
Check Out 12:00 pm

Rooms

avg €0,00 /night

Owner

Aries Travel

Member Since 2019