Pirin Park 5*, Сандански, Бугарија

View on map
Not Rated from 0 review
0/5
100% guests recommend

Description

Print Friendly, PDF & Email

Период на валидност: 03.01.2018 – 21.12.2019г

Цената е за СОБА на ДЕН – ноќевање со појадок

Сместување цената е за недела-четврток петок и сабота
 Еднокреветна соба  стандард 1 adl   64 €   74 €
 Двокреветна соба стандард 2 adl   82 €   92 €
 Еднокреветна соба лукс 1 adl   74 €   82 €
 Двокреветна соба лукс 2 adl   92 € 102 €
 Двокреветна соба лукс  + дополни. легло 2 adl+1chd 4-11,99 106 € 118 €
 Двокреветна соба лукс  + редовно легло 2 adl+1chd 4-11,99 124 € 152 €
 Двокреветна соба лукс  + дополни. легло 3 adl 115 € 128 €
 Апартаман Фемили 4 adl 148 € 148 €
 Апартаман Фемили 4 adl+1chd 4-11,99 148 € 148 €

Цени во €, се плаќа во денари 1€ = 62 мкд
Легенда: adl возрасен, chd дете

Во цената Е вклучено:

Ноќевање со појадок;
Туристичка такса;
Интернет;
Паркинг,
Бесплатен шатл / закажан / до центарот на градот и обратно;
Употреба: фитнес, базен со хидромасажни млазници, детски базен, џакузи;
Сауна-парк / финска сауна, био сауна, парни бањи – календариум и лакониум,
Соба за релаксација;
Парк градина со отворен базен и детско игралиште;
Детско катче;

Во цената НЕ  Е вклучено:
Превоз
Патничко осигурување
Личен трошок на патникот
Неспомнати услуги

Попуст:
Дете до 3,99 години – бесплатно сместување во двокреветна делукс соба со 2 возрасни лица;

Цените не важат за верски и национални празници

 

Период на валидност: 03.01.2018 – 21.12.2019г

Цената е за СОБА на ДЕН – полупансион

сместување цената е за цена
  Двокреветна лукс соба 2 adl 124
  Двокреветна лукс соба 2 adl+1 chd 4-11,99 142
  Двокреветна лукс соба 3 adl 168
  Двокреветна лукс соба 1 adl+1 chd 104
  Еднокреветна лукс соба 1 adl 96
  Двокреветна стандарт соба 2 adl 112
  Двокреветна стандарт соба 1 adl+1 chd 96
  Еднокреветна стандарт соба 1 adl 90

Цени во €, се плаќа во денари 1€ = 62 мкд
Легенда: adl возрасен, chd дете

Во цената Е вклучено:

Ноќевање со појадок;
Туристичка такса;
Интернет;
Паркинг,
Бесплатен шатл / закажан / до центарот на градот и обратно;
Употреба: фитнес, базен со хидромасажни млазници, детски базен, џакузи;
Сауна-парк / финска сауна, био сауна, парни бањи – календариум и лакониум,
Соба за релаксација;
Парк градина со отворен базен и детско игралиште;
Детско катче;

Во цената НЕ  Е вклучено:
Превоз
Патничко осигурување
Личен трошок на патникот
Неспомнати услуги

Попуст:
Дете до 3,99 години – бесплатно сместување во двокреветна делукс соба со 2 возрасни лица;

Цените не важат за верски и национални празници

 

Капацитет: 76 делукс двокреветни соби, 2 делукс апартмани,
Во собите: централна клима, интернет, радио, сеф, телефон, мини бар, луксузно опремени бањи, фен.

сместување минимум максимум
Двокреветна соба  LUX 1 возрасен 2 возрасни
2 возрасни + 1 бебе до 3,99 г.
2 возрасни + 1 дете до 11,99 г.
3 возрасни

Во случај на рано превземање на резервираната соба (пред 14:00 ч), хотелот го задржува правото да Ви наплати, 50% од вредноста на едно ноќевање.
Во случај на задоцнето одјавување на собата до 11:00 ч, хотелот го задржува правото да Ви наплати 50% од вредноста на едно ноќевање.

 

Хотел Пирин Парк ***** е член на ланецот хотели ‘Sharlopov Hotels’.
Во 2009 г. од Европската СПА организација хотелот ја доби престижната награда ‘Eurospera Wellness’, која е гаранција дека хотелот ги исполнува сите европски стандарди за велнес објекти, безбедност, врвно ниво на хигена и квалитет на услугите.
>
СПА центарот:
Сауна, фитнес центар, солариум, салон за масажа, турска бањa,
Работно време на базените во хотелот: секој ден од 08:00 до 20:00 часот
Отворен базен, 25 x 10 м, 28 °C, (работи од мај до септември)
Отворен детски загреан базен, 6×4 м, длабочина 60 см (работи од мај до септември)
Надворешен термален базен, 6 x 4 м, 38°C, длабочина од 1,20 см (работи од октомври до април)
Затворен базен со хидромасажи и водно огледало, 16 x 8 м, 29-31°С
Затворен терапевтски базен со 100% минерална вода со хидромасажа, 10 x 4 м, 37°C
Детски базен затворен, 3 x 5 м, 33°С, длабочина 70 см.
Отворените базени во хотелот Пирин Парк се наоѓаат во парк-градината.
Деца  до 12 г. во термалната зона само со возрасно лице  (придружник).
Не е дозволен влез во СПА и базените со чевли, патики…!
Забрането е внес и конзумирање на храна и алкохолни пијалоци во СПА центарот!

Барови и ресторани

Балкански ресторан со зимска и летна градина / 150 седишта /
Медитерански ресторан со летна градина / 180 седишта /
Лоби бар – / 100 седишта /
Пијано бар

Бизнис центар:

Хотелот има шест конференциски сали:

Сала “Бугарија“ – до 260 седишта
Сала “Сандански” – до 45 седишта
Сала “Медиус“ – до 15 седишта
Сала ВИП “Дезудава” – до 14 седишта
Сала “Санданска-Бистрица” – до 35 седишта
Сала “Вихрен“ – до 10 седишта

Опремени со звучна опрема, екран, мултимедија, флипчарт, проектор, брз безжичен интернет.

Hotel Facilities

Air Conditioning
Conference toom
Fitness Center
Flat Tv
Heater
Internet – Wifi
Parking
Pool
Restaurant
Sauna
Smoking Room
Spa & Sauna
Spa & welness hoteli
Washer & Dryer
Show All

Hotel Theme

Luxury
Spa i wellnes hoteli

Rules

Check In 12:00 pm
Check Out 12:00 pm

Rooms

avg 0 /night

Owner

Aries Travel

Member Since 2019

Information Contact

Website

https://parkhotelpirin.com/en