fbpx
from €0,00
Check Availability

REGNUM HOTEL & SPA 5* BANSKO

View on map
Not Rated from 0 review
0/5
100% of guests recommend

Description

Print Friendly, PDF & Email

ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА И УПЛАТА ДО 31.10.2021 20% ПОПУСТ

ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА И УПЛАТА ДО 30.11.2021 15% ПОПУСТ

7=6, 14=12 ЗА ПРЕСТОЈ ВО ПЕРИОД ОД 01.12 ДО 27.12.2021 И ОД 03.01 ДО 16.04.2022 (ВАЖИ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ ПОСЛЕ 27.11.2021)

*Плаќање исклучиво во денари по курс 1 ЕУР = 62 МКД

Одличен хотел за релаксација и одмор, каде комфорот и автентичниот стил се споени во едно. Лоциран на подножјето на Пирин планина, хотелот се наоѓа на само 400 m од првата станица на гондола лифтот и на 900 m од центарот на Банско. Опис на соби: Прекрасни студиjа и апартмани со кујна, ресторан со панорамски поглед, бар, базен, спа центар, конференциски сали. Вкупно 102 соби: Студио (25 m2), апартмани 1 соба (40 m2), апартмани 2 соби (65 m2).

 • Студио: Голема дневна соба со кујна, спална, кревет на пуштање, гардероба, фрижидер, ТВ, купатило;
 • Апартман 1 соба: Брачен кревет, гардеробер, дневна соба со кујна, фрижидер, телевизор, голем кауч и брачен кревет, купатило, балкон;
 • Апартман 2 соби: 2 спални со француски лежај, орман, дневна соба со кујна, фрижидер, ТВ, голем кауч и француски лежај, купатило, балкон.

Услуга:  Бесплатно во СПА центарот:

 • Затворен базен;
 • Теретана;
 • Сауна;
 • Парна бања
 • Жичара: 400 m

Хотелски содржини и услуги

 • Надворешен базен (бесплатно)
 • Внатрешен базен (бесплатно)
 • Базен за деца
 • Сауна
 • Интернет
 • Ресторан
 • Велнес центар
 • Хотелски паркинг
 • 24 часовна услуга во соба
 • Надворешен базен
 • Детско катче
 • Лифт
 • Игротека за деца
 • Бесплатен трансфер до гондола
 • Аква парк
 • Рецепција 24/7

Активности во близина на хотелот

 • Надворешен базен
 • Затворен базен

Оброци

 • Оддел за непушачи во ресторан
 • Појадок (швед. маса)
 • Вечера (швед. маса)

сите соби се опремени со

 • ТВ
 • Кујна
 • Телефон
 • Сеф
 • Џакузи
 • Мини Бар
 • Фен
 • Греење
 • Бања/Тоалет
 • Клима Уред
 • Сет пешкири (2 за член)
 • Бањарки и папучи
 • Бебешко креветче

локација

 • X Координати: 41.8246154
 • Y координати: 23.4722327

Спа Услуги

 • Зона за третмани
 • Внатрешен базен (бесплатно)
 • Џакузи (бесплатно)
 • Сауна (бесплатно)
 • Парна бања
 • Турска бања/ Хамам
 • Фитнес (бесплатно)
 • Зона за релаксирање
 • Mасажа третмани

Регуларна понуда од Regnum 5*

REGNUM HOTEL & SPA 5* BANSKO             www.regnum.bg

1

01.12.2021
21.12.2021

22.12.2021
27.12.2021

28.12.2021
02.01.2022

03.01.2022
28.02.2022

01.03.2022
16.04.2022

ЦЕНИ ЗА СОБА НА ДЕН ВО ЕВРА –НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК

EXECUTIVE SUITE

SINGLE ROOM

110

130

204

130

110

SUITE 2 ADULTS

127

149

216

149

127

SGL 1+1 CHD (0-6,99)

111

130

204

130

110

SUI2A 1+1 CHD (7-12,99)

127

149

216

149

127

SUI2A 1+2 CHD (0-6,99) (0-6,99)

128

150

217

150

128

SUI2A 2+1 CHD (0-6,99)

128

150

217

150

128

SUI2A 2+1 CHD (7-12,99)

146

170

248

170

146

EXECUTIVE SUITE MOUNTAIN VIEW

SINGLE ROOM

115

134

210

134

115

SUITE 2 ADULTS

132

155

222

155

132

SGL 1+1 CHD (0-6,99)

116

135

211

135

116

SUI2A 1+1 CHD (7-12,99)

132

155

222

155

132

SUI2A 1+2 CHD (0-6,99) (0-6,99)

133

156

223

156

133

SUI2A 2+1 CHD (0-6,99)

133

156

223

156

133

SUI2A 2+1 CHD (7-12,99)

151

176

254

176

151

EXECUTIVE DELUXE SUITE

SINGLE ROOM

120

139

216

139

120

SUITE 2 ADULTS

138

160

229

160

138

SUITE 2 ADULTS+EXTRA BED

171

205

295

205

171

SGL 1+1 CHD (0-6,99)

121

140

217

140

121

SUI2A 1+1 CHD (7-12,99)

138

160

229

160

138

SUI2A 1+2 CHD (0-6,99) (0-6,99)

139

161

230

161

139

SUI2A 2+1 CHD (0-6,99)

139

161

230

161

139

SUI2A 2+2 CHD (0-6,99) (7-12,99)

158

182

262

180

156

SUI2A 2+2 CHD (7-12,99) (7-12,99)

176

202

293

202

176

EXECUTIVE DELUXE MOUNTAIN VIEW

SINGLE ROOM

125

144

221

144

125

SUITE 2 ADULTS

143

166

233

166

143

SUITE 2 ADULTS+EXTRA BED

177

210

300

210

177

SGL 1+1 CHD (0-6,99)

126

145

222

145

126

SUI2A 1+1 CHD (7-12,99)

143

166

233

166

143

SUI2A 1+2 CHD (0-6,99) (0-6,99)

144

167

234

167

144

SUI2A 2+1 CHD (0-6,99)

144

167

234

167

144

SUI2A 2+2 CHD (0-6,99) (7-12,99)

163

188

267

188

163

SUI2A 2+2 CHD (7-12,99) (7-12,99)

181

208

298

208

181

GRANDE SUITE

SUITE 4 ADULTS

212

245

394

244

212

SUITE 4 ADULTS+EXTRA BED

246

289

461

289

246

SUI4A 2+2 CHD (7-12,99) (7-12,99)

212

245

394

244

212

SUI4A 3+1 CHD (7-12,99)

212

245

394

244

212

SUI4A 3+2 CHD (0-6,99) (7-12,99)

213

246

395

245

213

SUI4A 4+1 CHD (0-6,99)

213

246

395

245

213

SUI4A 4+1 CHD (7-12,99)

231

266

427

266

231

SUI4A 4+2 CHD (0-6,99) (7-12,99)

232

267

428

267

232

SUI4A 4+2 CHD (7-12,99) (7-12,99)

250

287

459

287

250

GRAND SUITE MOUNTAIN VIEW

SUITE 4 ADULTS

219

249

400

249

219

SUITE 4 ADULTS+EXTRA BED

252

293

466

293

252

SUI4A 2+2 CHD (7-12,99) (7-12,99)

219

249

400

249

219

SUI4A 3+1 CHD (7-12,99)

219

249

400

249

219

SUI4A 3+2 CHD (0-6,99) (7-12,99)

220

250

401

250

220

SUI4A 4+1 CHD (0-6,99)

220

250

401

250

220

SUI4A 4+1 CHD (7-12,99)

238

270

432

270

238

SUI4A 4+2 CHD (0-6,99) (7-12,99)

239

271

433

271

239

SUI4A 4+2 CHD (7-12,99) (7-12,99)

257

291

464

291

257

Такса за лице на ден

0.67

0.67

0.67

0.67

0.67

Полупансион

21

21

21

21

21

Деца од 7-12.99 год.

10

10

10

10

10

Отказ

Под 7 дена 1 ноќ

Под 14 дена 2 ноќи

Под 21 ден 100%

Под 14 дена 2 ноќи

Под 7 дена 1 ноќ

No Show

2 ноќи

50%

100%

50%

2 ноќи

Минимум престој

2

3

4

2

2

All changes – of names, dates, board type of room – is count like a new booking and cancelation of the previous.

Free cancellation or change of stay is possible up to 1 day before arrival in case of a positive PCR test diagnosis (Covid19) or other force majeure circumstances related to Covid (closing of borders, travel ban by Government, cancellation of flights)

PREPAYMENTS WILL BE REFUNDED TO THE GUEST WITHIN 35 DAYS AFTER CANCELLATION

Центата вклучува: затворен базен, сауна, парна бања, амам, шок и тропски тушеви, фитнес, трансфер до

гондолата, детско катче со анимација, отворен паркинг

Доплата за Новогодишна Вечера во ресторан Босфор ,125 ЕУР за возрасни, 35 ЕУР за деца од 6-11.99 г. и 65 ЕУР за деца од 12 до 16.99 г.

Доплата за Новогодишна Вечера во ресторан Регнум , 85 ЕУР за возрасни 45 ЕУр за деца од 12 до 16.99 г. и 25 ЕУР за деца од 6 до 11.99 г.

ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРИ ПО КУРС 1 ЕУР =61.80 МКД

7=6, 14=12 ЗА ПРЕСТОЈ ВО ПЕРИОД ОД 01.12 ДО 27.12.2021 И ОД 03.01 ДО 16.04.2022

(ВАЖИ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ ПОСЛЕ 27.11.2021)

View More

Hotel Theme

Spa i wellnes hoteli
Банско
Бугарија зима 2021/22
ЗИМА 2021/22
Хотели на барање

Rules

Check In 12:00 pm
Check Out 12:00 pm

Rooms

avg €0,00 /night

Owner

Aries Travel

Member Since 2019