ROUGA Mountain Boutique Suites & Spa

View on map
Not Rated from 0 review
0/5
100% guests recommend

Description

Print Friendly, PDF & Email

Централно лоциран во  Агиос Атанасиос во Кајмакчалан, семејната куќа ROUGA Mountain Boutique Suites & Spa нуди соби со поглед на падините на планината Ворас. Пристапот до топла када и сауна е бесплатен.

ROUGA Mountain Boutique Suites & Spa нуди разновидни опции за елегантно сместување, сите со камин и камин. Секој има кујна и спа бања или туш кабина за хидромасажа. Сите тие се опремени со ЛЦД сателитска ТВ, ЦД плеер и радио.

Појадок се служи до 11, и вклучува традиционални пити, домашни џемови, свежи јајца и локални специјалитети. Традиционалната (македонска) грчка кујна се служи за ручек и вечера, со фокус на локалните јадења. Во текот на летото, можете да уживате во вашите оброци и пијалоци во наместениот двор.

Wi-Fi е бесплатен во фоајето и просторијата за седење, а гостите можат слободно да ги користат заедничките објекти за скара или да позајмуваат книги од библиотеката.

Ароматерапија, чоколадо-терапија и масажи со топол камен се обезбедуваат на барање и со доплата.

На само 9,9 милји од скијачкиот центар Каимакцалан, гостите на ROUGA Mountain Boutique Suites & Spa можат да изнајмат ски опрема на лице место или да побараат од рецепцијата тури за пешачење и услуга за изнајмување автомобили. На 5 милји, Панагица нуди вештачка карпа за искачување. Бесплатно паркирање на лице место е достапно.

Hotel Facilities

Air Conditioning
Airport Transport
Conference toom
Internet – Wifi
Sauna
Spa & Sauna

Hotel Theme

Кајмакчалан

Rules

Check In 12:00 pm
Check Out 12:00 pm

Rooms

avg 0 /night

Owner

Aries Travel

Member Since 2019