Ruskovets Spa 4* – Добриниште Бугарија

View on map
Not Rated from 0 review
0/5
100% guests recommend

Description

Print Friendly, PDF & Email

Ruskovets Spa 4* – Добриниште Бугарија

 

Добриниште е познат по својата минерална вода.
Во местото и околу него има 17 минерални извори со температура на водата од 30 до 43 степени.
Хотел “Русковец” 4 * е лоциран во познатото со минералната вода одморалиште Добриниште.
Гостите можат да избираат пливање и релаксација во СПА центарот или екскурзија во регионот.
Предност на комплексот се:
внатрешниот минерал базен со природна температура на водата / димензии 10/15м.,
внатрешен детски базен,
широка тераса со 2 џакузи и лежалки,
удобни апартмани и вили,
бесплатна детска зона,
ресторани:
Ресторан „Лавандер“ (130 места)
Ресторан „Ил Форно“ (25 места)
Лоби бар „Русковец“
Ноќен клуб „Виолет“
можност за спорт,
масажа,
велнес програми за убавина и здравје.
Го препорачуваме за семеен одмор, за надополнување на викендот, за спортски активности или СПА терапии.
Комплексот е од затворен тип, има чуварска служба активна деноноќно.
Се состои од четирикатна зграда со комфорни апартмани / 22 стандардни и 11 супериор апартмани, 42 вили.
Добриниште – Банско 8 км.

СПА центарот се наоѓа во главната зграда на хотелот и вклучува топол затворен минерален базен со димензии 10 / 15м. за возрасни, затворен детски минерален базен со температура на водата од 30 до 36 степени.
Базените се опремени со воздушни и хидромасажни единици.
Топли објекти се наоѓаат на I кат, во близина на базенот: 2 сауни, парна бања……
Панорамска тераса има дрвени джакузи со топла минерална вода.
Гостите имаат соблекувални со тушеви и крпи.
Родителите се целосно одговорни за своите деца.
На деца под 12 г. возраст без возрасни лица во базенот и спа објектите НЕ Е дозволено.
Комплексот зафаќа површина од 20 000 м2

 

ХОТЕЛ
Цените се на ден за соба – ноќевање со појадок

термини JUNIOR apartment
2 adults + 1 child 11,99
SENIOR apartment
4 adults + 1 child 11,99
26.02-04.03.2024 Недела-четврток 127 191
Петок и сабота 142 214
05.03-11.04.2024 Недела-четврток 102 164
Петок и сабота 115 180

ФАМИЛИЈАРНИ ВИЛИ
Цените се на ден за вила – ноќевање со појадок

термини COMFORT villa (1-bedroom)
2 adults + 1 child 11,99
COMFORT FAMILY villa 2-bedroom
4 adults + 1 child 11,99
26.02-04.03.2024 Недела-четврток 178 222
Петок и сабота 199 249
05.03-11.04.2024 Недела-четврток 143 179
Петок и сабота 158 197

Цените се во €, се плаќа во денари 1 € – 62 денари

Доплата за вечера по лице
 Возрасен 21
 Дете 4-11,99 10

Цените се во €, се плаќа во денари 1 € – 62 денари

Цените се по ноќевање, за апартман или вила и вклучуваат:
Сместување со појадок во одбраниот тип на соба.
Бесплатно од хотелот во собата, според бројот на редовни легла:
– дневно бесплатно полнење на чај и инстант кафе;
– еднократно полнење со флаширана вода и капсули за кафе;
– микробранова печка – се доставува во собата на барање.
Внатрешен минерален базен за возрасни за хидромасажа и температура на водата 30°C. Затворен детски минерален базен со температура на водата од 33°C
Бесплатен СПА простор – парни бањи со арома и сол, сауна и топла клупа
Клима и сеф во становите и вилите
Кабинет за сушење чизми за скијање во секоја вила
Камин во секоја вила
Фитнес центар со опрема Technogym и фантастичен поглед на планината Пирин
Безжичен интернет низ целиот комплекс
Бесплатен загреан ски простор за поседување и изнајмување ски опрема во хотелот
Шатл-автобус до/од првата станица на Гондола во Банско /во распоред/
Бесплатен паркинг на отворено. Секоја вила има сопствен паркинг простор.

Во цената не е вклучено:
Превоз
Патничко осигурување
Туристичка такса од 0,61 € по турист по ноќевање, се плаќа на рецепција
Доплата за едно полнење на камин, во вили 13 €
Користење на џакузи на отворено со минерална вода, до 5 гости:
За 1 час  25 €
За 2 часа  43 €

Бесплатно за деца:
Детски клуб со програма и професионален аниматор за деца 3-8 г. / 09-18:00 часот/
Користење на детскиот клуб со родители кои ги придружуваат до 21:00 часот
Детско креветче со постелнина
Трпезариски столици
Детски додатоци /тенџериња и кади/
Детски бањарки на барање
Детски ТВ канали
Соба за електронски игри – бесплатни игри за Playstation

Политика за ноќевање со појадок за дополнително легло:
Дете 0-11,99 г. се сместува бесплатно на дополнително легло
Второ дете 0-3,99 г.во бебешко креветче, доплаќа 8 евра/ноќевање за сите типови соби
Второ дете 4-11,99 г. на дополнително легло во Family Comfort вила доплаќа 20 /ноќ
Петти возрасен на дополнителен кревет во Villa Familia Comfort плаќа 65% од цената на возрасен, редовно легло

Бонус!
Секој гостин кој платил за користење на џакузи во периодот 01-21.12.20203 г. и 8-25.01.2024, добива еднократен ваучер во вредност од 10 лева, кој може да се искористи за делумно плаќање на една процедура во спа центар Онсен
Сместување за домашни миленици до 10 кг. дозволено е само во вилите, со доплата од 15 евра/ноќевање.

Политика за откажување:
Период 01.12.2023 -22.12.2023; 08.01 -11.04.2024
По потврдување на резервацијата потребна е аконтација од 1 ноќевање.
Во случај на откажување или измена на резервацијата до 7 дена пред датумот на пријавување – без казна
Во случај на откажување или измена на резервацијата помалку од 7 дена пред пријавувањето датум – се одзема износот за 1 цело ноќевање за резервираната соба
Период 23.12 – 27.12.2023 (Божиќ); 3.01 – 7.01.2024 година
По потврдување на резервацијата потребна е аконтација од 1 ноќевање.
Остатокот од уплата до целиот износ – 14 дена пред пристигнување
Во случај на откажување или измена на резервацијата до 14 дена пред пријавувањето датум – се одзема износот за 1 цело ноќевање за резервираната соба
Во случај на порано поаѓање од бараниот престој – се одзема износот за 1 цела ноќ.

Период 28.12.2023 – 2.01.2024 (Божиќ)
По потврдување на резервацијата потребна е аконтација од 50% од престојот.
Остатокот на уплатата до целиот износ – 26 дена пред пристигнување
Во случај на откажување или измена на резервацијата до 26 дена пред пријавувањето датум – се одзема износот од 50% за резервираната соба
Во случај на порано поаѓање од бараниот престој – се одзема однапред платениот износ.
Откажувањето или измената на резервацијата мора да се направи во писмена форма и мора да се потврди во пишување од хотелот.
Хотелот го задржува правото да ги менува цените за време на државните празници и периоди

 

 

Hotel Facilities

Air Conditioning
Conference toom
Fitness Center
Flat Tv
Heater
Internet – Wifi
Parking
Pool
Restaurant
Sauna
Spa & Sauna
Show All

Hotel Theme

Spa i wellnes hoteli

Rules

Check In 12:00 pm
Check Out 12:00 pm

Rooms

avg 0 /night

Owner

Aries Travel

Member Since 2019