Соларис Ресорт-Врњачка Бања

View on map
Not Rated from 0 review
0/5
100% guests recommend

Description

Print Friendly, PDF & Email

Врњачка Бања се наоѓа на 200 км од Белград и располага со голем избор на хотели ,вили и приватни сместувања. Позната е по своите лековити води и претставува центар со најсовремена медицинска служба за превенција ,лечење ,дијагностицирање и рехабилитација на органите за варење и шеќерни болести.

Топлата вода во Врњачка Бања има температура од 36.5 степени целзиусови колку што е температурата на човечкото тело по што е единствена во Европа.

Врњачка Бања располага со 7 познати минерални извори: Снежник, Слатина ,Топла Вода, Езеро,Борјак, Бели извори и Врњачко врело, од кои 4 се за лековита терапија (Снежник,Слатина,ТоплаВода и Езеро) додека другите две се користат за флаширање на минерална вода ( Борјак и Врњачко врело )

Врњачките лековити води се користaт за лекување на:

-Шеќерни болести, хронично воспалување на црева и желудник, чир во желудник и дванаесетпалачното црево, болест на бубрежната карлица ,мочниот меур, уринарниот тракт и др болести

Соларис ресортот е нов и модерен опремен комплекс во Врњачка Бања, со амбиент кој зрачи со удобност и артистички шарм.Комплексот ви нуди луксузни апартмани и фамилијарни соби со елегантен стил,ресторан,аперитив бар,конференциска сала и паркинг. Исто така нуди и спортски и рекреативни објекти со затворени и отворени базени, фитнес центар,ексклузивен велнес центар и зона за релаксирање.Пријателски и професионален персонал кој ви нуди услуги со највисоки светски стандарди.

Комплексот се наоѓа во мирниот дел на Врњачка Бања во близина на главното шеталиште.Идеално место за одмор и релаксација.

 

Период на престој од 01.09.2021-28.12.2021
Тип на соба BB HB
1/1 Апп/ Соба 93 97
1/2 Апп/ Соба 60 64
1/3 Апп/ Соба 49 53
1/4 Соба 43 47

*Цените се изразени по лице од ноќевање во еур, плаќање исклучиво во денарска противвредност од 61,8мкд

*** Цените не се валидни за државни и верски празници

 

Цената вклучува:

 • Неограничено секојдневно користење на Wellness центар (базен со солена соба, солена соба, ладна соба, финска сауна, руска сауна, парно купатило, џакузи, арома терапија тушови)
 • Неограничено користење на детско катче
 • Неограничено користење на отворените базени.
 • Бесплатен паркинг
 • Бесплатен интернет
 • Доплата за пансионски појадок 5 евра, за дете доплата 3 евра
 • Доплата за ручек 8 евра, за дете доплата 4 евра

 

Општи услови

 • Пријавувањето во хотелот е од 14 часот, одјава до 11 часот,
 • Појадок и вечера се служат на шедска маса или директен сервис во зависност од бројот на гостите
 • Во недела можност за касно одјавување ( по барање)
 • Туристичка такса 1 евро по лице на ден, осигурување 0,10еур по лице на ден, се плаќа на лице место

 

Услови за престој на деца

 • Деца до 4 години бесплатно
 • Деца до 7 години не плаќаат туристичка такса
 • Од 4-11,99год плаќаат: Ноќевање со појадок 18еур на ден, на Полупансион 23еур
 • Од 7 до 15 години плаќаат туристичка такса 0.5 евра
 • Децата до 12 години користат солена соба и затворен базен со солена вода е со задолжителна придружба на родител во детскиот термин од 10 часот до 18 часот.

 


 

ПАКЕТИ ВО ХОТЕЛ СОЛАРИС 

ПАКЕТ СОЛАРИС ПРЕМИУМ

Цена за 2 лица од 01.09-28.12.2021
2 ноќевања 275еур
3 ноќевања 350еур

Пакетот вклучува:

 • Сместување во апартман на база полупансион со поклон а ла карт ручек – специјалитет на куварот
 • Овошен пијалок во велнес центарот, пилинг во парното купатипо на база мента
 • Каолински пакет во парното купатило на база алги е еукалиптус + топол напиток
 • Голд масажа 20мин + step by step пилинг и масажа на стапала
 • Неограничен влез во велнес центарот: (затвпрен базен со солена вода, финска и руска сауна, парно купатило, солена соба, ладна соба, џакузи, топла клупа, згмечен мраз, овоен бар, фитнес сала)
 • Кафе за добродејде во соба
 • Бесплатен паркинг и интернет

Напомени:

 • Пријавувањето во хотелот е од 14 часот, одјава до 11 часот,
 • Доплата за 3то возрасно лице – 58еур на ден
 • Појадок и вечера се служат на шедска маса или директен сервис во зависност од бројот на гостите
 • Можност за касно одјавување ( по барање) со доплата од 34еур
 • Туристичка такса 1 евро по лице на ден, осигурување 0,10еур по лице на ден, се плаќа на лице место

 


 

ФАМИЛИЈАРЕН ПАКЕТ

Цена за 2 лица од 01.09-28.12.2021
2 ноќевања 227еур
3 ноќевања 329еур
4 ноќевања 413еур
Две деца до 11,99годпрестојуваат бесплатно, плаќаат само оброк од 6еур

Пакетот вклучува:

 • Сместување во фамилијарна соба / апартман на база полупансион со поклон а ла карт ручек – специјалитет на куварот
 • Поклон ритуал во парно купатило со родителите
 • Секојдневен влез во венес центарот: (затвпрен базен со солена вода, финска и руска сауна, парно купатило, солена соба, ладна соба, џакузи, топла клупа, згмечен мраз, овоен бар, фитнес сала)  – влез еднаш дневно
 • Анимација за цеца во игротела Звончица со аниматори
 • Бесплатен паркинг и интернет

Напомени:

 • Пријавувањето во хотелот е од 14 часот, одјава до 11 часот,
 • Доплата за 3то возрасно лице – 58еур на ден
 • Појадок и вечера се служат на шедска маса или директен сервис во зависност од бројот на гостите
 • Можност за касно одјавување ( по барање) со доплата од 34еур
 • Туристичка такса 1 евро по лице на ден, осигурување 0,10еур по лице на ден, се плаќа на лице место, деца од 7-15год плаќаат осигурување – 0,10еур
 • Доплата за трето возрасно лице 41еур на ден
 • Деца до 4 год – пестојуваат бесплатно
 • Деца од 4-11,99год престојуваат бесплатно – но плаќаат само оброк (појадок и вечера) од 6еур на ден по оброк или 12еур тотал

Hotel Facilities

Air Conditioning
Airport Transport
Conference toom
Fitness Center
Flat Tv
Heater
Internet – Wifi
Parking
Pool
Restaurant
Sauna
Smoking Room
Spa & Sauna
Show All

Hotel Theme

Бањи
Врњачка Бања
Србија
Србија бањи

Rules

Check In 12:00 pm
Check Out 12:00 pm

Rooms

avg 0 /night

Owner

Aries Travel

Member Since 2019