Sousouras Hotel 3* – Ханиоти, Касандра, Халкидики

View on map
Not Rated from 0 review
0/5
100% guests recommend

Description

Print Friendly, PDF & Email

Хотел Sousouras 3+* се наоѓа на самата песочна плажа во Ханиоти – идеална локација за фамилии со деца. Центарот на Ханиоти е на само две минути пешачење од хотелот, каде се наоѓаат многу бројните продавници, ресторани, таверни, сувенирници, забава за деца итн.

Хотелот располага со ресторан, бар, базен, игралиште за деца, паркинг, WI-FI

Соби: телефон, ТВ, фрижидер, клима ( со доплата 6еур)

 

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ПО ЛИЦЕ НА ДЕН НА БАЗА ПОЛУПАНСИОН

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ВО ЕУР, ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРСКА ПРОТИВВРЕДНОСТ ОД 62, 00 МКД

 

 

Sousouras Hotel / 3+ stars (B Sup) / Chanioti / Chalkidiki-Kassandra
ЦЕНИ ПО СОБА НА ДЕН НА БАЗА ПОЛУПАНСИОН
ПОЛУПАНСИОН 05.05.21-31.05.21 01.06.21-14.06.21 15.06.21-30.06.21 01.07.21-14.07.21 15.07.21-18.08.21 19.08.21-31.08.21 01.09.21-11.09.21 12.09.21-24.09.21 25.09.21-28.10.21
ФАМИЛИЈАРНА СОБА ДО 4 ЛИЦА
2 Возрасни лица 92.4 137.5 157.3 160.6 166.1 160.6 157.3 137.5 92.4
3 Возрасни лица 92.4 137.5 157.3 160.6 166.1 160.6 157.3 137.5 92.4
3Возр+1дете(0-11) 92.4 137.5 157.3 160.6 166.1 160.6 157.3 137.5 92.4
2Возр+1Дете(0-11) 92.4 137.5 157.3 160.6 166.1 160.6 157.3 137.5 92.4
4Возрасни лица 92.4 137.5 157.3 160.6 166.1 160.6 157.3 137.5 92.4
2Возр+2Деца(0-11) 92.4 137.5 157.3 160.6 166.1 160.6 157.3 137.5 92.4
ДВОКРЕВЕТНА СОБА
2 Возрасни лица 63.8 86.9 110 128.7 135.3 128.7 110 86.9 63.8
3 Возрасни лица 84.7 115.5 145.2 160.6 168.3 160.6 145.2 115.5 84.7
2Возр+1Дете(0-11) 63.8 86.9 110 128.7 135.3 128.7 110 86.9 63.8
ФАМИЛИЈАРЕН БУНГАЛОВ
2 Возрасни лица 103.4 155.1 166.1 171.6 178.2 171.6 166.1 155.1 103.4
3 Возрасни лица 103.4 155.1 166.1 171.6 178.2 171.6 166.1 155.1 103.4
3Возр+1дете(0-11) 103.4 155.1 166.1 171.6 178.2 171.6 166.1 155.1 103.4
3Возр+2деца(0-11) 129.8 181.5 192.5 198 204.6 198 192.5 181.5 129.8
2Возр+1дете(0-11) 103.4 155.1 166.1 171.6 178.2 171.6 166.1 155.1 103.4
4Возрасни лица 103.4 155.1 166.1 171.6 178.2 171.6 166.1 155.1 103.4
4Возр+1дете(0-11) 129.8 181.5 192.5 198 204.6 198 192.5 181.5 129.8
2Возр+2Деца(0-11) 103.4 155.1 166.1 171.6 178.2 171.6 166.1 155.1 103.4
5Возрасни лица 129.8 181.5 192.5 198 204.6 198 192.5 181.5 129.8
2Возр+3деца(0-11) 129.8 181.5 192.5 198 204.6 198 192.5 181.5 129.8
Минимум престој 5 5 5 5 5 5 5 5 5

 

НАПОМЕНА: ПОЛИТИКАТА НА ХОТЕЛОТ ЗА СЕЗОНА 2021 (се однесва за деца од 0-1,99год, во сите типови на соби,  доплата на лице место за бебешко креветче од 8еур на ден) 

 

Во Цената е вклучено: Појадок и вечера, интернет, сеф.

Доплати: 

-Клима (6еур на лице место)

 

Политика на отказ на резервација: 

-до 8 дена пред пристигање – без пенали

-од 7 до 1 ден пред пристигање – 3 ноќевања пенали

-не појавување во хотел – 100% пенали

 

Туристичката такса не е вклучена во цената и истата се плаќа при пристигање на рецепција, за хотели со 4* – 3еур на ден по соба.

Hotel Facilities

Air Conditioning
Internet – Wifi
Parking
Pool
Restaurant

Hotel Theme

Грција
Лето 2023
Хотели на барање

Rules

Check In 12:00
Check Out 12:00

Rooms

avg 0 /night

Owner

Aries Travel

Member Since 2019