Спа Хотел Олимп – Велинград

View on map
Not Rated from 0 review
0/5
100% guests recommend

Description

Print Friendly, PDF & Email

СПА Хотел Олимп **** е отворен во 2004 година. Нуди одлични услови за семејни одмори, семинари и корпоративни настани. Овде можете да уживате во стилска атмосфера, насмеан и одговорен персонал – навистина добра причина да не посетите, да се чувствувате удобно и да се вратите повторно! Услови за сместување: 14 еднокреветни соби; 17 стандардни двокреветни соби, 31 студио, 8 студија со бања, 3 студиа АРТ, 1 фамилијарен апартман, 1 луксузен семеен апартман со џакузи, 1 апартман со една спална и 1 ВИП мезонета со џакузи. Добитник на бројни награди низ годините, задржувајќи го својот концепт за развој и квалитет на услугите што ги нуди, СПА Хотелот „Олимп“ е подготвен да ве пречека во секое време и да ја задоволи вашата желба за активен одмор. Најдобар ЕКО и СПА хотел со 4 ѕвезди за 2021 година, награден од Бугарската асоцијација на хотели и ресторани!

ЕДНА НОЌ

(ПЕТОК ИЛИ САБОТА)

ВИКЕНД ПАКЕТ ЗА 2 НОЌИ

(ПЕТОК И САБОТА)

ЦЕНА ЗА 2 И ПОВЕЌЕ НОЌЕВАЊА

Д НЕДЕЛА ДО ЧЕТВРТОК)

ЕДНА НОЌ ДЕЛНИК

Д НЕДЕЛА ДО ЧЕТВРТОК)

Тип на сместување НВ НВ НВ HB

Единична соба

92 ЕУР

153 ЕУР

(77 еур/вечер)

70 ЕУР

на вечер

145.00 ЕУР

Економичн соба за 2 лица

120 ЕУР

214 ЕУР

(107 еур /вечер)

95 ЕУР

на вечер

194.00 ЕУР

Соба за 2 лица

135 ЕУР

240 ЕУР

(120 еур /вечер)

102 ЕУР

на вечер

214.00 ЕУР

Студио

146 ЕУР

255 ЕУР

(128 еур /вечер)

107 ЕУР

на вечер

234.00 ЕУР

Студио со када

150 ЕУР

260 ЕУР

(130 еур /вечер)

112 ЕУР

на вечер

244.00 ЕУР

*Цените са валидни од 25.09.2022 г. до 20.12.2022 г.

Во цената е вклучено:

 • Сместување
 • Појадок и вечера
 • Користење на минерален базен, минерален базен, римска бања, инфрацрвена кабина
 • Спа услуги
 • Фитнес сала
 • Паркинг
 • Интернет
 • Туристичка такса

На располагање имате:

 • Билијард
 • Сала за видео игри
 • Солна соба

Доплата:

 • Деца до 5,99 години БЕСПЛАТНО
 • За деца од 6-12 години 21 ЕУР на вечер
 • За деца над 12 години или 3 возрасно лице доплата од 36 ЕУР

Hotel Facilities

Air Conditioning
Airport Transport
Fitness Center
Heater
Parking
Pool
Restaurant
Sauna
Show All

Hotel Theme

Бугарија зима 2022/23
Велинград

Rules

Check In 12:00 pm
Check Out 12:00 pm

Rooms

avg 0 /night

Owner

Aries Travel

Member Since 2019