Spa & ski Hotel Cerkno

View on map
Not Rated from 0 review
0/5
100% guests recommend

Description

Print Friendly, PDF & Email

Spa and ski Hotel Cerkno

Направете чекор надвор  од вашето  секојдневие и препуштете се на магична атмосфера во пријатна средина среде церкланските планини. На само чекор од главните патишта, ќе најдете се што ви треба за подолг или пократок одмор во секоја сезона. Израдувајте се на одличната хотелска понуда, термална вода, уредени ски стази и магијата за Божиќните празници.

Церкљанско со своите историски и географски карактеристики е одличен избор за совршен одмор. Далеку од метежот и вревата на градот, но сепак доволно блиску што возењето со автомобил од Љубљана трае само околу еден час. Модерно реновираниот хотел во лето нуди бројни можности за екскурзии, прошетки и рекреација, додека во зима љубителите на доброто скијање „доаѓаат на себе“.

 

НАСКОРО ЦЕНОВНИК…

Hotel Facilities

Spa & Sauna

Hotel Theme

Slovenija Wellness i Spa
Spa i wellnes hoteli
Словенија

Rules

Check In 12:00 pm
Check Out 12:00 pm

Rooms

avg 0 /night

Owner

Aries Travel

Member Since 2019