fbpx
from 0 €
Check Availability

Улудаг Ски Центар – Бурса

View on map
Нема оценки from 0 review
0/5
100% of guests recommend

Description

Print Friendly, PDF & Email

ULUDAG – Турција

Ски центар Uludag, 36 км јужно од Бурса, еден од најпознатите зимски ски центри во Турција. Во минатото поpoзнат по Античкото име Olympos Misios , во митологијата познато како место каде сто Боговите ја гледале Тројанската војна. Uludag е највисоката планина во Западна Анадолија, со врвот Кара Тепа (2543m). Иделно за скијање и скијање на даска со стази од 28км и со 16 ски лифтови.

Во цената не се вклучени следниве услуги:
* Авионски превоз со аеродромски такси со Пегасус ( по лице 20 кг вклучен багаж + 7 кг рачен багаж) -135 eur
* Организиран трансфер на релација аеродром (Sabiha Gokcen) – хотел во Uludag – аеродром (Sabiha Gokcen),

Цена дополнително
* Патничко и здравствено осигурување
* Екстра трошоци во хотел
* Цена за бебе ,возраст 0-1,99 изнесува 40 еур само авионски превоз
* Цена за дете од 02 до 6,99 години 130 еур само авионски превоз

Важна напомена:
* Горенаведените цени не ги гарантираме.Цената може да биде повисока и зависи од местата на авион!!
* Плаќањето е задолжително во денари (1 еур = 61.8 мкд)
* За ова патување потребен е валиден биометриски пасош со важност 160 дена од денот на патувањето
* Важно:За резервација задолжителна уплата од 100%,и ако се откаже резервацијата се плаќаат пенали од 100 %.
* За овој аранжман важат општите услови на патување на СКТМ

Hotel Facilities

Air Conditioning
Airport Transport
Conference toom
Fitness Center
Flat Tv
Internet – Wifi
Parking
Restaurant
Show All

Hotel Theme

Турција - зима

Rules

Check In 12:00
Check Out 12:00

Rooms

avg 0 € /night

Owner

Aries Travel

Member Since 2019