fbpx
from 100 €
Check Availability

Hotel Vihren 4* – Банско, Бугарија

View on map
Нема оценки from 0 review
0/5
100% of guests recommend

Description

Print Friendly, PDF & Email

http://www.vihrenpalace.com/en

Хотелот Вихрен Палас се наоѓа на 80м од гондолата, и 5 минути пешачење до центарот на Банско. Хотелот располага со ресторан, лоби, спа центар, внатрешен базен, фитнес, сауна, парна бања, шок базен, џакузи, 3 масажни соби, ароматерапија итн…

Сите соби се со поглед кон планина и се опремени со балкон, сателитска ТВ, мини бар и телефон.

 

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ПО СОБА НА ДЕН, НА БАЗА НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК ИЛИ ПОЛУПАНСИОН (ПОЈАДОК И ВЕЧЕРА)

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ВО €, ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРСКА ПРОТИВВРЕДНОСТ ОД 61,8МКД

 

-15% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ ДО 30.09.2019, ЗА ПЕРИОД НА ПРЕСТОЈ ОД 01.12-27.12.2019 И  02.01-01.04.2020, СО ЦЕЛОСНА УПЛАТА ДО 10.10.2019

-10% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ ДО 31.01.2019, ЗА ПЕРИОД НА ПРЕСТОЈ ОД 01.12-27.12.2019 И  02.01-01.04.2020, СО ЦЕЛОСНА УПЛАТА ДО 10.11.2019

 

Ценовник објавен на 05.08.2019

VIHREN PALACE 4* BANSKO
НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК A
01.12.2019
19.12.2019
B
20.12.2019
27.12.2019
C
28.12.2019
02.01.2020
D
03.01.2020
09.03.2020
A
10.03.2020
01.04.2020
STUDIO ЦЕНИ ИЗРАЗЕНИ ПО СОБА НА ДЕН/НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК
СТУДИО
1 Возрасно лице 74.8 107.8 123.2 100 74.8
2 Возрасни лица 106.7 154 176 143 106.7
1 Возр +1 Дете (0-1,99) 74.8 107.8 123.2 100 74.8
2 Возр +1 Дете (0-11,99) 106.7 154 176 143 106.7
2 Возр +2 деца(0-1,99) (0-11,99) 106.7 154 176 143 106.7
1-BED ROOM APARTAMENT ЦЕНИ ИЗРАЗЕНИ ПО СОБА НА ДЕН/НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК
АПАРТМАН СО ЕДНА СПАЛНА
2 Возрасни лица 139.7 187 209 176 139.7
3 Возрасни лица 171.6 233.2 269.5 218.9 171.6
2 Возр +1 Дете (0-11,99) 139.7 187 209 176 139.7
2 Возр +2 Деца (0-1,99) (0-11,99) 139.7 187 209 176 139.7
3 Возр +1 Дете (0-1,99) 171.6 233.2 269.5 218.9 171.6
2-BED ROOM APARTMENT ЦЕНИ ИЗРАЗЕНИ ПО СОБА НА ДЕН/НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК
АПАРТМАН СО 2 СПАЛНИ
4 Возрасни лица 198 264 308 253 198
4 Возр +1 Дете (0-11,99) 198 264 308 253 198
4 Возр +2 Деца (0-1,99) (0-11,99) 198 264 308 253 198
ПОЛУПАСИОН A
01.12.2019
19.12.2019
B
20.12.2019
27.12.2019
C
28.12.2019
02.01.2020
D
03.01.2020
09.03.2020
A
10.03.2020
01.04.2020
STUDIO ЦЕНИ ИЗРАЗЕНИ ПО СОБА НА ДЕН / ПОЛУПАНСИОН
СТУДИО
1 Возрасно лице 97.9 124.3 146.3 123.2 98
2 Возрасни лица 139.7 187 209 176 139.7
1 Возр +1 Дете (0-1,99) 97.9 124.3 146.3 123.2 98
2 Возр +1 Дете (0-11,99) 139.7 187 209 176 139.7
2 Возр +2 деца(0-1,99) (0-11,99) 139.7 187 209 176 139.7
1-BED ROOM APARTAMENT ЦЕНИ ИЗРАЗЕНИ ПО СОБА НА ДЕН / ПОЛУПАНСИОН
АПАРТМАН СО ЕДНА СПАЛНА
2 Возрасни лица 172.7 220 242 209 172.7
3 Возрасни лица 221 282.7 319 268.4 221
2 Возр +1 Дете (0-11,99) 172.7 220 242 209 172.7
2 Возр +2 Деца (0-1,99) (0-11,99) 172.7 220 242 209 172.7
3 Возр +1 Дете (0-1,99) 221 282.7 319 268.4 221
2-BED ROOM APARTMENT ЦЕНИ ИЗРАЗЕНИ ПО СОБА НА ДЕН / ПОЛУПАНСИОН
АПАРТМАН СО 2 СПАЛНИ
4 Возрасни лица 264 330 374 319 264
4 Возр +1 Дете (0-11,99) 264 330 374 319 264
4 Возр +2 Деца (0-1,99) (0-11,99) 264 330 374 319 264
RELEASE DAYS 20//7 30//28 30//28 20//14 20//7
Период на резервирање Период на престој Промоции
June 21, 2019 April 1, 2020 January 3, 2020 April 1, 2020 7=5, 8=6, 9=7, 10=8,

 

Попустот и промоциите НЕ се комбинираат.

Во цените е вклучено:

Употреба на базен, фитнес, сауна и парна бања, wi-fi во лоби, кабелски интернет во соба и wi-fi во заедничките простории

 

Услуги кои се доплаќаат:

Солариум, спа третмани, превоз до гондолата, пијалоци за време на вечерата на база полупансион.

Новогодишна вечера (задолжителна) – 90еур возрасен, 40еур – дете од 6-11,99год

Божиќна вечера (задолжителна) -80еур возрасен, 40еур – дете од 6-11,99год

Бебешко креветче – 4еур на ден

Сите соби гледаат према планина.

 

 

Политика на отказ: NO SHOW

сезони A и C – 50% од сумата, 2. сезона B – 100 % од сумата

-При рана резервација имињата не можат да бидат променети, и не можат да се прават промени во дати, доколку се променат се губи попустот за рана резервација, и ќе се наплати по редовна цена.

 

-Задолжителна туристичка такса по лице на ден од 1еур

-Дете од 0-1,99год – не плаќа такси

Прочитај Повеќе

Hotel Facilities

Air Conditioning
Conference toom
Fitness Center
Flat Tv
Heater
Internet – Wifi
Parking
Pool
Restaurant
Sauna
Smoking Room
Spa & Sauna
Washer & Dryer
Show All

Hotel Theme

Банско

Rules

Check In 12:00 pm
Check Out 12:00 pm

Rooms

Hotel DBL room


25m2


x3


x1


x2

avg 100 € /night

Owner

Aries Travel

Member Since 2019