fbpx
from 0 €
Check Availability

Вила Алекс Лукс-Полихроно

View on map
Нема оценки from 0 review
0/5
100% of guests recommend

Description

Print Friendly, PDF & Email

Вила Алекс Лукс е ново изградена вила 2022, истата се наоѓа во Полхроно, на 30м одалеченост од плажа, истата располага со едноспални апартмани за 4 лица или за 6 лица.

Апартманите се целосно опремени со кујнски прибор за готвење, маса и столчиња на тераса за седење, ТВ. Апартманите за 6 лица се лоцирани сите на приземје, а апартманите за 4 лица на прв или втор спрат.

Клима и wi-fi е вклученo во цена, и вилата располага со паркинг за определен број на коли, и расположливост.

-Четворо креветните апартмани се состојат од 2 простории (спална соба со дупло легло + дневен престој каде е и кујната со софа на отварање за 2 лица) и се лоцирани на прв или втор спрат

-Апартманите за 5+1 лица се состојат од 2 простории (спална соба со дупло легло и креветчиња на спрат + дневен престој каде е и кујната со софа на отварање за 2 лица) и сите се лоцирани на приземје

Координати: 40.017528, 23.528434

Цените се изразени за НАЕМ на апартман за 7 ноќевања

Цените се изразени во еур, плаќање исклучиво во денарска противвредност од 61,8мкд

Првите два и последните два термина се промо цени, и не подложат на попуст за рана резервација

10% FIRST MINUTE ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ ДО 07.12.2022, СО 30% УПЛАТА ПРИ РЕЗЕРВАЦИЈА, И ДОПЛАТА ДО 100% ДО 31.12.2022

Удобности

Клима
Кујна
TV

Паркинг
WI-FI

ВИЛА АЛЕКС ЛУКС – ПОЛИХРОНО
ЦЕНА ПО СОБА ЗА 7 НОЌЕВАЊА / НЕДЕЛА НА НЕДЕЛА
Термини Ноќ. 1/4 Апартман 1/4+2 Апартман Коментар
21.05-28.05.2022 7 179 209 Промо цена
28.05-04.06.2022 7 209 229 Промо цена
04.06-11.06.2022 7 359 389 -10% до 07/12
11.06-18.06.2022 7 439 449 -10% до 07/12
18.06-25.06.2022 7 499 489 -10% до 07/12
25.06-02.07.2022 7 589 639 -10% до 07/12
02.07-09.07.2022 7 669 729 -10% до 07/12
09.07-16.07.2022 7 669 729 -10% до 07/12
16.07-23.07.2022 7 669 729 -10% до 07/12
23.07-30.07.2022 7 669 729 -10% до 07/12
30.07-06.08.2022 7 739 779 -10% до 07/12
06.08-13.08.2022 7 739 779 -10% до 07/12
13.08-20.08.2022 7 689 609 -10% до 07/12
20.08-27.08.2022 7 549 549 -10% до 07/12
27.08-03.09.2022 7 499 429 -10% до 07/12
03.09-10.09.2022 7 399 369 -10% до 07/12
10.09-17.09.2022 7 209 229 Промо цена
17.09-24.09.2022 7 169 199 Промо цена

Превоз

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Скопје за Халкидики

-Скопје (Дрводекор) – 40еур по лице
-Штип (паркинг пред пошта) Трансфер до Велес – 50еур по лице
-Неготино (бензинска пумпа, Неготино) –40еур по лице
-Граничен премин (бензинска пумпа Шимов) – 40еур по лице

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Битола за Халкидики:

-Битола -(Спортска сала) – 40еур по лице
-Прилеп (БП Селида) Трансфер до Битола –40еур по лице
-Струга (Хотел Дрим) Трансфер до Битола –45еур по лице
-Кичево (БП Пуцко Петрол) Трансфер до Битола – 55еур
-Охрид ( БП Лук Оил излез кон Битола) Трансфер до Битола – 45еур по лице
-Ресен (спроти автобуска станица) Трансфер до Битола – 45еур по лице

Јк Травел го задржува правото за промена на цената на автобускиот превоз во во случај на донесување на законски мерки за дозволена исполнетост на автобусите со 50 или 70% , или промена на цената на горивото

ВРЕМЕ НА ПОАЃАЊЕ СКОПЈЕ-ХАЛКИДИКИ:

-3:40 Штип (паркинг пред пошта) Трасфер до Велес
-4:00 Скопје (Дрводекор)
-4:30 Велес (БП мотел Македонија)
-5:00 Неготино (БП Неготино)
-6:00 Граничен премин ( БП Шимов)

ВРЕМЕ НА ПОАЃАЊЕ ОД БИТОЛА-ХАЛКИДИКИ

-4:00 Битола (Автобуска Станица Транскоп-на перон)
-3:15 Прилеп (БП Салида) Трансфер до Битола
-2:15 Струга (Хотел Дрим) – Трансфер до Битола
-2:15 Кичево ( БП Пуцко Петрол) Трансфер од Битола
-2:30 Охрид (БП Лук Оил излез кон Битола) Трансфер до Битола
-3:15 Ресен (спроти автобуска станица) – Трасфер до Битола

ПОАЃАЊЕ ОД ГРЦИЈА:

15:00 локално време (14:00 Мак. време) Калитеа
14:45 локално време (14:00 Мак. време) Полихроно
14:30 локално време (13:30 Мак. време ) Ханиоти
14:15 локално време (13:15 Мак. време) Пефкохори

Минимум 1 ден пред поаѓање Ве замолуваме да се информирате во Агенција

Ги замолуваме патниците да бидат на местата за поаѓање 15 мин пред поаѓањето

Поради густиот сообраќај во текот на летната сезона можни се определени доцнења за кои однапред се извинуваме.

Прочитај Повеќе

Hotel Facilities

Air Conditioning
Flat Tv
Internet – Wifi
Parking

Hotel Theme

Early Booking 2023
Касандра - Халкидики

Rules

Check In 12:00 pm
Check Out 12:00 pm

Rooms

avg 0 € /night

Owner

Aries Travel

Member Since 2019