from 0 €
Check Availability

Вила Дина – Амудија

View on map
Нема оценки from 0 review
0/5
100% of guests recommend

Description

Print Friendly, PDF & Email

Вилата се наоѓа на почетокот на Амудија, мало рибарско место на брегот на Јонското Море, 9 км југоисточно од Парга и на 6 км од познатото туристичко место Врахос. Амудија е мирно место сестено во залив и располага со прекрасна голема плажа со бела песок. Во ова место можете да најдете прекрасни таверни кои служат свежа морска риба уловена од локалните рибари.
Mестото има кеј за вечерни прошетки, а локалните рибари нудат можност за прошетки со бротчиња низ митската река Acheron. Оваа дестинација ја препорачуваме за мирен фамилијарен одмор.

Плажа 90 метри од градската плажа.

Вилата се состои од студиа и апартмани, опремени со сопствена кујна (опремена со прибор за готвење) тераса, тоалет, ТВ, клима = со доплата 4€ за студио и 6€ за апартман (на ден се плаќа во објектот).
1/3 студио: на приземје, три редовни легла, тераса
1/4 апартман: на приземје, погоден за 4 лица, составен од две простории, тераса

Амудиа е мало рибарско место во општина Фанари, областа Епир во Грција. Ова место се наоѓа на брегот на Јонското Море, 9 км југоисточно од Парга и на 6 километри од познатото туристичко место Врахос. Устието на митската река Acheron опеана во Хомеровите поеми се наоѓа во ова рибарско место. Амудиа е мирно место сместено во залив и располага со прекрасна голема плажа со бела песок. Во ова место можете да најдете прекрасни таверни кои служат свежа морска риба уловена од локалните рибари. Исто така местото има кеј за вечерни прошетки, а локалните рибари нудат можност за прошетки со бротчиња низ митската река Acheron. Оваа дестинација ја препорачуваме за мирен фамилијарен одмор.

Цените се за НАЕМ на СОБА за 8 дена 7 ноќевања

термини 1/3 студио  за 3 лица 2/4   апартман  за 4 лица
24.05-31.05 79 99
31.05-07.06 119 139
07.06-14.06 179 219
14.06-21.06 229 269
21.06-28.06 279 312
28.06-05.07 319 349
05.07-12.07 449 499
12.07-19.07 449 499
19.07-26.07 449 499
26.07-02.08 449 499
02.08-09.08 469 519
09.08-16.08 469 519
16.08-23.08 439 499
23.08-30.08 359 409
30.08-06.09 279 309
06.09-13.09 239 279
13.09-20.09 139 149
20.09-27.09 99 119

Цените се во €, се плаќа во денари 1 € = 62 денари

Во цената Е вклучено:
Користење безжичен интернет

Во цената НЕ Е вклучено:
Автобуски превоз
Патничко осигурување
Користење клима уред 6€ по студио,  7€ за апартман на ден
Туристичка такса 0,5 € по соба на ден (се плаќа во објектот)

Попуст за превоз по лице:
Дете од 2-11,99год  попуст –10 € од редовната цена за возрасен
Дете до 1,99год – бесплатно и не користат седиште

Информации, услови, попусти
Цените обележани со црвено се промо цени
На промо цените и цени за рана резервација НЕ следува попуст
Сместување во собите прв ден е после 14 часот (локално време),
Напуштање на собите последен ден најдоцна до 10 часот (локално време)
Туристичката такса се плаќа на лице место по пристигнувањето во објектот..
За уплата на два последователни термини одобруваме 7% попуст
Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата)
Агенцијата организатор не превзема одговорност за квалитетот и покриеноста на интернет конекцијата во капацитетите од понудата.

Купени или резервирани аранжмани по објавени/редовни цени не може да се споредуваат со ист аранжман понуден и продаден по рани резерваци или т.н. last minute специјални понуди пред отпочнувањето на аранжманот поради: отказ од клиент, намалена цена од сопственикот или непродадена соба од контингентот) НЕ следува корекција на цената.

Превоз

Информации; време на поаѓање, град, места на поаѓање, цени до Јонски брег

Цена по ЛИЦЕ за ПРЕВОЗ за Јонски брег

време на поаѓање град место на поаѓање возрасен дете 2-12
01:00 Скопје      Дрводекор – трансфер 60 € 50 €
01:45 Велес      БП кружен тек – трансфер 60 € 50 €
00:45 Штип      Паркинг пред пошта – трансфер до Велес 75 € 65 €
02;30 Кавадарци      БП Макпетрол, Дреново 60 € 50 €
03:20 Прилеп      БП Лук Оил – трансфер 55 € 45 €
04:00 Битола      Автобуска станица Транскоп – на перон 55 € 45 €
03.15 Ресен      Спроти автобуска станица – трансфер 60 € 50 €
02:30 Охрид      БП Лук Оил излез за Битола – трансфер 60 € 50 €
02.15 Струга      Хотел Дрим – трансфер до Битола 60 € 50 €
02:45 Кичево      БП Пуцко Петрол – трансфер 65 € 55 €

Деца до 1,99 години бесплатно ( не користи седиште )

Време на заминување од Грција:

 ЛЕФКАДА
грчко македонско место
13;30 12;30 Агиос Никитас
14;00 13;00 Нидри
14;30 13;30 Никијана
15;15 14;15 Канали
ВРАХОС – ПАРГА
грчко македонско место
14;00 13;00 Врахос
14;15 13;15 Амудија
13;45 13;45 Парга

Релациите во МКД кои се наведени како (трансфер) се реализираат со патнички возила или комбe

Патниците сами го пренесуваат својот багаж од местото на запирање до/од објектот на сместување.
Секој патник има право на превоз на 1 парче багаж до 20 кг и 1 парче рачен багаж.
Секој дополнителен багаж се наплаќа 10€ по куфер

Минимум 1 ден пред поаѓање Ве замолуваме да се информирате во Агенција
Ги замолуваме патниците да бидат на местата за поаѓање 15 мин пред поаѓањето.
Можни се доцнења во летната сезона заради густината на сообраќајот за кои однапред се извинуваме.
Вие сте должни да сте на договореното место и час, со Вашите документи и Вашиот багаж

Прочитај Повеќе

Hotel Theme

Грција
Јонско Море
Лето 2023

Rules

Check In 12:00 pm
Check Out 12:00 pm

Rooms

avg 0 € /night

Owner

Aries Travel

Member Since 2019