from €30,00
Check Availability

Вила Фиоре – Парга, Jонско море

Created with Sketch. Riga Ferou 10, Parga View on map
Not Rated from 0 review
0/5
100% of guests recommend

Description

Print Friendly, PDF & Email

Вила Фиоре, Парга, Јонско море

Парга е град чии корени се протегаат до античкиот период, но била и под силно влијание на западната цивилизација и култура. Опкружен со различни култури, на мал простор, на Епирскиот Полуостров на Јонско море, никна градче со свој единствен и својствен шарм. Посетителите на Парга ќе бидат импресионирани од зеленилото, околните планини и маслинки, нејзините преубави плажи и мирни заливи скриени во големите карпи. Приближувајќи се кон градот, се гледа дека Парга е мал, убав, бел град со црвени покриви, сместен во прегратките на околните планини.  Парга е комплетно летовалиште и во неа секој може да најде нешто за себе: градското пристаниште, шеталиштето покрај морето, двете градски плажи, големата плажа Валтос во непосредна близина на градот, многубројните скриени плажи распрскани на малите  островчиња во заливот, старата градска тврдина од XIV век, многубројните излети.

Студиа Фиоре Б кат. – Парга – 180 метри од плажа(идиличната Писо-Kрионери), со одличен пристап до море без нагорнини, симпатично уреден двор со зеленило и мала скара, прикладни места за паркирање, близина на атлетскиот центар на Парга. Студијата се комплетно реновирани во 2011, опремени со кујни, тоалет, ТВ, клима со доплата 5 Еур/ден, тераси, сателитска телевизија, секои 3 дена чистење на апартманите. Студиата се со модерен дизајн и соодветна пространост, идеални за комфорен семеен одмор, некои се со поглед на  море.

 
Вила Фиоре Б кат Парга 180м од море Maj Јуни Јули Август Септември
25 01 08 15 22 29 06 13 20 27 03 10 17 24 31 07 14 21
Број на ноќевања 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7
1/2 студио (2 лица) 79 89 119 169 249 269 299 369  409
409
409
409
409
359
309
269
119 69
1/2+1 студио (3 лица) 89 99 129 179 259 279 309 379
419
419
419
419
419
369
319
279
129 89
1/3+1 студио (4 лица) 99 109 139 199 269 289 329 399
429
429
429
429
429
379
329
289
139 89
1/2+2 АПП (4 лица) 109 119 159 219 289 309 359 439
469
469
469
469
469
419
359
309
149 99
  промо промо промо / / / / / / / / / / / / / промо промо
Цените се дадени за наем на студио на 7 ноќи во Еур за уплата исклучиво во МКД по курс 62 ден/Еур.
Дозволено е сместување према капацитетот на студио(број на кревети), освен 1 дете до 7 години во кревет со родител.
Доплата за автобуски превоз 50 Еур возрасни – Скопје, Велес, Кавадарци, Битола и Прилеп
Деца од 2 до 11,99 год: Попуст 10 Евра од редовната цена. Попуст 10 Евра од редовната цена
Клима 5 Еур на ден. За уплата на 2 и повеќе термини одобруваме 7% попуст. Попустите не може да се комбинираат.
Термните кои се обележани со црвено се промотивни и не подлежат на попуст. Студијата со назнака ЕКО имаат 7% попуст.
 Важат Општите услови за патување на СКТМ.За овај аранжман важат издадените ваучери Ковид19.

*Промоцијата важи за нови резервации започнувајки од 06,07,2021

Време на поаѓање кон Грција:

01:00 h Скопје (Дрводекор)
01:45 h Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија)
12:45 h Штип (паркинг пред пошта)
02:30 h Кавадарци (бензинска пумпа Макпетрол,Дреново)
03:20 h Прилеп (бензинска пумпа Лукоил)
04:00 h Битола (Главна автобуска станица)
03.15 h Ресен (спроти автобуска станица) – Трансфер до Битола
02:30 h Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола)
02.15 h Струга (Хотел Дрим) – Трансвер до Битола
02:45 h Кичево (бензинска пумпа Пуцко Петрол)

 

Време на заминување од Грција:

(времињата се по МК време)

Бус Лефкада

Агиос Никитас 12.30 часот
Нидри 13.00 часот
Никиана 13.30 часот
Канали 14.15 часот

Бус Парга-Врахос

Врахос 13.00 часот
Амудиа 13.15 часот
Парга 13.45 часот


View More

Hotel Facilities

Air Conditioning
Flat Tv
Internet – Wifi
Kitchen
Pool
Restaurant
Yard
Show All

Hotel Theme

Апартмани-Студиа
Грција
Јонско Море
Лето 2021
Парга

Rules

Check In 14:00
Check Out 09:00

Rooms

QTRPL 1/4 studio Fiore

Created with Sketch.
25m2m2

Created with Sketch.
x4

Created with Sketch.
x4

Created with Sketch.
x2

TRPL 1/3 studio Fiore

Created with Sketch.
18m2m2

Created with Sketch.
x3

Created with Sketch.
x3

Created with Sketch.
x1

DBL studio Fiore

Created with Sketch.
18m2m2

Created with Sketch.
x2

Created with Sketch.
x2

Created with Sketch.
x1

Reviews

Review score

0/5
Not Rated
Based on 0 review

Traveler rating

Excellent
0
Very Good
0
Average
0
Poor
0
Terrible
0

Summary

Sleep
0 /5
Location
0 /5
Service
0 /5
Clearness
0 /5
Rooms
0 /5
0 review on this Hotel - Showing 1 to 0

Write a review

Created with Sketch.
avg €30,00 /night

Owner

Aries Travel

Member Since 2019

Hotel Nearby