from 0 €
Check Availability

Вила Фотини – Неи Пори

View on map
Нема оценки from 0 review
0/5
100% of guests recommend

Description

Print Friendly, PDF & Email

Се наоѓа на околу 200 метри од широката песочна плажа во Неи Пори, во близина на пазарот, забавениот парк….
Вилата Фотини располага со двокреветни и трокреветни студија со пространи тераси.
Вилата има посебна просторија за одмор на приземје која патниците можат да ја користат на денот на смената, од која влегувате во просторија со два тоалета и посебна бања.

Сите сместувачки единици имаат основно опремена мини кујна, фрижидер, садови (пропорционално на бројот на кревети), бања, тераса, телевизор и клима уред, безжичен (wi-fi) интернет.
Постелнината се менува еднаш за време на престојот. Вилата има сопствен паркинг простор.

Туристичка такса: 0,50 € по соба на ден (се плаќа на лице место, директно на сопственикот.
Не е составен дел од аранжманот).

Ако објектот има wi-fi, тоа не значи достапност на мрежата во собите, обично рутерот се наоѓа во заедничките простории.
Исто така, wi-fi-то е генерално слабо, има голем број корисници, па затоа се очекува слаб проток.
Исто така, агенцијата не превзема одговорност во случај на прекин на интернетот во една од смените во текот на сезоната поради какви било околности (дефекти, раскинување на договорот со провајдерот од страна на сопственикот и обратно и слично). wi-fi не е задолжителен дел од опремата во апартмани и студија.

Во некои случаи, мерењата на креветите може да отстапуваат од нашиот стандард.
Грчкиот стандард за нормален кревет е 75-90 см на 180-200 см, француски кревет 115-150 см на 180-200 см.
Дополнителниот кревет во сите објекти во Грција е на преклопување, дрвени или метални конструкции или фотелји на преклопување, со помали димензии.

 

Цените се за наем на студио 8 дена / 7 ноќи

термин 1/2 студио 1/3 студио 1/3+1 студио
20.05-27.05 89 109 129
27.05-03.06 129 149 169
03.06-10.06 159 189 209
10.06-17.06 219 249 269
17.06-24.06 239 279 299
24.06-01.07 259 299 319
01.07-08.07 269 319 339
08.07-15.07 289 329 349
15.07-22.07 339 359 379
22.07-29.07 339 359 379
29.07-05.08 339 359 379
05.08-12.08 339 359 379
12.08-19.08 339 359 379
19.08-26.08 299 329 349
26.08-02.09 249 299 319
02.09-09.09 219 259 279
09.09-16.09 149 199 219
16.09-23.09 119 169 189
23.09-30.09 89 109 129

Цените се во €, се плаќа во денари 1€ = 62 денари

Во цената Е вклучено:
7 ноќевања
Безжичен интернет

Во цената НЕ Е вклучено:
Превоз
Патничко осигурување
Доплата за клима уред  € на ден ( се плаќа во вилата )
Туристичка такса 0,50 центи на ден за соба (се плаќа во објектот)

Информации, услови, попусти:
Цените обележани со црвено се промо цени
На промо цените и цени за рана резервација НЕ следува попуст
Сместување во собите прв ден е после 14 часот (локално време),
Напуштање на собите последен ден најдоцна до 10 часот (локално време)
Туристичката такса се плаќа на лице место по пристигнувањето во објектот..
За уплата на два последователни термини одобруваме 7% попуст
Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата)
Агенцијата организатор не превзема одговорност за квалитетот на интернет конекцијата во капацитетите од понудата.
Купени или резервирани аранжмани по објавени/редовни цени не може да се споредуваат со ист аранжман понуден и продаден по рани резерваци или т.н. last minute специјални понуди пред отпочнувањето на аранжманот поради: отказ од клиент, намалена цена од сопственикот или непродадена соба од контингентот) НЕ следува корекција на цената.

Прочитај Повеќе

Hotel Theme

Олимписка Ревиера

Rules

Check In 12:00 pm
Check Out 12:00 pm

Rooms

avg 0 € /night

Owner

Aries Travel

Member Since 2019