from €0,00
Check Availability

Вила Јанис – Лептокарија, Олимписка Ревиера

View on map
Not Rated from 0 review
0/5
100% of guests recommend

Description

Print Friendly, PDF & Email

Вила Јанис – Лептокарија, Олимписка Ревиера

 

ЛЕПТОКАРИЈА, сместена во прегратките на планината на 12-те богови Олимп се уште го навраќа сеќавањето на убавите времиња поминати покрај нејзините плажи. Лептокарија денес е прекрасен град кој изобилува со прекрасни објекти за сместување, изградени според високите стандарди на туризмот. Видно изменетата инфраструктура само го надополнува севкупниот впечаток за нејзината туристичка понуда. Освен со убавата плажа овој град плени и со големата пешачка зона, големо шеталиште, голем убав парк со прекрасно зеленило, многу хотели, ресторани, кафичи и продавници како и со добро познатото гостопримство на неговите жители.

Вила Јанис се наоѓа во Лептокарија, во централниот дел на градот во близина на градскиот парк и плоштад, над пругата.  До плажа има 8мин пешачење.

Секоја соба располага со кујна опремена со прибор за готвење и јадење, сопствен тоалет, ТВ, балкон и клима (со доплата од 4еур на лице место).

 

Адреса: Alexader papagou 20 Leptokaria
Име: Gounos Giannis контакт број: 0030 697 864 7511 за лица со сопствено возило

Гпс координати: 40.060262, 22.561240

15% попуст за резервација и целосна уплата до 15.03.2020

 

Цени по ЛИЦЕ со ВКЛУЧЕН ПРЕВОЗ
за 4 лица за 5 лица со 2 спални
термини ноќи Студио 1/4 Апартман 1/5
22.05 – 29.05 7   59 €   70 €
29.05 – 05.06 7   70 €   80 €
05.06 – 12.06 7   87 €   97 €
12.06 – 19.06 7 108 € 119 €
19.06 – 26.06 7 119 € 141 €
26.06 – 03.07 7 130 € 152 €
03.07 – 10.07 7 152 € 163 €
10.07 – 17.07 7 163 € 174 €
17.07 – 24.07 7 174 € 185 €
24.07 – 30.07 7 174 € 185 €
30.07 – 07.08 7 174 € 185 €
07.08 – 14.08 7 174 € 185 €
14.08 – 21.08 7 163 € 174 €
21.08 – 28.08 7 141 € 152 €
28.08 – 04.09 7 119 € 130 €
04.09 – 11.09 7 108 € 119 €
11.09 – 18.09 7   97 € 109 €
18.09 – 25.09 7   86 €   99 €

 

– Доплата за туристичка такса 0,5 € по соба на ден (се плаќа во објектот)

Трето и четврто лице на дополнителен кревет плаќаат само превоз во студио.

Четврто и петто лице во Апартман плаќаат само превоз .

Задолжително минимум 3 платежни лица во апартман.

 

За патување со сопствен превоз се одзема 10 Еур по лице максимум за 2 лица.

 

Повратен превоз до Лептокарија чини:

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Скопје за Пиериа:

Скопје (Дрводекор) – 35€ по лице

Штип (паркинг пред пошта) – Трансфер до Велес – 40€ по лице

Струмица (бензинска пумпа Макпетрол нов кружен тек) – Трансфер до Удово – 40€ по лице

Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија) – 35€ по лице

Неготино (бензинска пумпа, Неготино) – 35€ по лице

Удово (бензинска пумпа, Удово) – 35€ по лице

Граничен премин(бензинска пумпа Шимов) – 35€ по лице

 

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Битола за Пиериа: 

Битола Автобуска станица Транскоп – на перон – 30€ по лице

Прилеп (бензинска пумпа Салида) – Трансфер до Битола  – 30€

Струга (Хотел Дрим)- Трансфер до Битола – 35€ по лице

Кичево (бензинска пумпа Пуцко Петрол) – Трансфер до Битола – 35€ по лице
Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола) – Трансфер до Битола -35€ по лице

Ресен (спроти автобуска станица) – Трансфер до Битола -30€ по лице

 

Релациите кои се наведени како (трансвер) се реализираат со патнички возила или комбe

 

– Деца од 2 до 11,99 години: Попуст 15 Евра од редовната цена од Битола и 10еур од Скопје

– Деца до 1,99 години бесплатно

-Возрасно лице над 63год – попуст од 10еур

 

Време на поаѓање превоз од Скопје за Пиериа (секоја Сабота)

03:40 h Штип (паркинг пред пошта) Трансфер до Велес
04:00 h Скопје (Дрводекор)
04:30 h Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија)
05:00 h Неготино (бензинска пумпа, Неготино)
05:00 h Струмица (бензинска пумпа Макпетрол нов кружен тек) – Трансфер до Удово

05:40 h Удово (бензинска пумпа, Удово)
06:00 h Граничен премин(бензинска пумпа Шимов)

 

Време на поаѓање превоз од Битола за Пиериа:

04:00 h Битола (Автобуска станица Транскоп – на перон)

03:15 h Прилеп (бензинска пумпа Салида) – Трансфер до Битола

02.15 h Струга (Хотел Дрим)- Трансфер до Битола

02:45 h Кичево (бензинска пумпа Пуцко Петрол) – Трансфер до Битола

02:30 h Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола) – Трансфер до Битола

03.15 h Ресен  (спроти автобуска станица)  – Трансфер до Битола

 

Поаѓање од Грција: 

14:00 h локално време, ( 13:00 h мак.време) Лептокарија

View More

Hotel Facilities

Air Conditioning
Flat Tv
Internet – Wifi
Kitchen
Yard

Hotel Theme

Грција
Лептокарија
Лето 2021
Олимписка Ревиера

Rules

Check In 14:00
Check Out 09:00

Rooms

Reviews

Review score

0/5
Not Rated
Based on 0 review

Traveler rating

Excellent
0
Very Good
0
Average
0
Poor
0
Terrible
0

Summary

Sleep
0 /5
Location
0 /5
Service
0 /5
Clearness
0 /5
Rooms
0 /5
0 review on this Hotel - Showing 1 to 0

Write a review

Created with Sketch.
avg €0,00 /night

Owner

Aries Travel

Member Since 2019

Hotel Nearby

Хотел Вила Атриум – Лептокарија, Олимписка Ривиера

Created with Sketch. Themidos, Leptokarya 600 63, Greece
0/5 Not Rated0 review
avg €0,00/night