Вила Катерина – Лептокарија, Олимписка Ривиера

View on map
Not Rated from 0 review
0/5
100% guests recommend

Description

Print Friendly, PDF & Email

Вила Катерина Б категорија – е објект на 3 спрата во мирен дел на Лептокарија, лоцирана на околу 100 метри од морето и недалеку од центарот на одморалиштето. На приземје од вилата има 1/3 студио (бр.7) со сопствен двор. На првиот кат има едно 1/2 + 1 студио (бр. 6А) и едно трокреветно студио (бр. 1А) На вториот кат има едно трокреветно студио поглед на улица (бр. 10), четворокреветно студио поглед на улица (бр. 11) , многу простран апартман со две спални со по еден брачен и еден единечен кревет , посебна кујна и тоалет 2/3  на прв кат (бр. 2) со поглед на улица. Секоја сместувачка единица има комплетно опремена кујна, бања (туш / WC), ТВ, клима и тераса со опрема за седење. Клима: Доплата на лице место 5 € на ден по сместувачка единица. Дополнителни содржини: Вилата има бесплатен WI-FI и простор за складирање за време на смената.

СПЕЦИЈАЛЕН НЕВЕРОЈАТЕН  ПОПУСТ НА ПРВИТЕ ТЕРМИНИ

( ЗА ПРЕОСТАНАТИ СЛОБОДНИ  СОБИ )

* цените важат  за резервации после 22/04/2024 и целосна уплата со резервација

Цена за НАЕМ на студио/апартман за 8 дена 7 ноќевања

Термин 1/2 студио 1/3 студио 1/4 студио 1/6 двоспален апартман
25.05.-01.06.24 89.00 79
109.00 99 129.00 109 159.00 119
01.06.-08.06.24 139.00 89
159.00 109
179.00 119
199.00 129
08.06.-15.06.24 179.00 99
189.00 119 199.00 129
249.00 139
15.06.-22.06.24 209.00 229.00 249.00 349.00
22.06.-29.06.24 249.00 269.00 289.00 399.00
29.06.-06.07. 24 289.00 309.00 329.00 439.00
06.07.-13.07.24 329.00 349.00 369.00 469.00
13.07.-20.07.24 349.00 369.00 399.00 499.00
20.07.-27.07.24 389.00 399.00 419.00 539.00
27.07.-03.08.24 399.00 419.00 439.00 579.00
03.08.-10.08.24 399.00 419.00 439.00 579.00
10.08.-17.07.24 399.00 419.00 439.00 559.00
17.08.-24.08.24 379.00 389.00 419.00 549.00
24.08.-31.08.24 349.00 359.00 379.00 509.00
31.08.-07.09.24 299.00 319.00 339.00 459.00
07.09.-14.09.24 269.00 289.00 319.00 399.00
14.09.-21.09.24 199.00 219.00 239.00 349.00
21.09.-28.09.24 129 .00 139.00 159.00 229.00

Цени во € се плаќа во денари 1€ = 62 денари

Во цената Е вклучено:
7 ноќевања
Безжичен интернет

Во цената НЕ Е вклучено:
Превоз
Патничко осигурување
Доплата за клима уред  5€ на ден (се плаќа во вилата )
Туристичка такса 1,50 евра на ден за соба (се плаќа во објектот)

Напомена:
во зависност од бројот на патници наизменично можно е превозот да оди и преку Меџитлија и преку Евзони

Информации; цени, време на поаѓање, места на поаѓање:

Град – место поаѓање возрасен дете 2-12 г
Скопје – Дрводекор 04:00 45 € 35 €
Велес – БП Макпетрол-кружен тек 04:30 45 € 35 €
Штип – паркинг пред пошта, трансфер до Велес 03:40 60 € 50 €
Неготино – бензинска, Неготино 05:00 45 € 35 €
Граничен премин – бензинска Шимов 06:00 45 € 35 €
Битола – Автобуска станица Транскоп – на перон 04:00 40 € 30 €
Прилеп – БП Селида,  трансфер до Битола 03:15 40 € 30 €
Струга – Хотел Дрим 02:15 50 € 40 €
Охрид – БП Лук Оил излез Битола 02:30 50 € 40 €
Ресен – Автобуска станица 03;15 50 € 40 €

Релациите кои се наведени како (трансфер) се реализираат со патнички возила или комбe

ЧАС И МЕСТО НА ПОАЃАЊЕ ОД ГРЦИЈА

Грчко време Македонско време Летовалиште
13;30 12;30 Неи Пори
14;00 13;00 Лептокарија
14;50 13;50 Паралија

Информации, услови, попусти
Цените обележани со црвено се промо цени
На промо цените и цени за рана резервација НЕ следува попуст
Сместување во собите прв ден е после 14 часот (локално време),
Напуштање на собите последен ден најдоцна до 10 часот (локално време)
Туристичката такса се плаќа на лице место по пристигнувањето во објектот..
За уплата на два последователни термини одобруваме 7% попуст (попустот важи само за редовни цени)
Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата)
Купени или резервирани аранжмани по објавени/редовни цени не може да се споредуваат со ист аранжман понуден и продаден по рани резерваци или т.н. last minute специјални понуди пред отпочнувањето на аранжманот поради: отказ од клиент, намалена цена од сопственикот или непродадена соба од контингентот) НЕ следува корекција на цената.

Важат Општите услови на СКТМ и ТА Aриес.

Сликите и информациите за сите понуди на нашата веб страна се од информативен карактер..
Агенцијата не гарантира за конекцијата и брзината на интернетот во објектите.
Димензиите на креветите во капацитетите во Грција се разликуваат од нашите стандарди.
Грчкиот стандард: единечен кревет 70-90см x 180-190см, брачен кревет 120-160см со 180-190см

Hotel Facilities

Air Conditioning
Flat Tv
Heater
Internet – Wifi
Kitchen

Hotel Theme

Early Booking 2024
Грција
Лептокарија
Лето 2024
Олимписка Ревиера

Rules

Check In 14.00
Check Out 09:00

Rooms

avg 0 /night

Owner

Aries Travel

Member Since 2019