Вила Луција – Охрид

View on map
Not Rated from 0 review
0/5
100% guests recommend

Description

Print Friendly, PDF & Email

ВИЛА ЛУЦИЈА – ОХРИД

 

Во центарот на Охрид, на самото Охридско Езеро, Вила Луција се наоѓа на само 500 м. од Самоиловата Тврдина. Може да се изнајми велосипед, како и да се посетат часови по нуркање. Вила Луција е на само 5 км од автобуската станица, а од Охридскиот аеродром 20 км. На Ваше барање, може да се организираат прошетки до подалечните знаменитости.

Погледот кон преубавото Охридско Езеро и шмекот на стариот дел од градот, Вашиот престој во Вила Луција го прават посебен и незаборавен. Не ја пропуштајте оваа прилика…

 

Ценовник:

  • двокреветна соба – 30 евра
  • трокреветна соба – 40 евра
  • апартман – 50 евра
  • дуплекс – 50 евра

Цените се однесуваат по соба/апартман од ден.

 

По што е толку посебен Охрид? Зошто да го одберете како своја дестинација?
Има безброј причини за тоа, а ние ви посочуваме само неколку:
1. Затоа што има волшебно сино Езеро, со кристално чиста вода, кое личи на море
2. Затоа што има модерно уредени плажи, но и скриени, диви плажи кои се карактеризираат со нечепнат природен амбиент и интимност
3. Затоа што има фасцинирачка природна убавина која ќе ве освои на прв поглед
4. Затоа што има стотици културно-историски споменици
5.  Затоа што има богат летен ноќен живот, бројни кафулиња и барови во кои главната забава почнува пред полноќ
6.  Затоа што знаете дека вистинските бисери се ретки, а Охрид ги има своите оригинални бисери.
7. Затоа што можете да уживате во кулинарските специјалитети на македонската традиционална кујна и во рибата која е надалеку позната по својот вкус – охридската пастрмка

 

 

Hotel Facilities

Air Conditioning
Flat Tv
Internet – Wifi
Kitchen
Parking
Yard

Hotel Theme

Македонија
Охрид

Rules

Check In 12:00
Check Out 12:00

Rooms

avg 0 /night

Owner

Aries Travel

Member Since 2019