Вила Мал Свети Климент – Охрид

View on map
Not Rated from 0 review
0/5
100% guests recommend

Description

Print Friendly, PDF & Email

ВИЛА МАЛ СВЕТИ КЛИМЕНТ – ОХРИД

Ексклузивна вила, приватна, која што нуди ноќевање со појадок, се наоѓа во близина на влезот на стариот град на Охрид кај Долна Порта во мирна уличка далеку од сообраќајот но 50 до 100 м. од езерото и од ексклузивните барови и ресторани. Изградена е во традиционален стил, и опремена е со автентичен мебел со рачна резба. Убава црквичка Мал Свети Климент, по која е крстена ви

лата, се наоѓа отспротива.

 

Во цената е вклучен појадок и ДДВ 5 %.

Во цената не е вклучена туристичката такса која изнесува 40 денари по лице од ден.

За деца до 6 години, ноќевањето е бесплатно доколку се користат постоечките кревети.

За сите деца и возрасни се наплаќа дополнителни 15 евра од ноќевање за екстра кревет.

 

Вилата има сопствена винарија и Ви овозможува дегустација на многу македонски врвни и квалитетни вина.

Hotel Facilities

Air Conditioning
Flat Tv
Internet – Wifi
Kitchen
Parking
Pool
Yard
Show All

Hotel Theme

Македонија
Охрид

Rules

Check In 14:00
Check Out 09:00

Rooms

avg 0 /night

Owner

Aries Travel

Member Since 2019