Вила “Mary-S” – Полихроно

View on map
Not Rated from 0 review
0/5
100% guests recommend
Print Friendly, PDF & Email

Вила “Mary-S” – Полихроно 2023
Опис:

На првиот крак на полуостровот Халкидики, Касандра, 98км југоисточно од Солун, се наоѓа туристичката дестинација Полихроно, сместена во кристално чистиот залив Торонеос. Полихроно е опкружено со бујна медитеранска вегетација. Го краси долга песочна плитка плажа, што е особено погодно за деца.На местото на денешно Полихроно, во 7 век п.н.е. постоела населбата Неаполи која е уништена во 6 век н.е. Во 11 век се основа Полихроно . Денес брои повеќе од 1000 жители, а најразвиена гранка е туризмот. Местото е сликовито, со поплочени улици, палми, лимонови и маслинови дрва, убави дворови и осветлено шеталиште покрај плажа. Има супермаркети, продавници со сувенири, производи од маслиново масло и морски плодови, производи од крзно и кожа, амбуланта, аптека. Има голема понуда на различни ресторани – традиционална грчка кујна, свежо уловени риби, гиро, суфлаки, како пици и друга брза храна. Полихроно е одличен избор за семејства со деца поради убавото шеталиште покрај морето, кристалното море, како и многубројните продавници
Вилата “MARY-S” на 50м. од самото шеталиште а на 70м. од градската плажа во ценралниоит дел на Полихроно. Се состои од 4 студиа за 2-4 лица сместени на втор кат.
Сите студиата се опремени со кујна комплет опремена (со содветен прибор за бројот на гости), мал фрижидер, мини шпорет, купатело, ТВ, Wi-fi , клима, тераси со тенди (страничен поглед на море и двор).
Гостите се сместуваат во исчистени соби, во текот на сместувањето сами се грижат за хигиената.

Студио бр.4– 3+1 (3возрасни+1 дете до 12г), страничен поглед на море
Студио бр.5– 2+1 (2 возрасни + 1 дете до 12г), страничен поглед на море
Студио бр.6– 3 возрасни, страничен поглед на море
Студио бр.7– 2 возрасни, поглед двор/улица

Check in: 14:00h.
Check out: 09:00h.

ВАЖНA НАПОМЕНА: За хигиената на студиата се грижат самите гостии. Секоја штета напрвена од страна на гостинот се плака на лице место. Студијата не поседуваат крпи, тоалетна хартија, средства за хигиенаи, паркинг. За брзината на интернетот не гарантира агенцијата.

GPS : 40.01687841716283, 23.528818940535842

За уплата со самата резервација одобруваме попуст од 20%.
Акцијата трае од 21 Декември 2022 до 21 Јануари 2023
За уплата со самата резервација одобруваме попуст од 15%.
Акцијата трае од 21 Јануари до 11 Февруари 2023
За уплата со самата резервација одобруваме попуст од 10%.
Акцијата трае од 11 Февруари до 01 Март 2023
За уплата со самата резервација одобруваме попуст од 5%.
Акцијата трае од 01 Март-30 Април 2023

На првиот крак на полуостровот Халкидики, Касандра, 98км југоисточно од Солун, се наоѓа туристичката дестинација Полихроно, сместена во кристално чистиот залив Торонеос. Полихроно е опкружено со бујна медитеранска вегетација. Го краси долга песочна плитка плажа, што е особено погодно за деца.На местото на денешно Полихроно, во 7 век п.н.е. постоела населбата Неаполи која е уништена во 6 век н.е. Во 11 век се основа Полихроно . Денес брои повеќе од 1000 жители, а најразвиена гранка е туризмот. Местото е сликовито, со поплочени улици, палми, лимонови и маслинови дрва, убави дворови и осветлено шеталиште покрај плажа. Има супермаркети, продавници со сувенири, производи од маслиново масло и морски плодови, производи од крзно и кожа, амбуланта, аптека. Има голема понуда на различни ресторани – традиционална грчка кујна, свежо уловени риби, гиро, суфлаки, како пици и друга брза храна. Полихроно е одличен избор за семејства со деца поради убавото шеталиште покрај морето, кристалното море, како и многубројните продавници
   Вилата “MARY-S”  на 50м.  од самото шеталиште а на 70м. од градската плажа  во ценралниоит дел на Полихроно.  Се состои од 4 студиа за 2-4 лица сместени на втор кат.
Сите студиата се опремени со кујна комплет опремена (со содветен прибор за бројот на гости), мал фрижидер, мини шпорет, купатело, ТВ, Wi-fi , клима, тераси со тенди (страничен поглед на море и двор).
Гостите се сместуваат во исчистени соби, во текот на сместувањето сами се грижат за хигиената.

Студио бр.4– 3+1 (3возрасни+1 дете до 12г), страничен поглед на море
Студио бр.5– 2+1 (2 возрасни + 1 дете до 12г), страничен поглед на море
Студио бр.6– 3 возрасни, страничен поглед на море
Студио бр.7– 2 возрасни, поглед двор/улица

Check in:      14:00h.
Check out:    09:00h.

ВАЖНA НАПОМЕНА:  За хигиената на студиата се грижат самите гостии. Секоја штета напрвена од страна на гостинот се плака на лице место. Студијата не поседуваат крпи, тоалетна хартија, средства за хигиенаи, паркинг. За брзината на интернетот не гарантира агенцијата.

GPS :  40.01687841716283,  23.528818940535842

За уплата со самата резервација одобруваме попуст од  20%.
Акцијата трае од  21 Декември 2022 до 21 Јануари 2023
За уплата со самата резервација одобруваме попуст од  15%.
Акцијата трае од  21 Јануари до 11 Февруари 2023
За уплата со самата резервација одобруваме попуст од  10%.
Акцијата трае од  11 Февруари до 01 Март 2023
За уплата со самата резервација одобруваме попуст од  5%.
Акцијата трае од  01 Март-30 Април 2023

ЦЕНОВНИК

Период Ноќи 1/2 1/2+1 1/3  1/3+1 Коментар
21.05-28.05.2023 7 89€ 89€ 99€ 109 промо
28.05-04.06.2023 7 119€ 119€ 129€ 139€ промо
04.06-11.06.2023 7 149€ 149€ 169€ 179€
11.06-18.06.2023 7 209€ 209€ 229€ 249€
18.06-25.06.2023 7 239€ 239€ 279€ 309€
25.06-03.07.2023 7 269€ 269€ 299€ 339€
02.07-10.09.2023 7 289€ 289€ 329€ 379€  
09.07-16.07.2023 7 319€ 319€ 369€ 409€
16.07-23.07.2023 7 319€ 319€ 369€ 409€
23.07-30.07.2023 7 319€ 319€ 369€ 409€
30.07-06.08.2023 7 359€ 359€ 409€ 449€
06.08-13.08.2023 7 359€ 359€ 409€ 449€
13.08-20.08.2023 7 319€ 319€ 369€ 409€
20.08-27.08.2023 7 289€ 289€ 319€ 349€
27.08-03.09.2023 7 219€ 219€ 249€ 279€
03.09-10.09.2023 7 179€ 179€ 199€ 229€
10.09-17.09.2023 7 149€ 149€ 169€ 199€
17.09-24.09.2023 7 99€ 99€ 119€ 129€ промо
24.09-01.10.2023 7 69€ 69€ 79€ 89€ промо

Цените се дадени во евра, уплата се врши исклучиво во денарска противвредност по курс 1€ = 62мкд

При резервации се уплаќа аванс од 30% од вредноста на аранжманот, а остатокот по потврдувањето на резервацијата, и тоа најдоцна до 15 дена пред реализацијата на аранжманот.

Автобуски превоз 40 Еур возрасни Битола, Прилеп. Aвтобуски превоз 45 еур по лице возрасни:Скопје, Велес, Кавадарци .

На промо цените не следува попуст за 2 последователни термини и попуст за рана резервација.
Во цената е вклучено:

7 Ноќевања,
Интернет (Wi-fi)
Клима

Во цената не е вклучено:

Превоз,
Патничко осигурување,
Паркинг
Туристичка такса 0,5 евра на ден (се плаќа во објектот).

 

Hotel Theme

Early Booking 2023
Грција
Касандра - Халкидики
Check In 12:00 pm
Check Out 12:00 pm

Rooms

Owner

Aries Travel

Member Since 2019