Вила Велисариос – Врахос

View on map
Not Rated from 0 review
0/5
100% guests recommend

Description

Print Friendly, PDF & Email

ила Велисариос се наоѓа во Врахос на помалку од 40 метри оддалеченост од плажа т.е втор ред. Вилата е изолирана од врева, опкружена е со зеленило и преполн двор со цвеќиња и дрва.

Велисариос е вистински избор за мирен одмор. Вилата располага со:

Двокреветни со две единечни легла плус едно легло на расклопување (фотелја), поволно само за дете до 12год.

Трокреветни со едно дупло легло и едно единечно легло, за 3 возрасни лица.

Собите имаат мини кујна, опремена со основни елементи за готвење и јадење, ТВ, сопствен тоалет со туш, балкон и интернет.

Не е дозволено сместување на повеќе од 3 лица во двокреветните соби – Капацитет (мак. 2 возрасни + дете со неполни 12год) 1/3 (макс 3 возрасни)

Сликите кои се објавени на нашата веб-страница (www.jk.com.mk) се само дел од севкупната понуда-содржина и истите служат за да се добие генерален впечаток за објектот, агенцијата не може и нема да гарантира сместување во прецизно одредена соба од објавените. Нашата веб-страница е од информативен карактер, за сите детали и специфичности, задолжително информирајте се кај нашите вработени.

Туристичка такса се наплаќа на лице место по соба на ден по 1,5еур

Користењето на клима уредот не е вклучено во цената и изнесува 6 евра на ден ( се плаќа на лице место ). 

Координати: 39.174520845533586, 20.550376710289164

  • Специјалната понуда важи за ограничен број на соби во претпродажба, организаторот може да ја повлече понудата во секое време без претходна најава.
  • Цените се однесуваат на наем на студио за 7 ноќевања (без превоз).
  • Цените се изразени во EUR за уплата во денарска противвредност (1EUR=62MKD).

Првите два и последните два термина се промо цени, и не следува попуст за рана резервација

-12% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ ДО 31.01.2024, СО ЦЕЛОСНА УПЛАТА ДО 10.02.2024

-10% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ ДО 29.02.2024, СО ЦЕЛОСНА УПЛАТА ДО 10.03.2024

-7% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ ДО 30.04.2024. СО ЦЕЛОСНА УПЛАТА ДО 10.05.2024

 

Цената е за НАЕМ на СОБА за 8 дена 7 ноќевања
Датуми =
21.05.2024 – 28.05.2024          79 €              79 €
28.05.2024 – 04.06.2024          149 €          129 €
04.06.2024 – 11.06.2024           199 €          189 €
11.06.2024 – 18.06.2024            279 €          259 €
18.06.2024 – 25.06.2024           299 €          279 €
25.06.2024 – 02.07.2024          329 €          309 €
02.07.2024 – 09.07.2024            399 €         379 €
09.07.2024 – 16.07.2024              459 €        439 €
16.07.2024 – 23.07.2024              459 €        439 €
23.07.2024 – 30.07.2024              459 €       439 €
30.07.2024 – 06.08.2024             459 €       439€
06.08.2024 – 13.08.2024             459 €        439 €
13.08.2024 – 20.08.2024             409 €        399 €
20.08.2024 – 27.08.2024            359 €         339 €
27.08.2024 – 03.09.2024            279 €          259 €
03.09.2024 – 10.09.2024             239 €          219 €
10.09.2024 – 17.09.2024             199 €           179 €
17.09.2024 – 24.09.2024             159 €           139 €
Цените се во €, се плаќа во денари 1 € = 62 денари

Во цената Е вклучено:
7 ноќевања
Користење безжичен интернет

Во цената НЕ Е вклучено:
Автобуски превоз
Патничко осигурување
Користење клима уред 5€ на ден
Туристичка такса 0,5 € по соба на ден (се плаќа во објектот)

Информации, услови, попусти
На Промо цените не следува попуст.
За 2 последователни термини и попуст за рана резервација, истите се резервираат со 50% аконтација.
Цените обележани со црвено се промо цени
На промо цените и цени за рана резервација НЕ следува попуст
Сместување во собите прв ден е после 14 часот (локално време),
Напуштање на собите последен ден најдоцна до 10 часот (локално време)
Туристичката такса се плаќа на лице место по пристигнувањето во објектот..
За уплата на два последователни термини одобруваме 7% попуст
Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата)
Агенцијата организатор не превзема одговорност за квалитетот и покриеноста на интернет конекцијата во капацитетите од понудата.

Купени или резервирани аранжмани по објавени/редовни цени не може да се споредуваат со ист аранжман понуден и продаден по рани резерваци или т.н. last minute специјални понуди пред отпочнувањето на аранжманот поради: отказ од клиент, намалена цена од сопственикот или непродадена соба од контингентот) НЕ следува корекција на цената

 

Превоз

Информации; време на поаѓање, град, места на поаѓање, цени до Јонски брег

Цена по ЛИЦЕ за ПРЕВОЗ за Јонски брег

време на поаѓање град место на поаѓање возрасен дете 2-12
01:00 Скопје      Дрводекор – трансфер 60 € 50 €
01:45 Велес      БП кружен тек – трансфер 60 € 50 €
00:45 Штип      Паркинг пред пошта – трансфер до Велес 75 € 65 €
02;30 Кавадарци      БП Макпетрол, Дреново 60 € 50 €
03:20 Прилеп      БП Лук Оил – трансфер 55 € 45 €
04:00 Битола      Автобуска станица Транскоп – на перон 55 € 45 €
03.15 Ресен      Спроти автобуска станица – трансфер 60 € 50 €
02:30 Охрид      БП Лук Оил излез за Битола – трансфер 60 € 50 €
02.15 Струга      Хотел Дрим – трансфер до Битола 60 € 50 €
02:45 Кичево      БП Пуцко Петрол – трансфер 65 € 55 €

Деца до 1,99 години бесплатно ( не користи седиште )

Време на заминување од Грција:

 ЛЕФКАДА
грчко македонско место
13;30 12;30 Агиос Никитас
14;00 13;00 Нидри
14;30 13;30 Никијана
15;15 14;15 Канали
ВРАХОС – ПАРГА
грчко македонско место
14;00 13;00 Врахос
14;15 13;15 Амудија
13;45 13;45 Парга

Релациите во МКД кои се наведени како (трансфер) се реализираат со патнички возила или комбe

Патниците сами го пренесуваат својот багаж од местото на запирање до/од објектот на сместување.
Секој патник има право на превоз на 1 парче багаж до 20 кг и 1 парче рачен багаж.
Секој дополнителен багаж се наплаќа 10€ по куфер

Минимум 1 ден пред поаѓање Ве замолуваме да се информирате во Агенција
Ги замолуваме патниците да бидат на местата за поаѓање 15 мин пред поаѓањето.
Можни се доцнења во летната сезона заради густината на сообраќајот за кои однапред се извинуваме.
Вие сте должни да сте на договореното место и час, со Вашите документи и Вашиот багаж

Hotel Facilities

Air Conditioning
Flat Tv
Internet – Wifi
Kitchen
Parking
Yard

Hotel Theme

Грција
Јонско Море
Лето 2023

Rules

Check In 12:00 pm
Check Out 12:00 pm

Rooms

avg 0 /night

Owner

Aries Travel

Member Since 2019